fot. Magdalena Szmidt

ENERGY CLUB, Gdynia

BF z wizytą na Pomorzu

Energy Club jest jednym z tych miejsc w Trójmieście, które cieszą się sporą sympatią wśród miłośników treningu. Postanowiliśmy sprawdzić, z jakiego powodu klub został nam polecony przez naszych wiernych Czytelników oraz dlaczego jest tak popularnym miejscem na mapie trójmiejskich siłowni. Co decyduje o sukcesie Energy Club? Czy to lokalizacja, sprzęt, a może rozbudowany grafik zajęć…? Sprawdźmy!

Energy Club zlokalizowany jest trochę na uboczu centrum Gdyni, w starym budynku MAG. Lokalizacja klubu już na wstępie nie zachęca, pomimo przestronnego, bezpłatnego parkingu przygotowanego dla Gości klubu. Droga do klubu prowadzi przez ramy załadunkowe na tyłach budynku, w którym się znajduje. Po pokonaniu czterech pięter po schodach – rozgrzewkę mamy już za sobą J – wchodzimy do interesująco zaprojektowanej recepcji, w której znajduje się bogato wyposażony sklep z suplementami. Na recepcji wita nas obsługa oraz trenerzy personalni chętni do prezentacji klubu.

Niepodważalną zaletą Energy Club jest jego powierzchnia. Dwupiętrowy klub podzielony jest na strefy: do treningu siłowego, cardio oraz poziom crossfit. W klubie znajdziemy sporą salę fitness, w której prowadzone są zajęcia indoor cycling oraz pole dance. Na dole klubu przygotowano specjalną strefę do sztuk walki z kilkoma workami treningowymi, podłogą obitą w materace i klatką. W ofercie Energy Club znajduje się także dobrze wyposażony sklep z suplementami, kącik dla dzieci oraz sauna. 29 stycznia w klubie powstały zupełnie nowe strefy: Cross Treningu, Pole Dance, Fit and Jump, które były odpowiedzią właścicieli na potrzeby Klubowiczów. Naj­więk­szą powierzch­nię zaj­muje strefa treningu siłowego, w której znajdziemy sporo różnych maszyn (m.in. Life Fitness, OLYMP), dwie bramy i wolne ciężary.

Misja Energy Club

Już na pierwszy rzut oka Energy Club to nie jest zwykłym klubem fitness, a raczej siłownią z prawdziwego zdarzenia, w której można nie tylko zrobić dobry trening, ale również miło spędzić czas wśród innych. – Energy Club jednoczy na swojej powierzchni osoby zakochane w sporcie. Począwszy od zajęć dla dzieci, dla ich rodziców, zawodowych sportowców, po kobiety dzielnie zmagające się z ciężarami na siłowni. Jesteśmy klubem dla wszystkich i staramy się, aby klienci to widzieli. – mówi Sylwia Polender, manager Energy Club w Gdyni.

Społeczność Energy Club

Niewątpliwie, sekret sukcesu tkwi w atmosferze i ludziach, którzy przychodzą na trening. Klub prowadzi przeróżne formy integracyjne dla swoich Członków. Trójmiasto może pochwalić się fantastycznie przygotowanymi trasami rowerowymi, z których w okresie letnim mieszkańcy i turyści z chęcią korzystają. Mimo to, frekwencja w klubie nie spada. – Zajęcia, które prowadzimy to jedna z aktywności wspomagająca motywację trenujących w okresie letnim. Myślę, że sekret tkwi w kadrze trenerskiej. Ponadto kolejny rok w radio nagłaśniamy akcję pt. „Rozdajemy 1000 karnetów”, która motywuje do treningów pomimo plaży sąsiadującej z klubem. – dodaje manager klubu.

Zajęcia fitness

Profesjonalna kadra trenerska Energy Club oraz rozbudowany grafik zajęć fitness, zajęć funkcjonalnych, sztuk walki, Pole Dance, dają duże możliwości w rozwoju celów treningowych. – Trenują u nas osoby, które biorąc udział w zajęciach klubowych wykorzystują nabyte umiejętności na zewnątrz, m.in. w biegach gdyńskich. Wszystko, dzięki naszej kadrze. Umiejętności to podstawa, którą zdobywa się latami, ale jest jeszcze pasja, która tworzy wizerunek trenera oraz całego klubu. – wyjaśnia Sylwia Polender, manager klubu.

Klub honoruje karty: MultiSport, FitProfit, CitySportCard, OkSystem, FitSport.

Godziny otwarcia: pon.-pt, 6.00-23.00; sb.-nd. 8.00-20.00.

 

Zobacz także:

www.MagdalenaSzmidt.com/kontakt/