źródło: materiały prasowe

Po 10 latach działalności, z krakowskiej mapy znika jedna z bardziej rozpoznawalnych siłowni – Energym. Operator posiada w Krakowie dwa kluby. Zamknięcie dotyczy klubu w dzielnicy Czyżyny. To efekt niemal czterech miesięcy restrykcji nałożonych na branżę fitness i braku adekwatnej pomocy ze strony państwa.

Klub Energym poinformował o tej decyzji na swojej stronie facebookowej, pisząc:

Z przykrością informujemy, że Energym na os. Kolorowym znika ze sportowej mapy Krakowa.
Walczyliśmy, aby klub przetrwał, nawet z innym właścicielem, tylko po to, żeby “duch” starego Energymu nie umarł w tym miejscu. Niestety… obecna sytuacja i przeciwności losu spowodowały, że stało się, jak się stało. Chcieliśmy Wam bardzo podziękować za te wspólne 10 lat. Liczymy, że pozytywnie wpisaliśmy się w lokalną społeczność Czyżyn, Nowej Huty i nie tylko, wspierając Wasze cele, postanowienia, stając się miejscem spotkań, nowych znajomości, przyjaźni i… miłości.
To nie pierwsza ofiara obecnej sytuacji. Już wcześniej upadłość ogłosił DW Sport, Fitness World (ostatecznie przejęty przez Medicover) czy też operator klubów Fitness 24Seven zdecydował się na wycofanie działalności z Polski.
Straty branży fitness za rok 2020, jak wyliczają eksperci to przeszło 4 miliardy złotych. Pomoc jaka napłynęła to około 200 milionów złotych.
Polecamy także: