Program naukowy “Lifelong Learning Programme” wprowadzony na ISM

29 listopada 2017 r. w Rzymie odbyło się spotkanie w ramach International Standards Meeting (ISM) 2017. Wydarzenie było początkiem programu “Lifelong Learning Programme” (LLP) dla członków  European Register of Exercise Professionals (EREPS).

Po wielu latach planowania podczas poprzednich spotkań ISM, nowy program został zaprezentowany 24 listopada przez Julian Berriman, Dyrektora ISM. W wydarzeniu wzięło udział 130 delegatów z ponad 20 krajów.

Podczas swojego wystąpienia Berriman przedstawił w skrócie kluczowe cechy programu LLP, który będzie obejmował zgodę na formę szkoleń, tj. kursy, warsztaty, konferencje oraz inne formy nauczania, które są poza kluczowymi standardami EuropeActive. LLP będzie wspierać członków EREPS, aby co roku ukończyli 10 godzin ciągłego kształcenia.

Pierwszy kurs zatwierdzony

Z okazji premiery programu Julian Berriman przedstawił Francesco Bertiato, Kierownika ds. Technogym Wellness Institute, z certyfikatem szkoleniowym EREPS dla programu szkoleniowego Kinesis Technogym, pierwszego szkolenia zatwierdzonego w ramach EREPS LLP.

Gwarancja wysokiego standardu

– Ważne jest, aby trenerzy byli wykształceni i certyfikowani w celu zapewnienia profesjonalnych i optymalnych doświadczeń szkoleniowych. Naszym celem jest wspieranie naszych klientów i napędzanie branży poprzez nieocenioną edukację, treści i rozwiązania. Zatwierdzony certyfikat szkoleniowy EREPS jest znakiem jakości, aby zagwarantować wysoki standard zawartości sieci Technogym Personal Trainer, która jest na linii frontu szkoląca użytkowników końcowych w zakresie sprzętu. – odpowiedział Bertiato.

Więcej w przyszłości…

Program LLP zostało ciepło przyjęty przez delegatów z ISM. W ciągu najbliższych miesięcy wszyscy organizatorzy szkoleń w całej Europie i na całym świecie, wraz z instrukcjami będą zobowiązani zgłaszać swoje kursy i inne doświadczenia edukacyjne w celu zatwierdzenia / uznania LLP

Nigdy nie przestawaj się uczyć

Zdobycie niezbędnych kwalifikacji do wejścia w sektor to dopiero początek drogi do praktyki zawodowej. Tym, co przyczyni się do tej podróży, jest ciągłe angażowanie się w doświadczenia edukacyjne w różnych formach, które będą wspierać rozwój osobisty i zawodowy, a zatem mają bezpośredni wpływ na to, co profesjonaliści mogą zrobić w swojej pracy. – podsumował swoją prezentację Berriman.

O EuropeActive

EuropeActive, znane jako European Health & Fitness Association (EHFA), powstało w 1996 roku i funkcjonuje jako organizacja non-profit oraz unikalny głos adresujący kluczowe instytucje europejskie w imieniu europejskiego sektora zdrowia i fitness. Jego misja polega nie tylko na odwróceniu fali bezczynności, ale także na zapewnieniu, by coraz więcej osób częściej aktywizowało się w wyniku skutecznej synergii między wszystkimi podmiotami tego sektora. EuropeActive to ponad 25 000 centrów fitness, 21 krajowych stowarzyszeń oraz wiodących na rynku dostawców, dostawców usług edukacyjnych i osób prywatnych.

O EREPS

European Register of Exercise Professionals (EREPS) to niezależny proces rejestracji instruktorów, trenerów i nauczycieli pracujących w europejskim sektorze zdrowia, fitness i aktywności fizycznej. Jest to paneuropejski system oparty na niezależnych rejestrach krajowych, którego zwieńczeniem jest europejska baza danych. Rejestracja na EREPS daje pewność, że specjaliści od ćwiczeń są wykwalifikowani do wykonywania swojej pracy.

Więcej informacji:  www.europeactive.eu oraz na www.ereps.eu.

Źródło: informacja prasowa EuropeActive