źródło: komunikat prasowy

EuropeActive ma przyjemność ogłosić ukończenie drugiego raportu SafeACTiVE we współpracy z Uniwersytetem Króla Juana Carlosa, AWRC-Sheffield Hallam University i Instytutem Badawczym ukactive. Drugi raport SafeACTiVE, który opiera się na obszernym gromadzeniu danych i analizie przeprowadzonej przez EuropeActive i jej partnerów akademickich, ujawnia niski poziom ryzyka COVID-19 w ocenianych klubach fitness i centrach rekreacyjnych. Przy ponad 185 milionach przeanalizowanych wizyt, liczba zgłoszonych przypadków wynosi 0,87, co stanowi mniej niż jeden przypadek na 100 000 wizyt.

Partnerzy zajmujący się badaniami i oceną zebrali dane oparte na ponad 185 milionach wizyt w klubach fitness i obiektach rekreacyjnych, przy czym tylko 1 614 pozytywnych przypadków (zarówno wśród członków, jak i personelu) zostało zgłoszonych przez operatorów z Belgii, Francji, Niemiec, Grecji, Włoch, Holandii, Portugalii, Hiszpanii i Zjednoczonego Królestwa. EuropeActive

Kluby fitness są bezpiecznym miejscem do ćwiczeń

Badanie SafeACTiVE, zlecone przez centrum badawcze EuropeActive THINK Active, ma na celu złagodzenie obaw dotyczących zdrowia publicznego (zarówno użytkowników, jak i członków), potwierdzenie, że kluby fitness są bezpiecznymi środowiskami o stosunkowo niskim ryzyku zakażenia Covid-19, a także zaoferowanie sektorowi fitness i aktywności fizycznej mocnych argumentów za utrzymaniem otwartych obiektów fitness i ćwiczeń teraz, gdy liczba przypadków Covid wzrasta, a nowe ograniczenia i zamknięcia są ponownie wprowadzane w całej Europie.

“Raport ten dostarcza przekonujących dowodów na poparcie priorytetowego traktowania aktywności fizycznej w polityce krajowej”

Dyrektor Advanced Wellbeing Research Centre na Sheffield Hallam University Prof. Rob Copeland powiedział: “Drugi raport SafeACTiVE przedstawia ważne dane dotyczące wkładu, jaki sektor fitness i rekreacji wniósł we wspieranie zdrowia i dobrego samopoczucia w czasie trwania pandemii. Ponieważ COVID-19 nadal rzuca długi cień na społeczeństwo, raport ten dostarcza przekonujących dowodów na poparcie priorytetowego traktowania aktywności fizycznej w polityce krajowej i zapewnienia, że obiekty pozostaną otwarte, aby pomóc w utrzymaniu fizycznego i psychicznego dobrostanu osób i społeczności”.

Prof. Alfonso Jimenez, szef THINK Active, również skomentował raport: “Dane dostarczone przez operatorów klubów sugerują, że kluby fitness i centra rekreacyjne, w których obowiązują standardowe branżowe środki łagodzące, nadal zapewniają bezpieczne przestrzenie publiczne, w których można ćwiczyć, z bardzo niską liczbą samodzielnie zgłaszanych przypadków COVID-19. Zastosowaliśmy solidne metody gromadzenia danych, a nasze ustalenia są zgodne z ustaleniami pochodzącymi ze źródeł dotyczących zdrowia publicznego”.

Wydanie drugiego raportu SafeACTiVE było możliwe dzięki hojnemu wsparciu firm: 4global, Boddy, BRP Systems, FIBO, Johnson Health Tech/Matrix, Myzone, Perfect Gym Solutions, Schwa-Medico, Sport Alliance, Technogym, Urban Sports Club i Xplor, będących członkami Rady Dostawców, Technologii Cyfrowych i Technicznych przy Prezesie EuropeActive.

Aby uzyskać dostęp do pełnego raportu, prosimy odwiedzić stronę:
https://www.ehfa-membership.com/sites/europeactive.eu/files/THiNKActive/SafeACTiVE-2-v1.pdf