źródło: informacja prasowa

Dwóch największych graczy europejskiego sektora fitness, ogłosiło dalszą współpracę na  nadchodzące lata. EuropeActive, wiodące stowarzyszenie non-profit, reprezentujące europejski sektor fitness oraz FIBO, największe międzynarodowe targi fitness i wellness, postanowiły przedłużyć współpracę do roku 2023. Biorąc pod uwagę trendy demograficzne, zmiany społeczno-gospodarcze, nowe technologie i koncepty, celem współpracy jest promowanie wzrostu aktywności fizycznej w całym ekosystemie fitness oraz wzmocnienie i wsparcie branży.

Współpraca organizacji została potwierdzona przez wcielenie do zarządu EuropeActive – Silke Franka, event director’a FIBO w kwietniu 2020 r.

„Nasze wizje rozwoju branży zmierzają w tym samym kierunku” – mówi Silke.

Chodzi tutaj o innowacje i kwalifikacje w ramach branży, a także o przekonanie większej liczby ludzi do prowadzenia aktywnego i zdrowego stylu życia. Nie można nie doceniać znaczenia naszej wspaniałej branży. W EuropeActive widzimy najlepszego partnera, stojącego po naszej stronie

Dyrektor wykonawczy EuropeActive, Andreas Paulsen, stwierdził: “Jesteśmy bardzo dumni i podekscytowani, że możemy odnowić i rozszerzyć naszą współpracę z FIBO, jako światowym liderem w zakresie targów branżowych sektora fitness. Historia współpracy EuropeActive z FIBO, dotycząca najważniejszych wydarzeń corocznego Tygodnia FIBO, sięga wielu lat wstecz. Przede wszystkim, wspólnie stworzyliśmy najbardziej znaczące branżowe wydarzenie networkingowe i edukacyjne, czyli Europejskie Forum Zdrowia i Fitness (EHFF). Od lat EHFF jest jednoczącym, corocznym „świętem” europejskiego sektora fitness i aktywności fizycznej. Wydarzenie to jeszcze nigdy nie było tak ważne, jak w 2021 roku, ponieważ wspólnie definiujemy przyszłość naszego sektora, po Covid-19 ”.

EHFF: wiodące wydarzenie networkingowe

Jak zwykle 8. Europejskie Forum Zdrowia i Fitness odbędzie się dzień przed FIBO. EHFF stał się najważniejszą międzynarodową konferencją i najważniejszym wydarzeniem networkingowym dla liderów i dyrektorów sektora fitness. Planowo, ma być to termin 23 czerwca obejmując cztery obszary Manifestu Sektorowego EuropeActive: Zdrowie, Technologia Cyfrowa, Społeczność i Standardy. Odbywać się będą interaktywne sesje wysokiej klasy prelegentów z Europy i zagranicy. EHFF 2021 będzie wydarzeniem hybrydowym.

Wydarzenie będzie moderowane przez Jennifer Halsall-de Wit – członkinię zarządu EuropeActive i dyrektora operacyjnego WIFA.

Zebrane dane rynkowe podczas EHFF, będą odgrywać kluczową rolę. FIBO będzie współfinansować prace nad raportem dotyczącym europejskiego rynku zdrowia i fitness, czyli wspólnego badania EuropeActive i Deloitte. Ten roczny raport stał się kluczowy w zakresie zebrania danych dotyczących rynku fitness i dostarcza naszemu sektorowi wiarygodnego źródła na temat stanu przemysłu europejskiego, jako całości. W tym roku specjalny rozdział zostanie poświęcony wpływowi Covid19.

Dalsze informacje dotyczące EHFF 2021, w tym ostateczny program i szczegóły rejestracji, zostaną podane w najbliższych tygodniach.

Dodatkowe wydarzenia podczas Tygodnia FIBO

Oprócz EHFF, EuropeActive będzie organizatorem szeregu innych wydarzeń, w dniach poprzedzających targi FIBO. Będą to coroczne m.in.: Walne Zgromadzenie EuropeActive, European Fitness Associations Forum (EFAF), President’s Council Summit.

Wydarzenia te ułatwią rozwój i wymianę pomysłów poprzez zgromadzenie liderów i kadry kierowniczej branży – od operatorów klubów i dystrybutorów sprzętu, po technologie cyfrowe, a także dostawców usług edukacyjnych i szkoleniowych.

FIBO wspiera różnorodne wydarzenia i projekty EuropeActive przez cały rok, dlatego też ich przedstawiciele uczestniczą w kilku innych inicjatywach. Jest to m.in. zasiadanie w jury nagrody FIBO INNOVATION & TREND AWARD, która zostanie przyznana na EHFF.

Po raz pierwszy zniżki na bilety FIBO będą dostępne dla osób zarejestrowanych w EREPS.

FIBO 2021 odbędzie się w dniach 24-27 czerwca w centrum wystawowym w Kolonii, a EHFF 23 czerwca. Wszystkie wydarzenia podczas Tygodnia FIBO będą zgodne z reżimem sanitarnym i udostępnią szerokie możliwości wirtualnego udziału, w przypadku niepewności spowodowanej przez Covid-19.

Polecamy także:

Andreas Paulsen – Dyrektor EuropeActive analizuje sytuację branży fitness w Europie