źródło: artykuł partnerski EuropeActive

Po pouczających warsztatach zorganizowanych przez EuropeActive we wtorek 7 czerwca, przygotowania do drugiej edycji #BEACTIVE DAY, europejskiej kampanii, która celebruje radość i znaczenie ćwiczeń fizycznych oraz zachęca ludzi do aktywności fizycznej, idą pełną parą. Ponad 17 stowarzyszeń krajowych już planuje kampanie w swoich krajach, aby pokazać, jak istotna jest branża fitness dla zdrowia i dobrego samopoczucia ludzi.

Dzień #BEACTIVE to inicjatywa sektora fitness i aktywności fizycznej, będąca efektem współpracy EuropeActive i jej partnerów ze stowarzyszeń krajowych, które podczas Europejskiego Tygodnia Sportu (23-30 września) będą gościć tysiące bezpłatnych imprez i zajęć organizowanych w całej Europie i poza nią w różnych miejscach, takich jak kluby fitness, miejsca pracy, obiekty na świeżym powietrzu i wiele innych.

Czytaj także: Targi FIWE Fitness Trade Show łączą siły z Go Active Show

Kluczowe podmioty z branży fitness i aktywności fizycznej, takie jak kluby fitness, centra rekreacyjne, dostawcy usług cyfrowych, operatorzy klubów i osoby zawodowo zajmujące się ćwiczeniami fizycznymi są zachęcane do organizowania wydarzeń związanych z promocją aktywności fizycznej, aby zachęcić innych do częstszej aktywności fizycznej, ale także aby pomóc w przyjęciu aktywnego i zdrowego stylu życia jako priorytetu polityki w całej Europie. Udział w kampanii jest otwarty dla ogółu społeczeństwa, niezależnie od wieku, płci czy statusu społeczno-ekonomicznego, ponieważ jej głównym celem jest czerpanie korzyści z aktywności fizycznej i szerzenie przesłania #BEACTIVE w całym społeczeństwie.

Komentując kampanię, europejska komisarz ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży, Mariya Gabriel, powiedziała: “Kampania #BEACTIVE DAY jest wspaniałym przykładem na to, jak nasi partnerzy mogą przyczynić się do sukcesu Europejskiego Tygodnia Sportu organizowanego przez Komisję Europejską. Byłam pod wrażeniem wyników zeszłorocznej edycji #BEACTIVE DAY i z niecierpliwością czekam, aż w tym roku nabierze ona jeszcze większego rozmachu. Wraz z EuropeActive i jej podmiotami łączymy siły, aby zachęcić Europejczyków do większej aktywności, poprawy ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia oraz do jak najlepszego wykorzystania naszej kampanii HealthyLifeStyle4All!”.

Dyrektor generalny EuropeActive Andreas Paulsen powiedział: “Jestem zachwycony, że kampania #BEACTIVE DAY będzie ponownie realizowana w 2022 roku z wyraźnym naciskiem na to, aby stała się głównym dorocznym świętem i wkładem sektora fitness i aktywności fizycznej podczas Europejskiego Tygodnia Sportu. Chciałbym podziękować naszym partnerom ze stowarzyszeń krajowych, a także wszystkim kluczowym interesariuszom branży fitness, za ich zaangażowanie i kreatywność, dzięki którym to wydarzenie stało się rzeczywistością w ponad 17 różnych krajach europejskich.

Jesteśmy dumnym partnerem Tygodnia i zdecydowanym zwolennikiem przesłania #BEACTIVE, dlatego chciałbym zaprosić wszystkich do przyłączenia się do nas w DNIU #BEACTIVE i uczynienia 23 września najbardziej aktywnym dniem w roku oraz zachęcenia większej liczby osób do częstszego podejmowania aktywności fizycznej” – podsumował.

Więcej informacji na temat #BEACTIVE DAY można znaleźć na stronie internetowej www.beactiveday.eu.