źródło: materiały prasowe

Organ branżowy EuropeActive opublikował manifest sektorowy, w którym nakreślono cele i zadania „całego ekosystemu europejskiego sektora fitness i aktywności fizycznej” na następne pięć lat. Manifest, nazwany Horyzont 2025, przedstawia wspólne priorytety branży w czterech różnych kategoriach – zdrowie, społeczność, technologie cyfrowe i standardy.

Opublikowane 30 września, podczas Europejskiego Forum Zdrowia i Fitness (EHFF), przedstawione cele branżowe w czterech kategoriach są wymienione w następujący sposób:

ZDROWIE

Uznając historyczne korzenie naszego sektora w sporcie, rekreacji i wypoczynku, uważamy, że naszym społecznym obowiązkiem jest w nadchodzących latach dostarczanie aktywności fizycznej, która również wspiera zdrowie i dobre samopoczucie społeczne oraz psychiczne, a także walkę z pandemią braku aktywności fizycznej i innymi chorobami cywilizacyjnymi, na które nauka dowodzi, że sprawność fizyczna i ćwiczenia są skutecznym lekarstwem.

TECHNOLOGIA CYFROWA

Pandemia COVID-19 pokazała całemu naszemu ekosystemowi sektorowemu, że cyfryzacja i technologie fitness są niezwykle ważne, aby dotrzeć do konsumentów fitness ze wszystkich środowisk.

Jako sektor musimy przyspieszyć proces cyfryzacji, aby lepiej zrozumieć i ulepszyć obsługę naszych konsumentów oraz rozszerzyć nasz rynek poza obecnie postrzegane granice fizyczne i społeczne.

SPOŁECZNOŚĆ

Dążąc do szanowanej pozycji w społeczeństwie europejskim, musimy nadal budować zaufanie w naszych społecznościach. Jako aktywni obywatele będziemy pracować nad dostosowaniem naszych przedsiębiorstw i organizacji do konkretnych celów zrównoważonego rozwoju ONZ – w tym ochrony środowiska i redukcji emisji CO2 – oraz aby mieć integracyjne podejście do wszystkich obywateli i konsumentów.

STANDARDY

Stanie się dojrzałym sektorem w oczach otaczającego nas świata wymaga profesjonalnej tożsamości i standardów dla naszych pracowników i obiektów.

Naukowe i oparte na dowodach standardy zarówno dla naszych trenerów/instruktorów, jak i miejsc prowadzenia działalności są warunkiem do tworzenia atrakcyjnych miejsc pracy oraz zdobywania zaufania wśród naszych klientów i rozwijania współpracy z lekarzami i świadczeniodawcami.

Polecamy także:

Zapowiedź działań EuropeActive na rok 2020/2021