fot. mat. prasowe

Europejski Tydzień Sportu w klubach fitness

Od 2018 roku Europejski Tydzień Sportu to także wielkie święto fitnessu! To pierwszy raz, kiedy podmioty branży fitness biorą udział w tego typu akcji. Wydarzenia z tej okazji zaplanowały największe sieci klubów fitness w Polsce.

– Sport powinien być nieodzownym elementem życia każdego człowieka niezależnie czy ma się 5, 15, 30, 50 czy 99 lat. Sport uczy wytrwałości, dyscypliny, kształtuje charakter, ale przede wszystkim sport wspomaga nasze zdrowie. – Marcin Gortat, Ambasador ETS.

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu promocję sportu i aktywności fizycznej w całej Europie. Narodowym Koordynatorem ETS jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dlaczego kluby fitness powinny uczestniczyć w inicjatywach takich jak Europejski Tydzień Sportu? 92% Polaków nigdy nie korzystało z usług klubu fitness – to świetny moment, by przekonać najmniej aktywnych, że sala fitness to świetne miejsce do realizowania regularnej aktywności fizycznej.

Akcja została objęta patronatem przez EuropeActive, organizację non-profit reprezentującą cały europejski sektor zdrowia i fitnessu w Brukseli. EuropeActive wspiera kluby fitness, pełniąc rolę łącznika między sportowymi obiektami, krajowymi koordynatorami i Komisją Europejską. Misję organizacji streszcza hasło “w kierunku bardziej aktywnej Europy – 80 milionów klubowiczów do 2025 roku”, a kluby fitness dostępne dla wszystkich podczas ETS doskonale przyczyniają się do spełnienia tego ambitnego celu.

Europejski Tydzień Sportu stanowi wyjątkową platformę do angażowania ludzi w fitness i ogólnie do aktywności fizycznej. Stworzyliśmy to wydarzenie, aby zebrać wszystkie inicjatywy w Europie, aby decydenci zrozumieli, że fitness jest kluczowym sektorem, który pokonuje bezczynność fizyczną, a jednocześnie pokazuje wagę ekonomiczną naszej branży. Co więcej, Europejski Tydzień Sportu ma miejsce pod koniec września, co zwykle jest okresem, kiedy siłownie starają się o nowe członkostwa – przekonuje Francesco Capuani, EU Project Manager, organizacja EuropeActive.

Idea zaangażowania branży fitness w Europejski Tydzień Sportu zrodziła się podczas CEO Meeting organizowanego przez eFitness. Niespotykana do tej pory inicjatywa, cieszy się dużym zaangażowaniem podmiotów, które mając na uwadze nadrzędny cel wydarzenia – promocję aktywnego trybu życia – wzięły udział w akcji. ETS okazał się świetnym bodźcem do szerszej refleksji na temat aktywności społeczeństwa, która wybiega daleko poza wewnątrz branżową konkurencję.

Wśród sieci klubów fitness, które biorą udział w Europejskim Tygodniu Sportu są: 36 minut, Calypso, CityFit, Fabryka Formy, Fitarena, Fit Fabric PRO, Fit Fabric, Fitness Express, Fitness Park, Holmes Place, ICON Fitness, Interfit Club, Just GYM, My Fitness Place, Organic Fitness, Quanfit, Saturn Fitness, StepOne Fitness.

Portal Branża Fitness jest Patronem Medialnym Europejskiego Tygodnia Sportu.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.etspolska.pl

Informacja prasowa

Zobacz także: