photo: skeeze / pixabay.com

III edycja Europejskiego Tygodnia Sportu

23-30 września

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu promocję sportu i aktywności fizycznej w całej Europie. Jego trzecia edycja odbędzie się w dniach 23-30 września 2017 roku pod hasłem „#BeActive”. Narodowym Koordynatorem ETS w Polsce jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Europejski Tydzień Sportu ma zachęcać Europejczyków do regularnej aktywności każdego dnia. W dniach 23-30 września 2017 roku w gminach, powiatach i województwach w całej Polsce będą organizowane wydarzenia sportowe. Ważną rolę w propagowaniu idei #BeActive odgrywają również ambasadorzy Europejskiego Tygodnia Sportu. Ich zadaniem jest zwiększenie widoczności Tygodnia poprzez promowanie aktywności fizycznej i uprawiania sportu w różnych grupach społecznych po to, aby zainspirować jak najwięcej odbiorców. Dla nich sport jest czynnikiem, który ukształtował ich charakter i sposób myślenia. Należą do nich: Marcin Gortat, Justyna Kozdryk, Maciej Lepiato, Oktawia Nowacka, Marta Domachowska, Artur Siódmiak, Zbigniew Bródka, Zofia Klepacka, Maria Andrejczyk i Monika Pyrek.

Podczas ubiegłorocznej edycji wydarzenia, która odbyła się w dniach 10-17 września 2016 zorganizowano 877 imprez sportowych, w których wzięło udział 147 261 uczestników. Odbyły się liczne: turnieje piłkarskie, koszykarskie, siatkarskie i tenisowe, rajdy rowerowe, zajęcia z tańca, zumba, igrzyska rodzinne, zawody lekkoatletyczne. Organizacją wydarzeń zajęło się ponad 700 podmiotów ze wszystkich 16 województw.

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka tak skomentował liczny udział Polaków w zeszłorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu: – Cieszą mnie te liczby, bo potwierdzają one, że Polacy kochają sport. Wydarzenia w ramach ETS były niezwykle różnorodne i każdy mógł znaleźć interesującą dla siebie ofertę. Cieszę się, że tak wiele osób zaangażowało się w ten projekt. 

Źródło: inf. prasowa Ministerstwo Sportu i Turystyki RP