Każdy klub fitness ma swoją ściśle określoną strategię marketingową, zależną od modelu biznesowego. Panuje pogląd, że spada zaangażowanie wśród managerów, którzy wykazują coraz mniej inicjatywy. Postępująca biurokratyzacja, natłok obowiązków, targety do realizacji sprawiają, że manager coraz częściej spędza czas za biurkiem zamiast pośród klubowiczów. Są jednak kluby oraz osoby zarządzające, które przywiązują wagę do każdego szczegółu, próbując stworzyć miejsce, w którym klubowicze czują się dobrze. Pracując w sieci klubów fitness, pewne okoliczne wydarzenia są globalnie narzucone, jednak to w jaki sposób zostanie zrealizowany event zależy w dużej mierze od managera.


Saturn Fitness

Eventy odgrywają duże znaczenie w życiu klubowym, a zapotrzebowanie na ich organizację będzie rosło z roku na rok. Współcześnie klub fitness nie jest już miejscem, w którym się tylko ćwiczy. Grupą docelową stają się Millenialsi, którzy wymagają dostarczania wrażeń i dozowania emocji. Klubowicze pragną nie tylko trenować w miejscu na odpowiednim poziomie, ale także otaczać się wykwalifikowaną kadrą oraz osiągać założone cele.  Liczą na standard, ale także oczekują przynależeć do miejsca, które ich zaskakuje, wzbudza emocje, dostarcza wrażeń a także sprzyja nawiązywaniu kontaktom towarzyskim. Lubimy należeć do grup społecznościowych, przebywać w miejscach, w których można spotkać osoby o podobnych zainteresowaniach. Kluby fitness, które zapewniają odpowiednie warunki i zaspakajają te potrzeby są trendy – Millenialsi chcą do nich przynależeć i głośno mówić o tym w socjal mediach. Klub fitness powoli zaczyna stawać się trzecia marką spędzania czasu, zaraz po domu i pracy.

Eventy mogą mieć różny charakter – typowo motywacyjny, rozrywkowy lub zawierać walor edukacyjny. Inwencja zależy od okoliczności i celu organizacji. Można je dobrać do dominującej w klubie grupy docelowej.

Eventy stanowią również dobrą alternatywę dla osób starszych, które uwielbiają się zrzeszać i nawiązywać relacje. Nic tak nie zbliża jak wspólne pasje. Konkursy lub akcje motywacyjne stworzone pod kategorie wiekowe to spore wyzwanie i inspiracja dla managerów. Seniorzy stanowią najwierniejszą grupę konsumencką. Jeśli się zżyją z danym klubem fitness, zostają mu wierni latami.

Dobrym pomysłem przy organizowaniu eventów jest wydzielenie w klubie fitness strefy do tego przeznaczonej, żeby w ferworze dobrej zabawy nie zakłócić cyklu treningowego osób, które przychodzą do klubu “tylko” ćwiczyć. Takie jednostki też są w klubie, należy stworzyć im ku temu odpowiednie warunkiSiłownia ma być miejscem dla każdego i przy dobrej organizacji pracy i logistyce, da się pogodzić zwolenników i osoby narzekające.

Atmosfera, która jest budowana podczas eventów, ma duże przedłożenie na retencje. Klubowicz związany z klubem fitness chętniej przedłuża członkostwo. Jeśli dojdzie do momentu zmiany siłowni na inna, brakuje mu efektu wow z klubu fitness, w którym była stworzona społeczność i po pewnym czasie do niego wraca. Według statystyk przeprowadzonych przez eFitness, pozytywna interakcja z personelem jest ważna aż dla 87% klubowiczów. 67% członków klubu rezygnuje z powodu niewłaściwej obsługi. Warto więc inwestować swoją energię w organizację wyzwań dla klubowiczów, akcji motywacyjnych, eventów okolicznościowych, warsztatów edukacyjnych. Tworzenie atrakcji kosztuje wiele energii i czasu, jednak jest to inwestycja, która się zawsze zwraca, a klubowicze ją doceniają.

Planując eventy dobiera się ich tematykę do sezonowości. W ubiegłym tygodniu wiele klubów fitness organizowało Andrzejki. Publikujemy zdjęcia, na które dostaliśmy pozwolenie z sieci klubów CityFit oraz Saturn Fitness. Zachęcamy, żeby kluby, studia butikowe, przysyłały na adres kontakt@branzafitness.pl relacje z wydarzeń, z których są dumni. Najciekawsze opublikujemy.

Saturn Fitness

Cityfit

CityFit

CityFit

CityFit

CityFit

Saturn Fitness

 

kontakt@branzafitness.pl