photo: mat. prasowe

FIBO 2018

12-15 kwietnia 2018 r.

Wszystko, o czym powinni wiedzieć znawcy branży fitness w jednym miejscu

Jeśli chcesz poznać najnowsze, światowe trendy fitness, zdobyć wartościową wiedzę oraz inspiracje i pomysły do działania, targi FIBO to miejsce, w którym po prostu nie może Cię zabraknąć. W dniach 12 – 15 kwietnia 2018 r. w niemieckiej Kolonii ponad 1.000 wystawców zaprezentuje nowości branży na wiodących międzynarodowych targach fitness, wellness i zdrowia. Trening, jako wydarzenie towarzyskie, zdrowe odżywianie, zdrowie i szkolenia, jako idealne narzędzia do zwiększania lojalności klientów to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas tegorocznej edycji, których nie powinni przegapić właściciele klubów fitness, trenerzy personalni i fizjoterapeuci z Polski, dla których ważny jest rozwój i doskonalenie.

Pod jednym dachem, w tym samym czasie FIBO 2018 zgromadzi czołowe marki, tj. m.in. Life Fitness, Technogym, Matrix – Johnson Health Tech, Precor, Sportsart, Core Health, Gym80 i Hoist. Na ponad 160 000 mkw. zaprezentowane zostaną innowacyjne produkty i usługi wspomagające przyszłe szanse i wyzwania w tym sektorze. W halach od 4.1 do 9 zaprezentowane zostaną nowe urządzenia i innowacyjne koncepcje dotyczące treningu siłowego cardio, EMS, treningu grupowego, funkcjonalnego, zajęć aqua, treningu sztuk walki, a także nowe produkty i usługi w kluczowych dziedzinach, tj. Wellness & Beauty, Sports Nutrition, Fashon & Interiors. Segment Power będzie zlokalizowany w halach 10.1 i 10.2 centrum wystawowego w Kolonii.

Praktyczne porady dla koordynatorów klubów fitness

Kluczowym punktem FIBO dedykowany przedsiębiorcom będzie obszar New Business, z interesującymi nowościami z branży. obszar ten zlokalizowany będzie w hali 5.2. Co więcej, jest to również miejsce, w którym obecni i potencjalni operatorzy klubów mogą uzyskać praktyczne porady. Konsultanci, banki, firmy ubezpieczeniowe i franczyzodawcy będą w tym jednym miejscu pod ręką. Ponadto, dział doradztwa zapewni pomoc w zakresie rozwiązań programowych, w tym systemów zarządzania klientami, w celu zwiększenia wskaźnika retencji.

Nowość: Anamnesis Parcours

Utrzymanie nowych klientów jest ważnym i kluczowym zadaniem dla wszystkich klubów fitness, ośrodków zdrowotnych, a także trenerów personalnych. W dniach 13-14 kwietnia FIBO zaprezentuje Paramour Anamnesis narzędzie, które będzie można przetestować na miejscu. Umożliwia ono klubom i trenerom oferowanie indywidualnych programów treningowych opartych na dobrze opracowanym wykazie kondycji i stanu zdrowia swoich klientów. Prezentowane parametry ustawione są jako sekwencja przykładowa: po wypełnieniu kwestionariusza historii przypadków, uczestnicy kontynuują pracę w sześciu stacjach w celu przeprowadzenia kompleksowej analizy ciała i testów wytrzymałości, siły, elastyczności i koordynacji. Na każdej stacji można przetestować wybór zatwierdzonych naukowo urządzeń i narzędzi. Projekt jest owocem współpracy FIBO z German Fitness & Aerobic Association (DFAV), Germany Association for Sports Medicine and Prevention (DGSP) oraz German Association of Health Studios (BVGSD). Udział jest bezpłatny. Aby uniknąć kolejki, zainteresowani odwiedzający proszeni są o rejestrację przed imprezą na stronie: www.fibo.com/anamnesisparcour.

Fizjoterapia kluczowym punktem

Hale 7 i 8 będą szczególnie interesujące dla fizjoterapeutów, trenerów oraz instruktorów, którzy chcieliby pogłębiać swoją specjalizację w branży fitness. Na tegorocznym FIBO mogą spodziewać się wykładów najlepszych międzynarodowych prelegentów oraz rozszerzonego programu w tym temacie. Na targach odbędzie się sympozjum DAASM, które sprowadzi do Kolonii specjalistów z czterech kontynentów, pozwalając przybyłym fizjoterapeutom i trenerom wyciągać naukę z ich doświadczeń. Natomiast zapowiedziana premiera “Physio Day” FIBO będzie wielojęzyczna, więc umożliwi gościom czerpanie najświeższych inspiracji w temacie powięzi w prewencji, terapii i rehabilitacji. Bilety są dostępne online na stronie: www.fibo.com/comboticket.

Rozszerzony program edukacyjny

Edukacja jest wiodącą przesłanką targów FIBO. Jednym z nowych formatów opracowanych specjalnie dla FIBO 2018 będzie Akademia – trzydniowa impreza wspomagająca operatorów klubów fitness i trenerom w efektywniejszej pracy. Od 13 do 15 kwietnia specjaliści będą dzielić się wiedzą na temat kluczowych tematów branżowych, tj. relacje z klientami, zaangażowanie  i indywidualne koncepcje kursów. W programie znajdą się również wykłady dotyczące powiązanych tematów, tj. odżywianie i motywacja. Zostaną również przeprowadzone praktyczne kursy mistrzowskie z międzynarodowymi prezenterami na temat nowych koncepcji grupowych fitness i jogi. Bilety dostępne są tutaj: www.fibo.com/academy.

Trend zdrowego odżywiania

Według Euromonitor International światowy rynek żywienia sportowego rośnie w zniewalająco szybkim tempie, a w 2019 roku może osiągnąć wartość 12 miliardów euro. FIBO 2018 zaoferuje kompleksowy przegląd w obszarze zdrowego żywienia w hali 4.2. W tym roku około 200 wystawców z całej Europy, Azji, USA i Nowej Zelandii zaprezentuje trendy żywieniowe, w tym indywidualne suplementy diety dla sportowców, superfoods spełniające trend czystego odżywiania, a także suplementy wspierające proces starzenia.

O FIBO
To największe na świecie międzynarodowe targi fitness, wellness i zdrowia, w którym spotykają się najważniejsi gracze branży. To w Kolonii wprowadzane są innowacje oraz wyznaczane są międzynarodowe trendy. W 2018 roku FIBO odbędzie się w Centrum Wystawienniczym w Kolonii w dniach 12-15 kwietnia. Więcej informacji: www.fibo.com

źródło: informacja prasowa