źródło: informacja prasowa

Od ponad 20 lat nagrody “FIBO Innovation & Trend Award” są jednymi z najważniejszych dla branży fitness. Wskazują i pomagają zaistnieć nowym, innowacyjnym produktom i usługom w sektorze fitness. W tym roku jury wybrało 19 nominowanych firm. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 6 kwietnia podczas “Europejskiego Forum Zdrowia i Fitnessu”.

Pomimo trudów związanych w pandemią Covid-19, wpłynęło wiele wniosków, co pokazuje, że okres ten został wykorzystany rozwój nowych projektów. Trwające kilka godzin obrady pięcioosobowego jury zostały wzbogacone o “elevator pitches” czyli krótkie, 60 sekundowe prezentacje produktów.

Lista 19 nominowanych w sześciu kategoriach FIBO

Ekologia i zrównoważony rozwój

Ergofit GmbH/ Ergofit Row: Dzięki nowej technologii hamowania Fluidmotion, która została opracowana we współpracy z inżynierami sportu i sportowcami wyczynowymi z niemieckich uniwersytetów, ruch wioślarski z “Ergofit Row” staje się wyjątkowy i naturalny, podobnie jak wiosłowanie na prawdziwej wodzie. Dzięki niewiarygodnej ciszy, wynoszącej mniej niż 50 dB, użytkownik wpada w radosne doświadczenie przepływu. “Ergofit Row” jest w 100 procentach produkowany w Niemczech.

Rekoplast Kompozyt/ Rekoline: Rekoline to jednostronnie karbowana mata gumowa o niewielkiej wadze i doskonałych właściwościach akustycznych i tłumiących drgania, stosowana głównie w studiach fitness. Proces produkcji jest w 100 procentach bezodpadowy.

eBioody/ Biody Xpert ZM II: “Biody Xpert ZM II” to przenośne urządzenie, które entuzjaści fitnessu mogą stosować w życiu codziennym do pomiaru masy mięśniowej i skuteczności treningu. Dzięki temu urządzenie medyczne dobrze nadaje się do szczegółowej analizy ciała osób dorosłych. Jest to idealne rozwiązanie dla pracujących, ponieważ jest przenośne, bardzo lekkie i bezprzewodowe. Dzięki precyzyjnym i dokładnym pomiarom użytkownicy mogą sprawdzić stan swojej masy mięśniowej i w razie potrzeby zoptymalizować trening.

EGYM/ EGYM Fitness Hub: “EGYM Fitness Hub” to nowe serce siłowni w nowoczesnych obiektach fitness. Bezkontaktowy onboarding w najkrótszym możliwym czasie, intuicyjne analizy ciała i testy mobilności oraz zrozumiała wizualizacja efektów treningowych dzięki BioAge: “EGYM Fitness Hub” za jednym zamachem zaspokaja trzy najważniejsze potrzeby klientów i przenosi opiekę nad członkami na nowy poziom.

Ergofit GmbH/Ergofit Connect, Ergotrack: Ergotrack to inteligentny tracker aktywności, który może rejestrować ćwiczenia fizyczne w czasie rzeczywistym. Dzięki nowej aplikacji “Ergofit Connect” powtórzenia darmowych ćwiczeń są wizualizowane na smartfonie w postaci informacji zwrotnej na żywo. Rozwiązanie mobilne jest kompatybilne z cyfrowym oprogramowaniem szkoleniowym Vitality. W ten sposób trenerzy zapewniają optymalne wsparcie dla trwałego sukcesu swoich podopiecznych.

Myzone/ MZ-Switch: Myzone MZ-Switch to pierwszy na świecie monitor pracy serca z opcją pomiaru na klatce piersiowej, ramieniu i nadgarstku. Można go przełączać między EKG i PPG, dzięki czemu może być noszony na klatce piersiowej lub na nadgarstku.

Skain GmbH/ Curve Workout by Trackbar: Curve Workout” firmy Trackbar to rewolucyjny system czujników i aplikacja, która umożliwia digitalizację wybranego sprzętu do ćwiczeń siłowych w celu śledzenia przebiegu treningu. Czujnik jest umieszczany pod płytami obciążnikowymi urządzenia w celu śledzenia ruchu ciężaru. Dane te są przesyłane do smartfona i zapewniają natychmiastową informację zwrotną.

Styl życia, równowaga życiowa i wellness 

Atepaa/ Sophia: urządzenie wielofunkcyjne, które posiada dodatkowy zestaw hantli, kettlebells, matę do ćwiczeń i podstawowe akcesoria fitness. Dzięki połączeniu różnych rodzajów sprzętu sportowego, produkt ten można wykorzystać we własnym pokoju hotelowym i utrzymać podróżnych w dobrej formie.

Benchmark Sp. z o.o./ Drążek ścienny BenchK 113: Wielofunkcyjny drążek ścienny z akcesoriami gimnastycznymi i dodatkowym mocowaniem może być używany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Drążek ścienny BenchK 113 jest praktyczny i stylowy zarazem, dzięki czemu łączy w sobie aspekt lifestylowy z treningiem dla całej rodziny.

Myga Yoga/ Panna Molly Myga: pluszowa krowa “Panna Molly Myga” została zaprojektowana tak, aby w zabawny sposób przybliżyć nawet najmniejszym sportowcom tajniki jogi i medytacji, wspierając ich w ten sposób w rozwoju. Molly zawiera talię 45 kart z ćwiczeniami jogi i oddychania oraz wizualizacjami, które pomagają dzieciom odnaleźć spokój, skupić się, zbudować siłę, praktykować miłość i życzliwość.

Odżywianie

Käserei Loose GmbH & Co. KG/ Ser z kulturami SKYR: Dzięki zawartości 36 gramów białka w opakowaniu (115 g), ser z kwaśnego mleka jest szczególnie popularny wśród aktywnych i lubiących fitness fanów sera. Serek fitness ma także zawartość tłuszczu wynoszącą tylko około 0,5 procent i łatwo mieści się w każdej torbie sportowej. FIBO FIBO FIBO FIBO

Sureblend Limited/ Sureblend Power Blender Shaker: Shaker w kilka sekund bez trudu miesza białko w proszku, suplementy diety, płatki owsiane, jagody i orzechy, a także może służyć jako bank energii dla innych urządzeń. FIBO FIBO

Wydajność 

EGYM/ EGYM Fitness Hub: “EGYM Fitness Hub” to nowe serce sieciowej sali treningowej w nowoczesnych obiektach fitness i zdrowia. Bezkontaktowy onboarding w najkrótszym możliwym czasie, intuicyjne analizy ciała i testy mobilności oraz zrozumiała wizualizacja sukcesów treningowych dzięki BioAge: “EGYM Fitness Hub” za jednym zamachem zaspokaja trzy najważniejsze potrzeby klientów i przenosi opiekę nad członkami na nowy poziom.

Ergofit GmbH/Ergofit Connect, Ergotrack: Ergotrack to inteligentny tracker aktywności, który może rejestrować ćwiczenia fizyczne w czasie rzeczywistym. Dzięki nowej aplikacji “Ergofit Connect” powtórzenia darmowych ćwiczeń są wizualizowane na smartfonie jako informacje zwrotne na żywo. Rozwiązanie mobilne jest kompatybilne z cyfrowym oprogramowaniem szkoleniowym Vitality. W ten sposób trenerzy zapewniają optymalne wsparcie dla trwałego sukcesu swoich klientów.

Ergofit GmbH/ Ergofit Row: Dzięki nowo opracowanej technologii hamowania Fluidmotion we współpracy z inżynierami sportu i sportowcami wyczynowymi z niemieckich uniwersytetów, ruch wioślarski przy użyciu “Ergofit Row” staje się wyjątkowy i naturalny, jak wiosłowanie na prawdziwej wodzie. Dzięki niewiarygodnej ciszy, wynoszącej mniej niż 50 dB, użytkownik wpada w radosne doświadczenie przepływu. “Ergofit Row” jest w 100 procentach wyprodukowany w Niemczech.

Gungnir of Norway/ The Allrounder: The Allrounder – sztanga olimpijska 20 kg przenosi zwykły trening ze sztangą na wyższy poziom – dokładniej mówiąc, jest to rewolucja w treningu ze sztangą. Zintegrowany mechanizm kołnierza zapewnia bezpieczny trening z wolnymi ciężarami, eliminuje zbędny sprzęt i ułatwia wymianę płyt obciążeniowych.

Skain GmbH/ Curve Workout by Trackbar: Program “Curve Workout” umożliwia samodzielne śledzenie treningu, zwłaszcza poprzez ćwiczenia wolne, oraz zwiększa efektywność i bezpieczeństwo treningu ukierunkowanego na wyniki. Połączenie trendów, takich jak grywalizacja, sprzęt sieciowy i otwarte ekosystemy, to zdecydowanie obiecujące warunki do wprowadzenia tego produktu w studiach fitness.

Start-up

London Nootropics/ Kawa adaptogenna: Te adaptogenne mieszanki kawy zapewniają wszystkie korzyści płynące ze spożywania zwykłej kawy, minimalizując jednocześnie skutki uboczne, takie jak nerwowość i niepokój. Każda mieszanka została opracowana z myślą o konkretnym celu – Grind zapewnia jasność umysłu i koncentrację, Zen łagodzi stres i niepokój, a Mojo daje naturalny zastrzyk energii.

Plyofold/ Plyofold: Produkt Plyofold to plyobox lub znany również jako jump box, który może być używany szczególnie w dziedzinie treningu HIIT – High intensity interval training. Plyofold można złożyć, a tym samym łatwiej przechowywać i transportować. Dzięki temu w salach gimnastycznych jest więcej miejsca na ćwiczenia i inne urządzenia.