fot. FIBO Global Fitness

Targi FIBO nieprzerwane pasmo sukcesów – tegoroczna edycja większa niż poprzednia, bardziej międzynarodowa.

W tamtym tygodniu zamieściliśmy na portalu naszą subiektywną opinię dotyczącą targów FIBO opierając się na pierwszych statystykach dotyczących liczby wystawców i odwiedzających. Dzisiaj zamieszczamy oficjalne podsumowanie organizatorów. Jest to już ostatni artykuł opisujący FIBO 2018 w Kolonii. Cieszymy się, że jako portal Branża Fitness byliśmy w centrum wydarzeń branżowych, a na naszym stoisku spotkaliśmy się z przedstawicielami wielu firm z Polski oraz całego świata. Relacja video dostępna w BranżaFitness TV. Nie możemy się już doczekać FIBO 2019, a tymczasem czas na podsumowanie tegorocznej edycji…

FIBO – największe targi fitness, wellness, zdrowia kontynuują pasmo sukcesów z roku na rok ustanawiając nowe rekordy: więcej wystawców, więcej gości z zagranicy oraz ponad 143 tysiące odwiedzających w tym roku.

Na targach pojawiło się 1133 wystawców (w poprzednim roku 1019, wzrost o 11,1 procent), którzy zaprezentowali obecne trendy i innowacje w fitnessie oraz przemyśle zdrowotnym na przestrzeni 160 000 metrów kwadratowych. Już w sobotę (podczas 3 dnia targów) FIBO zostało wyprzedane w całości i przewyższyło poprzednie dwa lata pod względem odwiedzających: 143 tysiące gości, włączając 83 500 tysięcy gości biznesowych.

Ogromny wzrost
W zeszłym roku wydawało nam się, iż powiększenie targów FIBO oraz większe zainteresowanie fitnessem jest praktycznie niemożliwe. Obecnie widzimy, że nasze prognozy się nie sprawdziły (na szczęście ) Wzrost liczby wystawców faktycznie sie podwoił, z 6 % na plusie do 11% w tym roku. W szczególności wzrósł międzynarodowy zasięg oraz ranga wydarzenia – mówi Hans-Joachim Erbel, Dyrektor Generalny targów w Niemczech. Z 1133 wystawców 643 pochodziło z zagranicy – więcej niż kiedykolwiek w 33-letniej historii FIBO, które swój debiut miało w 1985 roku.

Goście z 121 krajów
Jeśli chodzi o samych uczestników, ich finalna liczba zwiększyła się znacznie. Niezależnie czy pochodzili z Południowej Afryki, USA, Brazylii, Japonii, Tajlandii, Australii i oczywiście z Europy – goście z 5 kontynentów, 121 państw przekształcili FIBO w Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Fitness, Wellness i Zdrowia.

“Znaczenie FIBO jako najważniejszego wydarzenia biznesowego w branży fitness rośnie z roku na roku i rozbrzmiewa w coraz większych kręgach międzynarodowych. Ilość narodowości, które pojawiły się w Kolonii jest imponujący” – powiedziała Silke Frank, Dyrektor FIBO.

Podkreśleniem tego było zorganizowanie Europejskiego Forum Zdrowia i Fitness (EHFF), które skupiło globalnych decydentów branży fitness, w tym prezesów wiodących firm na rynku światowym, producentów sprzętu fitness i największych międzynarodowych ośrodków sportowych. Na tegorocznej edycji (która została w całości wyprzedana) pojawiło się 400 uczestników.

Sprzedaż w całej Europie w wysokości 26,6 miliarda euro
Uczestnicy Forum przedstawili optymistyczne spojrzenie na przyszłość branży fitness, mimo że często krytyczny pogląd na nią mają właśnie właściciele ośrodków fitness. Ogólna sytuacja rynkowa rozwija się w dobrym kierunku. Ze sprzedażą w wysokości 26,6 miliarda euro (+1,9 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym), Europa wyprzedziła Stany Zjednoczone (24,9 miliarda euro) będąc obecnie największym na świecie rynkiem fitness. Prawie 60 milionów ćwiczących w Europie uczęszcza do klubów fitness, o 3,9 procent więcej niż przed rokiem. Prezentują to wyniki “Raportu Europejskiego rynku Health & Fitness 2018”, przygotowanego przez EuropeActive i Deloitte w EHFF na początku FIBO.

Niemcy jako największy europejski rynek
Liczba uczęszczających na siłownie w Niemczech ponownie wzrosła. Łącznie jest to 10,61 miliona osób (rok wcześniej: 10,08 miliona) posiadających członkostwo w jednym z prawie 9000 ośrodków fitness. Innymi słowy, jeden na ośmiu Niemców uczęszcza na siłownię. Według prognoz Deloitte do 2025 r. liczba trenujących wzrośnie do 14 milionów – 17 procent całej populacji.

FIBO staje się światowym liderem: premiera FIBO w USA
W grudniu FIBO ruszy na podbój Ameryki, z premierą w Orlando. Ruch ten oznacza, że Targi Reed (światowy lider w organizacji eventów – m.in targów FIBO w Kolonii) rozszerzają swoją globalną działalność. “Dzięki “FIBO USA” będziemy w samym sercu jednego z najważniejszych regionów świata dla branży fitness, zapewniając międzynarodowym firmom niezbędny punkt kotwiczący na rynku amerykańskim” – mówi Hans Joachin Erbel. “FIBO USA” odbędzie się w Orange County Convention Center w Orlando na Florydzie w dniach 6-8 grudnia, co dodatkowo wzmocni pozycję FIBO jako strategicznego partnera dla przemysłu na całym świecie. FIBO China od 2014 roku cieszy się rosnącym powodzeniem. W zeszłym roku zorganizowano pierwszy FIBO FITNESS BUSINESS SUMMIT SOUTH AFRICA w Johannesburgu. Obecnie rozważane są inne lokalizacje, w których targi FIBO mogłyby mieć swoją premiere.

W 2019r. targi FIBO odbędą się w Kolonii w Centrum Wystawienniczym
w dniach 4-7 kwietnia 2019r.

Więcej informacji oraz zdjęć można znaleźć na www.fibo.com

Opinie Wystawców
“W przypadku firmy Precor FIBO 2018 były chyba najbardziej udane w przeciągu ostatnich lat. Nowy, elegancki wizerunek i szerokie portfolio produktów zostały dobrze przyjęte zarówno przez stałych, jak i nowych klientów. Gości na stoisku przyciągał trend do digitalizacji i sprawności sieciowej z otwartym systemem operacyjnym Preva. Oprócz kluczowych partnerów, takich jak eGym i RunTV, firma Precor w tym roku dostarcza innowacyjne i intrygujące rozwiązania fitness dla wszystkich rodzajów ośrodków sportowych”. – Martin Borchers, Business Manager, Precor/Amer Sports Deutschland GmbH

Targi FIBO 2018 były dla nas wielkim sukcesem! Oprócz rozszerzenia naszej serii urządzeń Q, współpracy partnerskiej z Sonyw naszym systemie Connected Training System oraz kompleksowej ofercie oprogramowania i usług dla naszych partnerów, na tegorocznm FIBO skupiliśmy się na naszej koncepcji konsultingowej milon BOOST. Zapewnia ona operatorom studio fitness i obiektów medycznych indywidualną koncepcję, która łączy w sobie doświadczenia z treningu wojskowego (od prawie 20 lat) i potencjał wzrostu cyfrowego Connected Training System, zwiększając sukces właścicieli ośrodków fitness. Naszym głównym celem w niedalekiej przyszłości jest optymalne wspieranie i inspirowanie klientów. Już teraz czekamy na FIBO 2019! ”
Florian Schmidt, Dyrektor Marketingu, milon industries GmbH

Na naszym stoisku pojawiło się znacznie więcej zainteresowanych naszymi nowymi produktami. Wysiłki FIBO w dziedzinie fizjoterapii są opłacalne. FIBO było idealnym miejscem na europejski debiut drugiej bieżni antygrawitacyjnej, ponieważ mogliśmy dotrzeć do całej gamy różnych grup docelowych w zakresie sportu, fitnessu i zdrowia. ”
Olaf Tomscheit, Dyrektor Marketingu Strategicznego, proxomed Medizintechnik GmbH

Jennifer Klein, Head of Marketing, Transatlantic Fitness
Najważniejsze targi roku były pełnym sukcesem dla Transatlantic Fitness. Zaprezentowaliśmy nowy project stoiska z salonem konsultantów, które sprawdziło się doskonale zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Głównym celem FIBO 2018 była nasza nowa 3ZONE, holistyczna siłownia w siłowni wyposażona w specjalnie zaprojektowane, wszechstronne wsparcie oparte na naszej filozofii 360 ° (sprzęt, oprogramowanie, implementacja). Ponadto, zainteresowaniem cieszył się masaż wibracyjny Hypervolt firmy Hyperice. FIBO udowodniło nam, że rozszerzyliśmy nasze portfolio o produkty absolutnie odpowiednie i że prezentujemy się na rynku jako FUNKCJONALNY EKSPERT SZKOLENIOWY. Z niecierpliwością czekamy na FIBO 2019. ”
Jennifer Klein, Dyrektor Marketingu , Transatlantic Fitness

“Dla nas jako dostawcy analizy składu ciała, FIBO jest najważniejszą platformą do rozwoju. Nasze osiągnięcia z ostatnich lat znajdują odzwierciedlenie w FIBO. Szczególnie zauważyliśmy większy odsetek zainteresowanych z zagranicy. ”
Chang-Hun Jo, Dyrektor Zarządzający, InBody

FIBO było sukcesem dla marki PUMA. Wspólne stoisko wystawiennicze z Intersport Voswinkel zapewniło konsumentom dostęp do świetnego produktu na 700 metrach kwadratowych W niedzielę ponad 400 entuzjastów fitness ukończyło szkolenie na Konwencji PUMA w Akademii FIBO z naszymi ambasadorami Pamelą Reif, Nikeatą Thompson, Anne Kissner, Fernandą Brandao i Ivaną Santa Cruz. Ponadto przedstawiciele marki aktywnie uczestniczyli w spotkaniach z odwiedzającymi stoisko. Kolejną atrakcją FIBO było ogłoszenie po raz pierwszy naszej strategicznej współpracy z HYROX, innowacyjną koncepcją konkursu łączącego klasyczne sporty wytrzymałościowe z treningiem siły funkcjonalnej i intensywnym treningiem interwałowym. Rejestracja na dziewięcioczęściowe wydarzenie rozpoczęła się w FIBO 12 kwietnia, a pierwsze Mistrzostwa Świata w HYROX odbędą się podczas FIBO 2019. Kolejny powód, dla którego PUMA będzie oczekiwała na przyszłoroczne FIBO.
Matthias Baumer, Area General Manager PUMA DACH

Będąc na targach FIBO po raz pierwszy byliśmy podekscytowani tym, co nas czeka i czego mogą oczekiwać od naszej marki odwiedzający nasze stoisko, finalnie miło się zaskoczyliśmy. Nasze spotkania szczególnie to z Tammy Hembrow, zostały bardzo dobrze przyjęte przez odbiorców. Jako marka znana z występów w mediach społecznościowych uważamy, że ważne jest, aby zweryfikować jak będą wyglądały bezpośrednie kontakty z naszymi odbiorcami. Nazwaliśmy to nawet “Social Media meets Real Life”. Nasze stoisko było przepełnione każdego dnia targów. Jestem pewien, że jest to zalążek ciekawych projektów i współpracy na przyszłość.
Selina Schennach, Head of Sales&Events, WOMEN’S BEST

“Sprzedaż w FIBO przekroczyła nasze oczekiwania, byliśmy bardzo zadowoleni z targów i czekamy na pozytywne opinie na temat naszej kolekcji Skechers Sport”.
Daniela Cavaliere, Marketing Coordinator SKECHERS USA Deutschland GmbH

FIBO po raz kolejny zasłużyło na miano nr 1 w branży. Nie ma innego miejsca, w którym można stale i niezawodnie dotrzeć do tak wysokiej ilości odbiorców międzynarodowych. Cztery dni pokazowe były dla nas ogromnym sukcesem. Nasze odczucia: digitalizacja pojawiła się w sektorze fitness i zdrowia; nasi klienci naprawdę wykorzystują nowe sposoby technologiczne jako wsparcie w treningu.
Philipp Roesch-Schlanderer, Managing Director, eGym

Arne Plifke, Marketing Director, Elsdorfer Molkerei – MeinQ
Po raz pierwszy pojawiliśmy się w FIBO I jesteśmy bardzo szczęśliwi. Zależało nam, aby nawiązać kontakt z trenerami i operatorami siłowni, co udało nam się bardzo dobrze. Mieliśmy doskonałe rozmowy, a nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Oczywiście chcieliśmy również poznać naszego klienta końcowego. W B2B i B2C nasze oczekiwania zostały przekroczone. Zobaczyliśmy, że nasz produkt pasuje do FIBO, i już sprawdzamy, jak możemy to rozszerzyć w przyszłości. ”
Arne Plifke, Marketing Director, Elsdorfer Molkerei – MeinQ

Zaprezentowaliśmy tutaj trzy nowe produkty z siemienia lnianego, wszystkie zdrowe, proste i smaczne – o niskiej zawartości węglowodanów, o wysokiej zawartości białka i 100 procentach organicznych. Odwiedzający mogli wypróbować próbki bezpośrednio na naszym stoisku. Otrzymaliśmy mnóstwo pozytywnych opinii, w szczególności od klientów końcowych w segmencie sportowym, ale także nawiązaliśmy ważne kontakty w segmencie B2B.
Caspar Götz v. Olenhusen, Head of Marketing, Lizza GmbH

 

 

 

Źródło: Informacja prasowa