źródło: https://www.wirtualnemedia.pl

Producent odzieży sportowej 4F przekaże 20 proc. obrotów swojego sklepu internetowego dla szpitala MSWiA w Warszawie, na walkę z koronawirusem. Firma meblowa Agata przekaże 1 mln zł na zakup sprzętu i wyposażenia medycznego.

Firma OTCF, produkująca odzież sportową 4F, przekazała już szpitalowi MSWiA w Warszawie 300 par gogli, z których korzystać będzie personel medyczny zajmujący się osobami zarażonymi koronawirusem. Ponadto producent ogłosił, że w inny sposób będzie wspierał tę placówkę. – Od dziś 20% obrotu z naszego sklepu internetowego 4F.pl przekazujemy dla największego szpitala zakaźnego w Polsce – MSWiA w Warszawie. Dlaczego? Bo zdrowie jest najważniejsze, a służba zdrowia szczególnie teraz potrzebuje naszego wsparcia – poinformowano na facebookowym profilu 4F.

Kolejnym przykładem firmy, która zaoferowała swoją pomoc jest zarząd Agata, właściciela sieci sklepów z meblami i akcesoriami do wyposażenia wnętrz. Zdecydował o przekazaniu 1 mln zł na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia sanitarnego na walkę z koronawirusem. – Wszyscy, zarówno nasi pracownicy, klienci oraz ich rodziny – stoimy w obliczu nowej, trudnej sytuacji i nie wiemy, co przyniesie nam przyszłość – przyznaje Grzegorz Przondziono, prezes spółki Agata. – To dlatego kwota miliona złotych przekazana od firmy zasili środki potrzebne obecnie służbie zdrowia na najważniejszy sprzęt medyczny i środki zabezpieczenia sanitarnego niezbędne w przeciwdziałaniu i leczeniu koronawirusa – dodano w komunikacie firmy.

Facebook przekaże 20 milionów dolarów na rzecz wsparcia organizacji ochrony zdrowia walczących z epidemią COVID-19. Zobowiązanie obejmuje dotowanie zbiórek prowadzonych przez Fundację Narodów Zjednoczonych oraz Fundację CDC działającą przy amerykańskim Centrum Kontroli i Prewencji Chorób.

-Do środków zebranych przez obie organizacje Facebook dołoży po 10 milionów dolarów – podano w komunikacie. Wsparcie zostanie przekazane za pomocą uruchomionej przez WHO zbiórki COVID-19 Solidarity Response, której celem jest wsparcie globalnych działań na rzecz powstrzymania rozwoju epidemii, pomocy pacjentom i pracownikom oraz przyspieszenia prac nad szczepionkami i lekami.

Polecamy także:

Jakie kroki powinien podjąć klub w okresie paniki społecznej? – wskazówki dla przedsiębiorców