Fit Life Expo Katowice 2017 

I edycja: 30 września – 1 października 2017 r.

Branża Fitness Patronem Medialnym

 W ten weekend w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędą się targi Fit Life Expo 2017.  Tegoroczna edycja rozpoczyna cykl wydarzeń planowanych na kolejne lata. Czego możemy spodziewać się podczas targów…?

Podczas FLE odbędą się eliminacje do zawodów Arnold Classic Australia 2018, amatorskie zawody sylwetkowe IFBB Diamond Cup, spotkania ze światowej klasy gwiazdami kulturystyki, fitness  i sportów siłowych (m.in. Mariuszem Pudzianowskim, Chul Soonem, Simeonem Pandą, Margret Gnarr), zawody crossfit, konwencja fitness, wybór Miss Boom Boom (najlepszych fit pośladków), porady dietetyków, stoiska z suplementami diety, food trucki, strefa chillout, możliwość wzięcia udziału we wspólnych treningach, a także próbie pobicia rekordu Guinnessa w liczbie pokonanych na rękę zawodników. FLE jest odpowiedzią na ogromne i rosnące zainteresowanie zdrowym stylem życia i sportami siłowymi. – Po dokładnej analizie rynku przygotowaliśmy bardzo bogaty i wartościowy program, pełen atrakcji dla najbardziej wymagających uczestników, a wszystko to w jednym czasie i miejscu. – powiedział Mateusz Respondek, Prezes Zarządu Global Center Group, pomysłodawca i organizator Fit Life Expo 2017.

Jak zapowiada organizator, gwoździem programu będą eliminacje do prestiżowych zawodów strongman Arnolda Schwarzeneggera, czyli Arnold Classic Australia 2018.  – Takie zawody to ewenement w skali całego kulturystycznego świata. Po raz pierwszy w historii wszystkie eliminacje do finałowych zawodów strongmanów Arnolda odbędą się w Polsce. Oznacza to, że absolutna światowa czołówka pojawi się w naszym kraju kilkukrotnie, a pasjonująca rywalizację zainauguruje właśnie w Katowicach podczas Fit Life Expo – mówi Bartłomiej Bąk, prezes Strongman Corporation Poland współorganizator Arnold Pro Strongman World Series w Polsce. Najlepsi kulturyści będą rywalizować na Placu Honorowym przed katowickim Spodkiem w kilku konkurencjach, m. in. takich jak: Farmer’s walk (Spacer farmera) 175KG 20M, Log lift 4 reps, Medley Send back 130 Ceg barry 15M,  Hercules hold (Uchwyt Herkulesa), Conans wheel, Track pull, Deadlift for max (Martwy ciąg), Front hold, Yoke 450 20M, Stones 130-200 KG.

W tej formule cyklu zawodów wystartują Polacy, a sędzią głównym eliminacji będzie Mariusz Pudzianowski. Dotychczas jedynym reprezentantem naszego kraju, któremu udało się stanąć na podium finałowej rywalizacji w Columbus w stanie Ohio jest Mateusz Kieliszkowski. Czy doczekamy się jego następcy? Być może odpowiedź na to pytanie poznamy w Katowicach.

 

Ponadto odbędzie się seminarium Bikini Fitness, które poprowadzi Margret Gnarr, mistrzyni świata IFBB w tej formule. Głównym punktem programu w obszarze fitnessu jest konwencja z udziałem światowej sławy prezenterów, m.in. Zeny Saheli, Sasà Pagano, Fabio Ponzo, a także polskich reprezentantów, m.in. Pawła Oracza. Na kilku scenach, uczestnicy będą mieli okazję trenować ze swoimi idolami w ramach takich kategorii jak dance, step czy dynamic postural.

Targi Fit Life Expo zapoczątkują także cykl zawodów w obszarze crossfitu pt. Cross Miners Games. Finały tej niezwykle popularnej w naszym kraju i zdobywającej coraz większe grono entuzjastów odmianie sportów siłowych, mają odbywać się każdego roku w Katowicach.

Równolegle do sportowych atrakcji odbywać się będą również biznesowe poranki i branżowy networking, prelekcje tematyczne i wykłady motywacyjne. Wśród prelegentów m.in. Piotr Głuchowski (Głuchowski Biogenix Challenge), Robert Piotrkowicz, Kolektyw Warszawskich Koksów i reprezentanci Mauricz Training Center.

Podczas Targów Fit Life Expo na stoiskach wystawców będzie można także poznać ofertę produktów i usług z zakresu fitness, wellness, suplementacji czy beauty&care.

Za rok Schwarzenegger?

Doszły do nas informacje, że organizatorzy prowadzą rozmowy na temat udziału w przyszłorocznej edycji samego Arnolda Schwarzeneggera…

Szczegóły wydarzenia na www.fitlife-expo.pl.

Kontakt: Dawid Wójcik, mail: dawidwojcik@instytutpublico.pl, tel: 660 911 184