14 grudnia w galerii Blue City zostanie otwarty największy Klub Fitness w Polsce – Fit One. Koncept popularnej sieci mocno zaznacza się na polskim rynku. Czy nowy brand, podobnie jak w Niemczech będzie sukcesem i odpowiedzią na potrzeby klientów? Na temat koncepcji klubu, rozwiązań technologicznych, ambitnych planów ekspansji, nowościach branżowych rozmawiamy z Małgorzatą Łysik – Club Managerem Fit One.

Małgosiu dziękuję, za możliwość spotkania podczas tak gorącego okresu, jakim jest otwarcie największego w Polsce Klubu Fitness! Widzę, że przygotowania idą pełną parą.

Małgosia: Tak, to prawda. Okres przed otwarciem jest bardzo dynamiczny, ale wreszcie zaczyna coś widać. Przyjeżdżają sprzęty, cały czas ma miejsce szkolenie zespołu z obsługi maszyn.

Powiedz proszę, co wyróżnia Fit One? W okolicy Blue City otworzyło się mnóstwo konkurencji. Mam wrażenie, że kluby zaczynają walczyć ceną. Dlaczego potencjalni klienci powinni wybrać Was?

Fit One oferuje wysoką jakość. Nie walczymy ceną. Różnica między ofertą dostępną teraz i po otwarciu będzie nieznaczna. Jestem przekonana, że zaskoczymy potencjalnych klientów, tym co zobaczą 14 grudnia. Oryginalne wnętrze klubu, sprzęt, kadra instruktorska – są naszym wyróżnikiem.
Jesteśmy największym klubem fitness w Polsce z największą strefą Hammer Strength – ponad 5000m². Posiadam doświadczenie w branży fitness, widziałam wiele klubów, zarówno w Polsce, jak i zagranicą, ale Fit One jest wyjątkowy. To koncept, który wyróżni się na naszym rynku.

 

Jak aktualnie wygląda Wasza oferta?

Potencjalni klienci mogą zdecydować się na jeden z 3ch karnetów:
– Karnet Basic – upoważnia do korzystania z samej siłowni (maszyny LifeFitness i Hammer Strenght), strefy dla kobiet (LadyFit),
– Karnet VIP obejmuje karnet basic, powiększony o: strefę wellness (sauny: mokra i sucha, łóżka masujące oraz solarium), trening na platformach wibracyjnych, zajęcia grupowe, plan treningowy, napoje izotoniczne bez limitu (z dystrybutora).
– Karnet VIP Gold (to karnet Vip powiększony o: trening personalny 2 razy w miesiącu (po 1h), co miesięczna konsultacja z dietetykiem, który może rozpisać dietę, indywidualny plan treningowy, innowacyjne zajęcia “The Punch” na workach bokserskich, wykłady “Poznaj swoje ciało” dzięki którym dowiesz się jak efektywniej ćwiczyć, analiza składu ciała, jedna kawa dziennie.

Nasza oferta jest konkurencyjna w stosunku do jakości. Potencjalni klienci są zaskoczeni i nie dowierzają, że w tak atrakcyjnej cenie oferujemy bardzo szeroką game usług. Jestem przekonana, że po otwarciu zaskoczymy ich jeszcze bardziej.

Czy założyciele Fit One są elastyczni? Wiem, że w klubie nie będą honorowane karty Multisport. Czy patrząc na obecny rynek, to dla Was duże utrudnienie?

Założyciele Fit One mają sprawdzony koncept, który stał się sukcesem na niemieckim rynku w dość krótkim czasie. Pierwszy klub powstał w 2014 roku, potem rozpoczęła się dynamiczna ekspansja. Jeśli chodzi o polski rynek, dostrzegają różnice i są podatni na sugestie. Nie będziemy na ten moment honorować kart multisport. Dla wielu klubowiczów stanowi to atut i argument, dla którego wybierają Fit One. Stworzyliśmy specjalną ofertę dla korporacji, która zaczyna się już od 10 osób. Jesteśmy otwarci na współprace z firmami, w których możemy zorganizować trening, postawić naszego leadboxa, bądź nawiązać innego rodzaju współprace. W galerii Blue City uczestniczymy w programie Sąsiad – pracownicy lokalnych sklepów mają zniżki do Naszego klubu. Dodatkowo planujemy również współpracę z Escape Room, który otwiera się w galerii. Rodzice będą mogli zostawić w nim dzieci. Uważam, że pomimo tego, iż nie honorujemy kart benefit, wyniki przedsprzedaży są już na ten moment satysfakcjonujące. Większość klientów Fit One w Niemczech to osoby z rekomendacji, to o czymś świadczy.

Małgosiu, jesteś znana w branży ze swojej pasji oraz olbrzymiego doświadczenia w zarządzaniu studiem fitness na rynku polskim jak i międzynarodowym. Czy Fit One zaskoczy nas pod kątem zajęć oraz kadry instruktorskiej?

W Fit One koordynatorem zajęć grupowych jest Monika Bukowska, która ma również olbrzymie doświadczenie. Grafik zajęć będzie na bardzo wysokim poziomie. W kadrze jest wielu znanych instruktorów, którzy są wizytówką klubu. Na ten moment nie zdradzimy nazwisk, chcemy wszystkich zaskoczyć. Klubowicze mogą liczyć na prestiż i wysoki poziom.
Co do zajęć Fitness. Oferujemy 4 programy Less Mills, zajęcia standardowe, takie jak joga, trampoliny, pilates, TBC, itd, dodatkowo nasze autorskie programy: THE Punch, zajęcia na strefie funkcjonalnej. Naszym wyróżnikiem jest warsztatowy program “Poznaj swoje ciało”.

Czy oferujecie rozwiązania techniczne, które zaskoczą klientów?

Oczywiście. Do dyspozycji klubowiczów jest największa w Polsce strefa Hammer Strenght – klasyka jeśli chodzi o trening siłowy, strefa do treningu funkcjonalnego, specjalna bieżnia trawiasta,
– strefa prezentująca gry kolorów na podłodze,
– UpperCycle GX Ergometer,
– bieżnie life fitness liczące ilość powtórzeń, posiadające kody, które po zeskanowaniu pokazują warianty treningowe,
– hantle aż do 60 kg

Klub ma ponad 5000 m2. Ciężko jest na tak dużej powierzchni zintegrować klubowiczów i zapewnić dostępność do obsługi. Poczucie bycia zaopiekowanym ma duże przełożenie na retencje. Jak zamierzacie sobie z tym poradzić?

Team, który pracuje w Fit One jest od samego początku. Struktura klubu jest oryginalna, każdy pracownik pełni dyżury na różnych stanowiskach. To ludzie z pasją, energią, wielozadaniowi. Ta sama osoba pełni rolę sprzedawcy, trenera z właściwym przygotowaniem, pracownika biurowego. Taki multitask sprawia, że klubowicz będzie miał dostęp do kompetentnej kadry, która zna odpowiedź na każde pytanie oraz pomoże w każdej sytuacji. Mocno stawiamy na integracje klubowiczów. Chcemy być, klubem który słucha, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klienta. W naszym klubie odnajdzie się osoba, która zaczyna swoja przygodę z siłownią, osoba zaawansowana, starsza – każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowym wyróżnikiem są warsztaty „poznaj swoje ciało” – oprócz efektów stawiamy na edukacje.

Czy są plany ekspansji Fit One na polskim rynku?

Fit one ma ambitne plany ekspansji. Na ten moment testujemy koncept w Polsce. Dostosowujemy go do warunków rynkowych. Więcej informacji na temat lokalizacji zostaną ujawnione w późniejszym terminie.

Czego możemy się spodziewać podczas otwarcia?

Nasi klienci mogą liczyć na dobrą zabawę, zapoznanie z klubem. Szykujemy szereg atrakcji. Wśród zaproszonych gości będzie Szymon Łada oraz inni influencerzy ze świata sporu. Dobrą atmosferę będzie kreował DJ Malina. Więcej atrakcji zdradzimy niebawem.

Bardzo dziękuję za rozmowę.

Polecamy również:

Największy fitness w Polsce. Mamy więcej informacji o Fit One