Niedawno na Portalu pisaliśmy o otwarciu w Centrum Handlowym N-Park Maślicka, kolejnego klubu Fitness Academy. FA Maślicka to 1100 m2 powierzchni, wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt wysokiej klasy, pokój dla matki z dzieckiem, sauny fińskie, sale fitness. Rozbudowany grafik zajęć fitness, wyselekcjonowana kadra to tylko nieliczne atuty tego miejsca. Na temat prowadzenia klubu, rozmawiamy z Arturem Muchą, Managerem Regionalnym Fitness Academy

Fitness Academy Maślicka to najnowszy klub Fitness Academy. W jaki sposób został odebrany przez lokalną społeczność?

Sama zapowiedź otwarcia kolejnego klubu Fitness Academy spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem. Mieszkańcy Maślic oraz okolic optymistycznie zareagowali na wieść, że w pobliżu ich miejsca zamieszkania powstanie jeden z naszych klubów. Potwierdziła to również przedsprzedaż oraz pierwszy miesiąc działalności klubu, kiedy zapisało się do nas prawie 1000 nowych klubowiczów. Ten fakt potwierdził, że nasz najnowszy klub Fitness Academy był w tej lokalizacji bardzo potrzebny.Brand Fitness Academy ma ugruntowaną markę we Wrocławiu, czym wyróżnia się ten klub na tle pozostałych?

Zdecydowanie tak. Fitness Academy jest najbardziej rozpoznawalną marką fitness we Wrocławiu. Fitness Academy Maślicka wyróżnia się przede wszystkim rozbudowaną recepcją ze świetnie wyeksponowanym asortymentem fitness baru. Sala fitness, strefa funkcjonalna, strefa siłowni, strefa cardio została perfekcyjne zaplanowana przez projektantów co wpływa na idealne obłożenie klientów w klubie. Dodatkowym atutem są darmowe miejsca parkingowe, oraz dobry dojazd przy doskonałym położeniu w centrum dużej dzielnicy mieszkaniowej Wrocławia.

Czym kierowali się Państwo przy wyborze sprzętu?

Przy wyborze sprzętu fitness sugerowaliśmy się następującymi parametrami:

– dobrane właściwości sprzętu do docelowej grupy,

– konstrukcja i materiał wykonania,

– zróżnicowane funkcje treningowe.

Sprzęt marki Life Fitness cechuje wysoka jakość oraz oryginalny design.


Jak wyglądało otwarcie klubu? Na co mogą aktualnie liczyć potencjalni klubowicze?

Otwarcie klubu nastąpiło 2 września 2019 roku i spotkało się z dużym zainteresowaniem. Zarówno aktualni już klubowicze, jak i potencjalni klienci byli zachwyceni nowym klubem i jego wyposażeniem. Nasi klubowicze mają do swojej dyspozycji klub z najnowocześniejszym sprzętem od LifeFitness, szeroką gamę zajęć grupowych oraz sauny fińskie. Ponadto w klubie Fitness Academy Maślicka trenujący otoczeni są opieką szeroko wykwalifikowanych trenerów personalnych, którzy motywują do dalszych treningów i pomagają osiągać wyznaczone sobie cele.

Czy podczas otwarcia musiał się Pan zmierzyć z jakimiś problemami?

Niewątpliwym wyzwaniem okazało się duże zainteresowanie społeczności nowym klubem Fitness Academy. Dołożyliśmy wszelkich starań i zwiększyliśmy ilość naszych pracowników, aby móc jak najlepiej obsłużyć każdą odwiedzającą nas osobę i zaprezentować jej obiekt.

Początkowo trudnością dla naszych klientów były również samoobsługowe bramki, z którymi nie spotkali się w żadnym innym klubie. Jednakże z biegiem czasu wszyscy doceniliśmy tą nowość, która znacznie usprawniła proces obsługi klienta na wejściu do klubu.


Czym kierowała się sieć przy wyborze lokalizacji?

Dobra lokalizacja dla klubu fitness jest kluczowa. Sugerowaliśmy się lokalem, który będzie zlokalizowany w centrum handlowym w bliskiej odległości od osiedli mieszkaniowych. Ponadto wzięliśmy pod uwagę dostępność miejsc parkingowych, oraz środków komunikacji.

Sercem każdego klubu fitness są klubowicze. Wielu z nich w klubach FA to posiadacze kart multisport. Jakie planuje Pan podjąć działania, żeby zmotywować ich do korzystania z FA Maślicka?

Wiele osób spędza w pracy długie godziny za biurkiem, co niekorzystnie wpływa na ich postawę, zdrowie oraz samopoczucie. Chcemy zaktywizować osoby posiadające karty Multisport, aby swój wolny czas spędzali aktywnie. Dlatego też z okazji otwarcia klubu przygotowaliśmy pulę treningów diagnostycznych, dzięki którym nasi klienci dowiedzą się, więcej na temat swojego ciała i zdrowia. Przygotowaliśmy dla nich różnorodne aktywności fizyczne, dlatego też każdy znajdzie coś dla siebie. Planujemy dodatkowo cykl metamorfoz, które najlepiej ukażą efekty systematycznej pracy na siłowni naszych klubowiczów.


A czy osoby, które nigdy nie uczęszczały do klubu fitness będą mogły liczyć na fachową pomoc?

W naszym klubie każdy znajdzie coś dla siebie- zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy sportu oraz osoby początkujące. W naszym klubie pracują wykwalifikowani trenerzy posiadający szeroką wiedzę i duże doświadczenie. Służą pomocą podczas swoich dyżurów na siłowni, jak i podczas treningów diagnostycznych oraz personalnych. Każdy klubowicz otrzyma od naszych trenerów fachową pomoc w zapoznaniu się z dostępnym sprzętem.

Polecamy także:

Zioła w branży suplementacyjnej – na przykładzie Biofiton Energy Booster