źródło: artykuł sponsorowany

W nowej rzeczywistości po pandemicznej utrzymanie wysokiego poziomu higieny nabrało szczególnego znaczenia i nowego wymiaru. Wyjątkowe wymogi, jakie wyznaczała branża fitness, teraz kluby odczuły jeszcze mocniej. Czystość kojarzona z dezynfekcją i eliminacją wirusów oraz bakterii stała się normą. Na nową sytuację odpowiedział też rynek. Wirusobójcza linia produktów Rubtiler Vir&Bact Protect to absolutna nowość, której warto przyjrzeć się bliżej.

90% skuteczności Rubtiler Vir&Bact Protect

Nowa linia produktów firmy Vinderen marki Rubtiler Fitness Vir&Bact Protect, właśnie pojawiła się w sprzedaży.

Prace nad tym rozwiązaniem rozpoczęliśmy blisko 2 lata temu – mówi Kasjana Kanclerska, Koordynator Sprzedaży Krajowej Rubtiler. – Jednak wydarzenia ostatniego roku zintensyfikowały nasze działania i nakłady finansowe w tym kierunku. Obecnie jako jedyni proponujemy maty wirusobójcze i bakteriobójcze. Wszelkie testy z udziałem tzw. szczepów wzorcowych wykazały ich likwidację na powierzchni o około 90%. To gwarancja niemal nieskazitelnej czystości, a co się z tym wiąże, maksymalne zwiększenie bezpieczeństwa klientów siłowni i klubów fitness.

Linia produktów Rubtiler Vir&Bact Protect powstała w wyniku modyfikacji samej struktury granulatu SBR, który na etapie produkcji wzbogacony został o nanocząstki wirusobójcze i bakteriobójcze. Oznacza to, że aktywny składnik znajduje się masie produktu, a nie tylko na powierzchni.

Zależało nam na doskonałej jakości. Takie rozwiązanie daje maksymalną ochronę, a jednocześnie jest gwarancją dobrej inwestycji. Nie ma bowiem zagrożenia starcia warstwy ochronnej i utraty cennych właściwości.

Udokumentowane bezpieczeństwo

Linia produktów Rubtiler Vir&Bact Protect posiada certyfikat TÜV Nord Polska „Produkt sprawdzony” który potwierdza dodatkowe zalety naszej najnowszej linii.

Jego przyznanie poprzedzone jest nie tylko weryfikacją firmowej dokumentacji, ale także testami prowadzonymi przez tę niezależną jednostkę o międzynarodowej renomie – tłumaczy specjalistka Rubtiler.

Rubtiler Fitness Vir&Bact Protect w siłowniach i klubach fitness

Właściwości antywirusowe i antybakteryjne są wartością dodaną, która nie wpływa na pozostałe parametry techniczne, zatem produkty te doskonale sprawdzają się jako nawierzchnie gumowe w profesjonalnych siłowniach i klubach fitness.  

Chociaż nowe płyty spełnią swoją rolę wszędzie, gdzie wymagane są szczególne warunki higieny, tę linię stworzyliśmy jednak z myślą o obiektach sportowych.

Od momentu projektowania takiego produktu do chwili, gdy wypuszczony on zostaje na rynek, prowadzone są badania nad substancjami aktywnymi i zastosowanymi materiałami – tak, by charakteryzowały się one najwyższą skutecznością, ale także by były przyjazne środowisku. Te cechy naszych produktów sprawiają, że jesteśmy uważani za wiarygodnego partnera i producenta produktów z recyklingu najwyższej klasy.

Rubtiler Fitness Vir&Bact Protect przyczyniają się niemal do całkowitej eliminacji wirusów i bakterii w czasie rzeczywistym, a nie jedynie po dezynfekcji. To z kolei zapewnia stałą ochronę przed chorobami typu Covid-19, chociaż spektrum działania jest oczywiście znacznie szersze.

Podłoga gumowa czy bumpery treningowe z nanocząstkami antywirusowymi i antybakteryjnymi mogą być więc skutecznym antidotum na obecnie obowiązujące regulacje i nowe warunki funkcjonowania profesjonalnych obiektów sportowych. Zapewniają bezpieczeństwo, ochronę ćwiczącym i zwiększają komfort wszystkich przebywających w obiekcie. Mają właściwości antypoślizgowe, są wytrzymałe na obciążenia, idealne pod ciężki sprzęt sportowy, a ponadto wibroizolacyjne i dźwiękoizolacyjne oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Ekologia i estetyka pod płaszczykiem higieny

Zastosowanie nanocząstek nie wpływa na estetykę płyt. Nadal dostępne są w różnej gamie kolorystycznej, która umożliwia dopasowane do barw klubu i stworzenie spójnego wizerunku.

Nawierzchnie gumowe i bumpery treningowe z linii Rubtiler Fitness Vir&Bact Protect nie tracą również niczego ze swojej proekologicznej wartości.

Znaleźliśmy po prostu nową formę recyklingu – podkreśla Kasjana Kanclerska. – Wykorzystujemy zużyte opony samochodów ciężarowych i dajemy im drugie życie. Teraz wzbogacone o ochronę antywirusową i antybakteryjną dla zapewnienia maksymalnej funkcjonalności i bezpieczeństwa, co istotne jest dla klubów, managementu oraz dla samych klientów.

Więcej informacji:

DZIAŁ SPRZEDAŻY KRAJOWEJ Kasjana Kanclerska
e-mail: k.kanclerska@vinderen.com
tel: +48 665 887 724

Vir&Bact