W niedzielę zakończyły się 3-dniowe największe targi branży fitness, FIWE Fitness Trade Show 2020. W tym roku była to jedyna okazja do spotkań branżowych i poznania nowości rynkowych w związku z pandemią COVID-19. Uczestnicy mogli odwiedzać wystawców zarówno z Polski jak i z zagranicy, a organizatorzy oprócz przygotowania licznych wydarzeń towarzyszących jak spotkania z gwiazdami, zawody sztuk walki (Warszawska Granda), Debiutów PZKFiTS, Słodkiewicz Classic, Pucharu Polski w Kulturystyce i Fitness oraz mistrzostw Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym, zapewnili szereg paneli edukacyjnym, co w obecnej sytuacji spotkało się z ogromnym zainteresowaniem.

Podczas bloku FIWE Investors dyskutowano o obecnej sytuacji w branży fitness i szansach rozwoju. Swoje wystąpienie miał w tej tematyce Tomasz Napiórkowski. Arek Wolski omówił kolejne kroki otwarcia własnego klubu fitness, natomiast Sebastian Goszcz wraz z Małgorzatą Piasecką-Mróz podpowiedział jak budować efektywny zespół. Krzysztof Pakulec dostarczył informacji dot. dochodowości Klubu Fitness.

Dążąc za obecnymi trendami i rozwojem rynku, przygotowano konferencję FIWE e-commerce skierowaną do właścicieli sklepów internetowych i stacjonarnych. Mikołaj Winkier przygotował prelekcje pt. “Monitorowanie Internetu dla branży fit. Gdzie są klienci i dlaczego nie tylko w social media?”, drugie wystąpienie Roberta Sosnowskiego dotyczyło rekrutacji influencerów do kampanii reklamowych.

W tym samym bloku tematycznym odbyła się debata ekspercka “E-commerce w branży fitness: ewolucja czy rewolucja w dobie pandemii?” Dodatkowo Sascha Stocken, podpowiedział jak rozpocząć sprzedaż z branży sportowej na platformie Amazon, a Piotr Korzan pochylił się nad skutecznym ecommerce w czasach omnichannel i automatyzacji.

W związku z coraz liczniejszym zainteresowaniem modelem franczyzowym, Fiwe Fitness Trade Show stało się platformą dla franczyzobiorców i franczyzodawców. Odwiedzający mogli zapoznać się ze szczegółami rozwiązań franczyzowych między innymi na przykładzie zaprezentowanym przez Łukasza Domaradzkiego dot. treningu EMS.

W bloku FIWE Experts prelegenci dzielili się swoim doświadczeniem i podpowiadali między innymi w jaki sposób planować marketing w obecnej sytuacji, jak zarządzać klubem poprzez liczby, dlaczego onboarding nowego pracownika jest kluczowy w kontekście jego dalszej kariery.

FIWE Fitness Trade Show nie skupia się wyłącznie na inwestorach i dużych graczach. Jak co roku pasjonaci sportu, instruktorzy czy też trenerzy mogli uczestniczyć w konferencjach dedykowanych właśnie dla nich: FIWE FIT&CARDIO oraz FIWE PERSONAL TRAINER.

Wydarzeniem, na które czekali wszyscy uczestnicy dnia biznesowego była coroczna Debata Branżowa. W tym roku zainicjowana przez Prezesa Polskiej Federacji Fitness – Tomasza Napiórkowskiego. Przy stole usiedli Łukasz Dojka (CEO & Founder Xtreme Fitness Gyms), Łukasz Nowakowski (CFO co-owner Xtreme Fitness Gyms), Paweł Grzywna (OK System Polska) oraz Arkadiusz Wolski (Co Founder Harder). Tematem przewodnim była ocena sytuacji rynku fitness w Polsce oraz prognoza zmian w roku 2021.

Polecamy także:

Amazon wchodzi na rynek monitorów fitness z produktem “Halo Band”