źródło: materiały prasowe

David Lloyd Leisure (DLL) przeorganizował swój najlepszy zespół, aby poszerzyć majątek poprzez przejęcia nowych klubów fitness, po tym jak zauważył „niezwykły” zwrot w poziomach członkostwa od czasu ponownego otwarcia swoich klubów na początku tego roku.

Dyrektor generalny Russell Barnes – przemawiając wyłącznie dla HCM – powiedział, że jego przejście na stanowisko dyrektora generalnego, w którym Glenn Earlam objął stanowisko prezesa, było spowodowane potrzebą wykorzystania jedynej w życiu szansy na rozwój.

„Moje stanowisko dyrektora generalnego i prezesa Glenna to logiczny krok”, powiedział. „Jako firma mamy trzy priorytety. Pierwszym jest odbicie, ponieważ, jak wszystkie firmy w naszym sektorze, zostaliśmy poobijani przez pandemię Covid-19. Druga to potrzeba dalszej cyfryzacji naszej oferty… a trzecia dotyczy fuzji i przejęć.

„Wychodząc z pandemii, wiele firm musi porzucić aktywa, aby utrzymać swoją podstawową działalność na powierzchni. Daje to możliwość fuzji i przejęć, których raczej nie zobaczymy ponownie w naszym życiu zawodowym. DLL, w związku z tym ma szansę na przyspieszenie swojego rozwoju”.

„To nie jest realistyczne, żeby jedna osoba doprowadziła do odbicia, a także poświęciła swój czas i energię na fuzję i przejęcia. Tak więc rozmowa między mną i Glennem była prosta: skoncentrowałem się na odbiciu, a Glenn wyszedł i sprzedał historię DLL tym, którzy mogą chcieć sprzedać nam swoje aktywa.”

„Prędkość odbicia była oszałamiająca” – powiedział Barnes. „Do końca lipca odzyskaliśmy poziom członkostwa sprzed pandemii”.

Silny powrót członków, jak mówi Barnes – w połączeniu z „możliwościami stwarzanymi przez pandemię” – doprowadził do ustanowienia przez firmę ambitnych planów ekspansji.

„Uważamy, że jest miejsce na kolejne 30-40 klubów w Wielkiej Brytanii i będziemy budować około dwóch nowych klubów rocznie” – powiedział.

David Lloyd Leisure wraz z planem przejęć nowych klubów chce wprowadzić do swojej oferty model mniejszych klubów typu premium. Plan ten operator miał od dawna jak zaznaczył, jednak wciąż problem był z pozyskaniem właściwej lokalizacji.