Geolokalizacja – zobacz swój biznes.
Gdzie najlepiej otworzyć siłownię i jak dotrzeć do klientów?

Jak skutecznie zbudować przewagę konkurencyjną, kiedy twoja firma oferuje już wszystko, co jest możliwe, a na każdym rogu powstają nowe siłownie i kluby? W natłoku dostępnych w dzisiejszym świecie informacji łatwo jest stracić orientację, które z danych są najbardziej istotne dla osiągnięcia celów biznesowych.

Istnieje wiele pomysłów, gorszych lub lepszych, na ściągnięcie klientów do siłowni czy klubu fitness. Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu na przykładzie Warszawy. Możesz postawić billboard na Trasie Łazienkowskiej, który będzie kosztował fortunę, ale zobaczy go, w przybliżeniu, kilka tysięcy osób. Brzmi imponująco, ale czy na pewno są to twoi przyszli klienci?
Geolokalizacja podsuwa tańsze i efektywniejsze rozwiązania. Zamiast billboardu przy trasie zaproponujemy ci lokalizację przy Agrykoli. Być może twoją reklamę zobaczy mniej osób, ale dzięki danym z aplikacji społecznościowych wiemy, że będą to osoby wysportowane, które chętnie dowiedzą się o nowym klubie z ciekawą dla nich ofertą.

Masz pomysł na ulotki wręczane przechodniom przy Metrze Centrum? Dla nas to tysiące ulotek rozdanych przypadkowym osobom, które natychmiast wyrzucą je do kosza. Dzięki geolokalizacji dowiesz się, że w tym przypadku skorzystanie ze stratyfikacji społecznej i wrzucenie ulotek do skrzynki dokładnie tym osobom, które będą zainteresowane twoimi usługami będzie lepszym pomysłem, który zapewni ci nowych klientów. Akcja promocyjna w galerii handlowej? Korzystając z analiz catchmentowych i danych demograficznych wybierzemy tę galerię, która będzie odpowiednia dla twojej grupy docelowej.

A może dopiero rozwijasz swoją sieć siłowni i szukasz najlepszych lokalizacji? Modele geolokalizacyjne podpowiedzą ci dokładnie gdzie otworzyć klub, ile osób do niego przyjdzie i ile powinieneś zapłacić za czynsz.

Nie podejmuj decyzji pochopnie, opierając się na tym, co robi konkurencja lub firmy niezwiązane z twoją branżą. Wybierz pewne narzędzie, które dokładnie przeanalizuje wszystkie aspekty związane z twoim biznesem. Usługi geolokalizacji czerpią z siły połączenia zaawansowanych algorytmów statystycznych i wizualizacji, aby zapewnić ci jak najlepsze możliwości targetowania usług skierowanych bezpośrednio do twoich odbiorców.

Michał Kliś & Szymon Pifczyk