źródło: catwalkphotos / Fotolia

Giambattista Valli wchodzi w segment odzieży sportowej

Ekskluzywna sportowa kolekcja od włoskiego projektanta

W ostatnich sezonach moda staje się coraz bardziej wrażliwa na świat sportu, czego owocem są dedykowane, oryginalne współprace z wiodącymi firmami z branży. Światowi projektanci coraz chętniej wchodzą w segment odzieży sportowej, która zapewnia im kolejne możliwości do rozwoju marek. Niedawno świat mody zaskoczyła informacja o nowej kolekcji ubrań sportowych od włoskiego projektanta Giambattista Valli, który kojarzony jest przede wszystkim z eleganckimi, koktajlowymi sukienkami. Premiera kolekcji zapowiedziana została na 2018 rok.

Kolekcja na jesień/zima 2017 zaprezentowana przez Giambattista Valli była pierwszym krokiem w stronę ewolucji stylu marki. Podczas pokazu projektanta zaprezentowane zostały szykowne kurtki z tafty w duecie z czarnymi legginsami Nike. To był krok w kierunku nowego projektu realizowanego we współpracy z najbogatszym biznesmenem we Francji François-Henri Pinault.

Giambattista Valli stworzy kolekcję kapsułową dla aktywnych składającą się z prawie 60 projektów. W asortymencie pojawią się kurtki, płaszcze, bombery, dresy i bluzy. Kolekcja ma na celu ukazanie ekskluzywnej marki w nieco innej odsłonie. Nadal jednak ma być stylowo, kobieco i bardzo elegancko.

Kolekcja kapsułowa activewear zostanie zaprezentowana podczas kolejnego pokazu mody wraz z główną kolekcją , tym samym będzie to deklaracja komplementarności z wytwórnią Giambattista Valli. Kolekcja będzie dostępna w czerwcu 2018 roku w butikach marki oraz w wybranych sklepach.

Źródło: Vogue .it