źródło: materiały prasowe

Dostawca zintegrowanych rozwiązań płatniczych Clearent oraz Transaction Services Group (TSG), dostawca oprogramowania do zarządzania biznesem specjalizujący się w branży fitness, połączyły siły, aby stworzyć nową firmę pod nazwą Xplor Technologies. W wyniku fuzji powstanie gigant technologiczny dla szeroko pojętej branży fitness oraz wellness.

Xplor połączy oprogramowanie, płatności i rozwiązania wspomagające sprzedaż z platformą przetwarzania opartą na chmurze, skierowaną do pięciu kluczowych sektorów – zdrowia i fitnessu, wellness, edukacji, usług outdoorowych, a także usług osobistych. gigant technologiczny
Nowa firma będzie również oferować szereg rozwiązań wspomagających handel, takich jak aplikacje CRM, programy lojalnościowe, oprogramowanie do nauki i szkoleń online, aplikacje mobilne do angażowania konsumentów, aplikacje do świadczenia usług pracowniczych oraz usługi rozliczeniowe i zarządzanie kontami. Obie firmy: Clearent oraz Transaction Services to spółki giganta Advent.

W momencie uruchomienia, gigant technologiczny Xplor w swoim portfolio będzie posiadał bazę klientów liczącą ponad 82 000 firm działających w 158 krajach, które przetworzyły 27 mld USD płatności w roku 2020.

TSG specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu zarządzania przychodami koncentrując się się na sektorze zdrowia i fitnessu w Australii, Ameryce Północnej, Wielkiej Brytanii, Europie i Azji. W ostatnich latach marka przejęła szereg firm z sektora. W 2019 r. dostawcę oprogramowania i usług Legend Club Management Systems od Seana Maguire’a, a następnie w 2020 r. zawarła umowę kupna TrueCoach – firmy programistycznej specjalizującej się w sektorze trenerów personalnych.

Floris de Kort, Dyrektor Generalny TSG, skomentował fuzję słowami: “Transakcja ta pozwoli nam lepiej wykorzystać zalety naszego globalnego zasięgu i naszego hiperlokalnego doświadczenia. Będziemy inwestować i komercjalizować nasze innowacyjne produkty w sposób bardziej efektywny. Takie jak nasz pakiet aplikacji mobilnych, abyśmy mogli nadal pomagać naszym klientom w eliminowaniu problemów i dostarczaniu lepszych doświadczeń swoim konsumentom oraz małym firmom. Jest to wysoce komplementarne połączenie aplikacji i platform, które są dobrze pozycjonowane i są niezwykle ważne dla konsumentów na całym świecie”.

Polecamy także:

powrót

Powrót do normalności branży fitness