Wraz z szybko rozwijającym się przemysłem SUP (Stand Up Paddleboarding) pojawiła się zwiększona chęć uprawiania sportów wodnych wszędzie – nie tylko na wodach otwartych. W ten sposób zrodziła się koncepcja projektu pływających mat do fitnessu Glide Fit, którą opracowała amerykańska firma Glide.

Maty GliteFit zaprojektowano do basenów wewnętrznych i zewnętrznych. Wyjątkowa mata umożliwia siłowniom, kurortom, ośrodkom rekreacji i entuzjastom sporów wodnych, organizację grupowych zajęć fitness na wodzie. Maty są przeznaczone między innymi do treningu CardioWave, treningu interwałowego o wysokiej intensywności i jogi, zapewniając dodatkowe benefity płynącej ze zwiększonej pracy mięśni core utrzymujących stabilizację ciała.

GlideFit wykorzystywane są w ponad 200 ośrodkach w całych Stanach Zjednoczonych odnosząc oszałamiające sukcesy. Od uniwersytetów i basenów miejskich po wojsko.

Co sprawia, że maty firmy Glide są tak niezwykłe?

Przede wszystkim wykazują wysoką trwałość przy minimalnej konserwacji. Jest to efekt wieloletnich badań i opracowania specjalnej powłoki Glide Surface Shield (GSS), która zapewnia najwyższą jakość niezależnie od formy wykorzystania i sprawia, że obecnie GlideFit to najlepszy produkt w branży. Kształt został zaprojektowany przez wioślarzy, dodatkowo maty można bezproblemowo przechowywać na zewnątrz.

Stworzony przez firmę Glide program treningowy ABST (Aquatic Based Stability Training) jest odpowiedzią na potrzeby osób, które szukają wysiłku łagodnego dla organizmu ale jednocześnie o wyższej intensywności. Treningi ABST mają zapewnić wzrost siły i wytrzymałości, jednocześnie poprawiając koordynację ruchową i skracając czas reakcji. Poprzez wykorzystanie GliteFit angażujemy dużo więcej mięśni niż w treningu na stałym podłożu.

Maty spotkały się z dużą aprobatę wśród miłośników jogi pozwalając na poprawę równowagi oraz wzmocnienie mięśni posturalnych poprzez połączenie znanych asan oraz niestabilnego podłoża. Dodając do tego aspekt kojącego wpływu wody, nie może dziwić liczne zainteresowanie .

Nie oznacza to jednak, że firma Glide nie doczekała się konkurencji.

Wraz ze wzrostem zainteresowania GlideFit kolejni producenci prezentują swoje rozwiązania w tym zakresie.

Firma BOGA wypuściła na rynek BOGA FitMat – jak sama określiła w kampanii reklamowej „pływające platformy treningowe”.

Co je wyróżnia?

Unikalną cechą FITMAT jest zgłoszony do opatentowania moduł LANDBASE Air. Tworzy on tzw. bazę lotniczą pod matą, która naśladuje ruchy wody na lądzie, tworząc kontrolowaną niestabilność. Dzięki tej technologii, maty są używane również na siłowniach do treningu równowagi, treningu MMA i rehabilitacji. Dodatkowo w treningu na wodzie, FitMat posiadają specjalnie zaprojektowane linki z wbudowanym oporem, które po przywiązaniu minimalizują wpływ ruchu jednej maty na drugą.

Pływające maty to zupełnie nowy obszar fitnessu i treningu, który tworzy dodatkową wartość dla klientów klubów fitness.

Polecamy także:

Kolejny smartwatch współpracuje z OpenHub™