My Fitness Place to sieć klubów znajdujących się przede wszystkim na południu Polski – ich główną siedzibą i miejscem rozwoju jest Kraków, gdzie klubów jest najwięcej, ale mają też swoje lokalizacje w innych miastach, np. w Sosnowcu, Zabrzu, a także – w Gliwicach. Obecnie funkcjonuje 17 klubów tej sieci. Czym się charakteryzują?

Gliwicki klub sieci My Fitness Place powstał po zamknięciu funkcjonującego w Forum Gliwice od 2009 roku Pure/Jatomi i został otwarty w 2018 roku. Powierzchnia lokalu to niewiele ponad 1000 mkw., a jednak MFP doskonale pokazuje, że nie rozmiar, a layout klubu ma znaczenie. Dzięki rozmieszczeniu sprzętu, niczego tu nie brakuje. MFP korzysta ze sprzętu linii Technogym Artis i aplikacji myWellness. Czyni to klub bardzo nowoczesnym, ponieważ sprzęt ten prezentuje się świetnie, jakościowo jest naprawdę premium, a ponadto bardzo przyjazny dla użytkownika – nawet laika siłowni.

Wyświetlacze mierzące ilość powtórzeń, pokazujące sugerowane tempo pracy na maszynie, a także sumaryczne obciążenie, które klient nałożył w całej serii – motywują do jeszcze większego wysiłku. Poza tym, każdy z klubów, także gliwicki, posiada ekipę trenerską gotową poradzić, jaki rodzaj treningu będzie odpowiedni dla klienta.

W Gliwicach zajęcia grupowe zawsze stanowiły siłę Pure/Jatomi, a zatem studio zostało wyremontowane na potrzeby MFP – powiększone i wyposażone w scenę dla instruktora. Klub naprawdę robi wrażenie, design jest bardzo nowoczesny. Co prawda, odwiedziłam klub w sezonie poświątecznym, więc może nie miałam okazji zobaczyć, jak wygląda w godzinach szczytu, ale ilość ludzi była odpowiednia – nie miało się wrażenia “zatłoczenia”.

W klubie oprócz zajęć fitness odbywają się także bardzo modne zajęcia fit kids – gdy rodzice robią swój trening lub szybkie zakupy, dzieci nie muszą się nudzić, mogą poćwiczyć pod okiem trenera. Obok recepcji znajduje się mała strefa relaksu, gdzie można odpocząć po treningu, a także skorzystać z przekąsek z fit baru.

Porównując klub Pure/Jatomi – bardzo popularny w mieście przez cały okres swojego istnienia – naprawdę, nowe miejsce stanęło na wysokości zadania. Lokal prezentuje się dużo nowocześniej, sprzęt jest naprawdę z klasą. Wielu klientów również pozostało w tej lokalizacji – co niewątpliwie świadczy o jakości prowadzonych usług. Oby klubów tego typu było jak najwięcej.

Autor:

Elżbieta Przygrodzka

Polecamy także:

Sieć Fabryka Formy – czym się wyróżnia?