W poniedziałek 02.09.2019r. ruszyła ankieta na Portalu Branża Fitness, dzięki której czytelnicy Portalu będą mogli wybrać klub, który ich zdaniem zasługuje na miano przyjaznego!

W konkursie biorą udział zarówno większe sieci, ale również małe kluby o powierzchni poniżej 1000 m2. Wyłonionych zostanie dwóch zwycięzców – klub oraz sieć klubów.

Poniżej przybliżymy pokrótce każdy z klubów biorących udział w konkursie:

 1. Studio BALANCE –  to butikowe studio, które tworzą profesjonalni tancerze baletowi i instruktorzy fitness. Ich unikalną specjalizacją są zajęcia fitness inspirowane baletem. Misją Balance jest podarowanie technik i piękna baletu wszystkim kobietom! Nawet tym, które nie miały wcześniej styczności z tańcem. Zajęcia w studio to holistyczna kombinacja baletu, pilatesu, jogi i fitnessu. Ćwiczenia zostały zaprojektowane z myślą o wysmukleniu mięśni i nadaniu wdzięku naszemu ciału. Inspirowano się pięknem i elegancją baletu, ale i bardziej wymagającymi elementami cardio znanymi z barre workout. Studio BALANCE mieści się na ul. Mokotowskiej 55/23 w Warszawie.                                                                              
 2.  Calypso Fitness – to dynamicznie rozwijająca się sieć klubów fitness. Pierwszy klub powstał w 1996r. w Warszawie. Obecnie liczy ponad 50 klubów znajdujących się w 21 miastach. Propaguje zdrowy styl życia i sportowe pasje. Priorytetem są lokalizacje klubów w miejscach wygodnych dla klientów. Wszystkie kluby pod marką Calypso Fitness znajdują się w  kluczowych punktach miast, są bardzo dobrze skomunikowane, posiadają miejsca parkingowe. Oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i do firm. Calypso zapewnia opiekę doświadczonych trenerów wraz z rozpisaniem indywidualnego planu treningowego analizę składu ciała na najnowocześniejszej wadze Tanita oraz dostęp do saun.
 3.  Fitness Platinium KKF (Krakowski Klub Fitness) – jest częścią sieci Fitness Platinium od 25 stycznia 2019 roku. Klub składa się z dwóch poziomów o łącznej powierzchni 1220 m2, na której znajduje się 9 stref treningowych.Do dyspozycji Klubowiczów oddano profesjonalny sprzęt renomowanych producentów, takich jak: Technogym®, HES, ELEIKO®, Apus Sport. Klub wyposażony jest w 34 maszyny siłowe i 20 bieżni w strefie cardio, a także wiele niezbędnych akcesoriów. Po intensywnym treningu, Klubowicze mogą zregenerować się w nowoczesnej saunie suchej.W ofercie klubu nie zabrakło szerokiej gamy zajęć fitness, takich jak ABS, Brzuchomania, Body Shape, ABT, TBC+Step, Tabata, Group Training (Strengh, Power, WOD, Core), TRX, Kettlebell, Mobility & Stretching, Zdrowy Kręgosłup, Pilates, Stretching. Wśród najciekawszych propozycji znaleźć można zajęcia deepWORK (intensywny, dynamiczny trening, który świetnie sprawdzi się u osób, potrzebujących adrenaliny i szybkości), Senior fitness (jest to połączenie gimnastyki z umiarkowanym treningiem siłowym, przeznaczone są zarówno dla Pań, jak i Panów; mają na celu poprawę wydolności tlenowej, wzmocnienie siły mięśni oraz pracę nad gibkością, równowagą i koordynacją ruchową) lub Strong by ZUMBA® (są to zajęcia, które nie mają nic wspólnego z tańcem; trening stanowi połączenie wysokiej intensywności cardio z ćwiczeniami siłowymi przy wykorzystaniu ciężaru własnego ciała).
 4.  Fitness Platinium Jarosław – to klub, który powstał z miłości do aktywności fizycznej oraz chęci stworzenia wyjątkowego miejsca dla wszystkich, którzy chcą nie tylko popracować nad swoją sylwetką, ale i również oderwać się choć na chwilę od szarej rzeczywistości. Poprzez organizację różnorodnych wydarzeń i eventów dążą do tego, aby Klienci nie tylko mogli pobić życiowe rekordy, zrzucić zbędne kilogramy, wysmuklić i ujędrnić ciało! Chcą integrować swoich Klubowiczów, dać im szansę miło spędzić czas w gronie przyjaciół oraz nawiązać nowe relacje. Klub zatrudnia tylko prawdziwych profesjonalistów i pasjonatów. Pracują tu najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach. Są doskonale przygotowani pod względem merytorycznym i praktycznym. Stale pogłębiają swoją wiedzę i rozwijają umiejętności. Wszystko po to, aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.Podstawą działalności Platinium Fitness Jarosław jest dostosowanie się do indywidualnych potrzeb klientów.  Klub to nie tylko sale treningowe ale miejsca, gdzie rodzi się czysta przyjemność i generuje energia płynąca z wyśmienitej zabawy oraz pracy nad swoją sylwetką i kondycją.
 5.  Just GYM – jest ogólnopolską siecią klubów fitness i siłownią mającą obecnie swoje kluby w Płocku, Poznaniu, Elblągu, Olsztynie, Krakowie, Zabrzu, Radomiu i Lublinie. Kluby fitness prowadzone są w systemie 24/7/365 dni w roku, dzięki pełnej automatyzacji.  Pierwszy klub Just GYM powstał w 2017 roku w Płocku. Urzeczywistnienie automatycznego klubu fitness dostępnego dla klubowiczów 24h/7/365 w niskiej cenie członkostwa od początku stanowiło odpowiedź na potrzeby Polaków i przyświecała mu troska o ich zdrowie oraz o to, by na stosowną dozę aktywności fizycznej było stać niemal każdego, niezależnie od statusu i wieku, integrując lokalną społeczność.
  Bezkompromisowo klub dba o to, aby klienci mogli w krótkim czasie odbyć efektowny, pełny trening, odnowić potencjał na kolejny dzień, pobudzić wewnętrznego generatora endorfin, zbudować poczucie pewności siebie i wymarzonej sylwetki, a przede wszystkim w końcu zrobić coś dla siebie.
  Klub oferuje najnowocześniejszy sprzęt i wyposażenie fitness marki Technogym, Matrix i Escape. Przestronne szatnie i łaźnie, obszerna powierzchnię w przedziale 1600-2500m2, prosty i nowoczesny design, pełna obsługę online własnego członkostwa, które jest w pełni elastyczne (brak długoterminowych zobowiązań), płatności mobilne i elektroniczne, zajęcia grupowe, a wszystko w cenie 69 zł miesięcznie.
 6.  Mrs. Sporty – to myśl treningowa stworzona przez kobiety dla kobiet – tak można opisać kluby sportowe tylko dla Pań Mrs.Sporty, których na całym świecie jest niemal 500. Koncepcja Mrs. Sporty została zaprojektowana z myślą o aktywizacji kobiet, które do tej pory z rożnych przyczyn nie podejmowały aktywności fizycznej. Kluby Mrs. Sporty są miejscem, w którym dobrze czują się kobiety w różnym wieku i w różnej kondycji. Zarówno te, które uprawiają sport od dawna, jak i te, które przychodzą na pierwszy trening w życiu. Całość działalności wspiera oryginalna koncepcja żywieniowa oparta na modułach, w której klubowiczka odnajduje się jako mama, żona i bizneswomen. Nie liczy kalorii, a przygotowane na podstawie stworzonych przez Mrs.Sporty przepisów potrawy smakują całej rodzinie. W Mrs.Sporty wierzymy w stałą zmianę nawyków żywieniowych i stworzenie ram, w których Pani będzie mogła funkcjonować przez lata, a nie tylko przez kilka tygodni, gdy jest na “diecie”. Trening Mrs.Sporty to mieszanka tradycji z innowacyjnością. Jest to obwodowy, 30-minutowy trening funkcjonalny, interwałowy z indywidualnie dobranymi obciążeniami wspierany nowoczesną technologią (urządzenia Pixformance). Oprócz zapewnienia koncepcji żywieniowej, treningu w małych grupach pod okiem trenera oraz regularnej kontroli postępów, kluby Mrs. Sporty wspierają proces regeneracji klubowiczek, poprzez wykorzystanie butów Recovery Boots.
 7.  OLIMPUS Centrum Modelowania Sylwetki – projekt klubu powstał w sierpniu 2018r. Główną inspiracją przy tworzeniu tego obiektu był klub fitness 1REBEL z Londynu. Cały obiekt został wyburzony do zera, a na jego miejscu powstał odpowiednio przemyślany projekt, posiadający dwie sale treningowe o łącznej powierzchni 250 m2. Główna sala do grupowych treningów personalnych wyposażona jest w sprzęt kardio (3 ergonometry narciarskie firmy Concept2, 3 rowerki spinningowe firmy BH oraz 3 bieżnie firmy LifeFitness), sprzęt do treningu siłowego (9x TRX) oraz 9 stanowisk do treningu funkcjonalnego (kettleball, gumy, maty, małe hantelki, sztangi Tiguar, kamizelki obciążeniowe, piłki lekarskie i inny drobny sprzęt). Dodatkowo, sala posiada strefę treningu VIP, gdzie uczestnik takiego treningu ma dostęp do pełnowartościowej sztangi olimpijskiej oraz ławeczek treningowych. Klub posiada również saunę sucha oraz strefę Zdrowia i Urody z gabinetami kosmetologicznymi.
 8.  Smart Gym Zabrze Arena – klub w Arenie Zabrze, przy ul. Roosevelta 81, powstał 1 lipca 2016 roku. Jest czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a na powierzchni 3100m² znajduje się aż 16 stref! Każda z szesnastu stref daje możliwość wykonania treningu dostosowanego do preferencji i potrzeb. Te strefy to: cardio (100 maszyn), strefa maszyn izotonicznych, strefa maszyn półwolnych (ponad 70 maszyn), strefa wolnych ciężarów, funkcjonalna, core, cross, kobiet, oldschool oraz sala fitness, w której znajduje się 55 stanowisk treningowych. Do dyspozycji klubowiczów jest darmowe wi-fi. W klubie dostępny jest automat wendingowy, w którym można znaleźć m.in wodę, zdrowe batony, shoty witaminowe oraz kłódki (szafki w klubie są na nie zamykane). Na terenie klubu znajduje się Protein Bar, w którym można zakupić, np.: shake białkowe, gainery, napoje izotoniczne, batony proteinowe.
 9.  Total Fitness Pruszków – Klub w Pruszkowie to wyjątkowe miejsce na mapie tego miasta. Pruszków bardzo długo czekał na profesjonalny klub, który zapewni kompleksowe wyposażenie siłowni i fitness. Klub został wyposażony w specjalnie strefy do treningów personalnych, ćwiczeń rozciągających, nowoczesną strefę cardio czy kącik malucha. Nowe sale do fitnessu, świeże łazienki oraz nowy sprzęt. Doskonała lokalizacja (przy głównej drodze) pozwala na łatwy dojazd do klubu samochodem, a miejsc parkingowych wystarczy dla wszystkich chętnych. Do dyspozycji klubowiczów oddany został w pełni klimatyzowany obiekt, który oferuje szeroką gamę usług, takich jak: nowoczesna strefa cardio – około 35 urządzeń ( Bieżnie, Steppery, Rowery Poziome, Pionowe, Orbitreki, Wiosła, Schody, Air Bike ), duża sala Fitness, szeroka gama zajęć fitness – nawet zajęcia Les Mills oraz 15 minutowe Xpress, strefa wolnych ciężarów – w pełni wyposażona strefa wraz z zestawem maszyn plate loaded, konstrukcje do treningu funkcjonalnego oraz do cross treningu, pomosty ciężarowe, przyjazna kobietom strefa maszyn izolowanych, strefa do ćwiczeń rozciągających, długie godziny otwarcia, duży i ogólnodostępny parking, bar z suplementami, kącik malucha, zajęcia dla dzieci oraz darmowy internet. Klub akceptuje karty: Benefit, Fit profit , Ok System.
 10.  UP Poznań – siłownie UP to nie tylko nowatorskie miejsca, w których ćwiczenie sprawia przyjemność. To miejsca, do których chce się wracać! Sprzęt jakości premium, ujmujące oko wnętrza, komfortowe szatnie i łazienki, niezliczona ilość zajęć, których regularna rotacja zapewnia użytkownikom brak nudy i realizację założonych celów. Klub jest maksymalnie EKO! Zapewnia bezpłatną wodę – wystarczy zabrać ze sobą butelkę, najlepiej szklaną. W każdym klubie znajdują się czujniki ruchu, które dbają o jak najmniejsze zużycie prądu przez oświetlenie.  Segreguje śmieci, zbiera zużyte baterie i nakrętki od butelek. Zwiększa świadomość klubowiczów – wystarczy wejść do klubu i rozejrzeć się. W strategicznych miejscach, które przecinają się ze wzrokiem, rozmieszczono krótkie informacje jak dbać o środowisko i nas samych. Siłownie UP nie przypominają przemysłowych hangarów, oczywistych sportowo wnętrz, nie zawierają oklepanych schematów architektonicznych, które znane są z największych sieci. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni udało się połączyć profesjonalne miejsce do uprawiania sportu ze stylowym wnętrzem, które nikogo nie pozostawia obojętnym.
 11.  Xtreme Fitness Gyms –  to dynamicznie rozwijająca się sieć klubów fitness, która powstała w 2012 roku. Pasja do sportu oraz determinacja w dążeniu do celu zaprowadziły twórców sieci do punktu, w którym są teraz, a ambicje i konsekwencja w działaniu sprawiają, że pnie się coraz wyżej i osiąga wszystko to, do czego wspólnymi siłami dąży. Drobiazgowa analiza lokalnego rynku i stworzenie klubu szytego na miarę pozwala zachować niskie koszty utrzymania. Kluby charakteryzują się maksymalnym wykorzystaniem każdego metra kwadratowego powierzchni oraz odpowiednio dobranym sprzętem umożliwiającym klientom osiąganie ich sportowych celów. Sieć duży nacisk kładzie na “value for money” czyli wartość produktu w porównaniu do ceny oraz atmosferę i obsługę klienta, dzięki czemu zachowuje niską cenę karnetów, przy zachowaniu wysokiej jakości obsługi oraz standardu w klubie.
 12.  Zdrofit – Marka Zdrofit istnieje na rynku fitness od 14 lat. Sieć jest liderem na rynku – na terenie Polski zlokalizowanych jest kilkadziesiąt klubów Zdrofit (obecnie 64). Oferta skierowana jest do osób, które szukają możliwości aktywnego spędzenia czasu, bez presji i nadmiernej rywalizacji. Marka promuje aktywność fizyczną uprawianą w sposób odpowiedzialny, stawiając na pierwszym miejscu zdrowie.  Zdrofit dzieli się ideą “zdrofitowania”, czyli uprawiania aktywności fizycznej w zgodzie ze sobą, zarówno w klubach sieci, jak i poza nimi. Chcą być przyjaźni każdemu Klubowiczowi, zarówno temu wytrenowanemu i zaznajomionego z tym, czym jest klub fitness, jak i tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fitnessem.
  Sieć propaguje zdrowe podejście do aktywności fizycznej, bez presji idealnej sylwetki i porównywania się z innymi a już absolutnie nie daje zgody na to, aby ktokolwiek poczuł się w ich klubach źle ze względu na wygląd czy słabszą formę.
  Ich RTB(Reason to Believe) są standardy dotyczące opieki nad Klubowiczem w każdym obszarze działalności klubu, ciągła praca nad doświadczeniami Klubowiczów w poszczególnych punktach styku z marką, zarówno w klubie, jak i w komunikacji za pośrednictwem live chata, mediów społecznościowych czy reklamacji.

Zapraszamy wszystkich do udziału w głosowaniu! Ankieta aktywna będzie do 08.09.

Aktywny link do głosowania: https://www.branzafitness.com/konkurs-branza-fitness-awards-ii/

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia!

Polecamy także:

FIWE UNITED – ZJEDNOCZENI – FIWE Fitness Trade Show zbliża się wielkimi krokami