Za nami największe Targi Sportowe w Polsce – Go Active Show. Redakcji Branża Fitness nie mogło na nich zabraknąć. Bycie na wydarzeniach branżowych, podpatrywanie nowych trendów a także networking powinien być obowiązkiem dla osób pracujących w branży bez względu na zajmowane stanowisko.

Tegoroczne Targi pomimo tego, że były mniejsze niż w ubiegłym roku, cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony konsumenta. Liczne wydarzenia towarzyszące, ambasadorzy, konkursy przyciągnęły rzeszę sportowych fitfreaków. Zainteresowani mogli wziąć udział w treningach, nauczyć się grać w tenisa a także zmierzyć na torze Runmageddonu. Organizatorzy dołożyli starań, żeby każda osoba zainteresowana sportem, znalazła coś dla siebie. Nie zabrakło nawet zajęć w basenie. Oprócz dużego zainteresowania treningami z Ewą Chodakowską, Kuczajem, Fit Lovers, zainteresowanie wzbudził spinning zorganizowany przez Matmarco, warsztaty jogi a także Salsation.
Z mojej perspektywy ciekawym rozwiązaniem była strefa fana, B2B meeting room do spotkań biznesowych a także połączenie strefy KSW oraz FEN. Miłym gestem ze strony organizatora były odznaczenia dla wystawców za profesjonalnie przygotowane stoiska.

Targi Go Active Show zdaniem wielu wystawców zmieniają kierunek. Wśród odwiedzających przeważali zdecydowanie konsumenci. Z roku na rok jest coraz mniej klientów biznesowych, co zdaniem osób, z którymi miałam przyjemność prowadzić rozmowę, jest problemem różnych targów w Polsce. Należy się zastanowić co jest tego przyczyną oraz w jaki sposób dotrzeć do klienta B2B, który od organizatorów często dostaje zaproszenia na wydarzenia, na które się nie pojawia. Pracując w branży fitness, na jakimkolwiek stanowisku, odwiedzanie wydarzeń branżowych powinno być punktem stałym w kalendarzu. Myślę, że może to być ciekawy temat na kolejną dyskusję.

Wkrótce na Portalu pojawi się relacja ze stoisk wystawienniczych. Pojawiło się kilka innowacyjnych rozwiązań, które warto wypróbować w klubach fitness.

Zapraszam do obejrzenia relacji z wydarzenia na instagramie Branża Fitness.

   

Polecamy także:

Propozycja podziału zysków spółki Benefit