źródło: www.bloomberg.com

Zgodnie z informacją prasową, RSG Group GmbH, berlińska firma fitness, która jest właścicielem sieci McFit, wygrała aukcję, aby umożliwiającą jej zakup sieci Gold’s Gym za 100 milionów dolarów.

Gold odnotował spadek zysków swojej działalności podczas pandemii Covid-19 i złożył wniosek o ochronę sądową w maju. Niedługo potem firma skorzystała z pożyczki dla obiektów zmierzających do bankructwa, w wysokości 20 milionów dolarów, aby nadal działać. Mimo, że większość siłowni była zamknięta.

Kultowa amerykańska siłownia wyjdzie z bankructwa ze zdrowym bilansem, tj. 61 siłowniami należącymi do firmy i ponad 600 siłowniami franczyzowymi, zgodnie z komunikatem RSG. Sprzedaż musi jeszcze zostać zatwierdzona na rozprawie upadłościowej, zaplanowanej na 24 lipca.

„Gold’s Gym to instytucja fitness, która miała duży wpływ na rozwój branży. Było to ogromne źródło inspiracji, kiedy w 1997 r. zakładałem swoje pierwsze studio McFit w Würzburgu w Niemczech ”– powiedział w oświadczeniu założyciel i dyrektor generalny grupy RSG Rainer Schaller.

Przedstawiciele Gold’s nie odpowiedzieli od razu na e-mail z prośbą o komentarz.

Emerytowany weteran marki, Joe Gold, założył swoje imperium fitness w budynku z pustaków, w pobliżu Muscle Beach w Wenecji w Kalifornii w 1965 roku. Korzystał ze sprzętu do podnoszenia ciężarów, który sam zbudował. Firma miała najsilniejszy w historii światowy wzrost w 2019 r., ale koronawirus, dystans społeczny i zamknięcia siłowni, były poważnym ciosem dla jej działalności.

„Żaden pojedynczy czynnik nie spowodował więcej szkód w działalności dłużników niż obecna pandemia Covid-19”, powiedziała firma w sądzie, zatrudniająca prawie 4600 pracowników.

Polecamy także:

Wakacje od klientów? Zdecydowanie nie! – propozycje od eFitness