źródło: www.leisureopportunities.co.uk

Gold’s Gym, gigant działający na zasadzie franczyzy, złożył wniosek o ochronę przed upadłością, ponieważ walczy z pandemią koronawirusa.

W oświadczeniu dyrektor generalny Adam Zeitsiff powiedział, że działania te są częścią procesu restrukturyzacji, w wyniku którego co najmniej 30 siłowni należących do firmy zostanie zamkniętych na stałe.

Dodał jednak, że działanie nie oznaczałoby końca działalności, mówiąc, że firma „absolutnie nigdzie się nie wybiera” i że planuje wyjść z ochrony przed bankructwem w ciągu trzech miesięcy.

„To wynegocjowane z wyprzedzeniem zgłoszenie, pozwoli nam wyjść silniejszymi i gotowymi do rozwoju”, powiedział Zeitsiff. „Globalna pandemia COVID-19 zachęciła nas do podjęcia natychmiastowych działań. W tym trudnej, ale koniecznej decyzji o zamknięciu na stałe około 30 firmowych siłowni, w celu utrzymania się na rynku i wzrostu potencjału marki, a także zapewnienia ciągłej żywotności firmy przez dziesięciolecia. Współpracujemy z naszymi właścicielami, aby pozostałe siłownie należące do firmy ponownie otworzyły się i były silniejsze niż kiedykolwiek, po pandemii”. – dodaje.

Wiadomość pojawia się zaledwie kilka miesięcy po tym, jak Gold’s Gym ujawniło rekordowy wzrost w branży.

W styczniu firma poinformowała, że ​​zrealizowała 22 umowy franczyzowe w USA i łącznie 35 nowych otwarć na całym świecie w 2019 r. – najwięcej w ciągu jednego roku w swojej historii.

Rozwój firmy w ciągu roku koncentrował się na rynkach mocno rozwiniętych, otwierając dziewięć nowych klubów w Japonii, osiem w Indiach, pięć w Arabii Saudyjskiej i cztery w Egipcie.

Zapewniła także nowe międzynarodowe umowy licencyjne dla Iraku (pięć klubów), Australii (30 klubów) i Nowej Zelandii (10 klubów).

Również w 2019 r. firma pracowała nad konsolidacją i optymalizacją własności marki, poprzez przejęcie franczyzobiorców klubów należących do firmy.

Wniosek o taką ochronę nie był do tej pory dostępny dla brytyjskich firm, jednak pandemia COVID-19 skłoniła rząd Wielkiej Brytanii do wprowadzenia opcji o nazwie “Light Touch Administration”, o którym więcej można przeczytać TUTAJ.

Polecamy także:

#Jestem4F – zabierz głos z całą Polską