źródło: informacja prasowa

AMS S.A., spółka z grupy Agory, została większościowym udziałowcem w Piano Group. To firma z obszaru digital out of home (DOOH), która jest operatorem platformy MoveTV działającej w klubach fitness.

Piano Group jest wyłącznym właścicielem spółki Benefit Multimedia działającej na rynku DOOH w zakresie reklamy wewnętrznej, czyli emisji i sprzedaży treści reklamowych.

Platforma MoveTV obejmuje obecnie 914 ekranów zlokalizowanych w 191 największych klubach fitness w 30 miastach w Polsce.

MoveTV to firma, która na siłowniach na ekranach prezentuje autorską ramówkę telewizyjną. To materiały dopasowane do profilu zainteresowań osób odwiedzających kluby fitness, prezentowane w formie łatwej do zaangażowania widza, który ogląda MoveTV średnio ponad 30 minut.

Do zawarcia umowy doszło 15 lipca. Spółka AMS S,A. kupiła 60 proc. udziałów w Piano Group Sp. z o.o. za kwotę 6,5 mln zł, stanowiącą zaliczkę na poczet ostatecznej ceny.

Dzięki nabyciu udziałów w spółce Piano Group, MoveTV dołączy do kanałów w cyfrowym portfolio nośników AMS. Spółka z Grupy Agora od 2018 r. pracuje nad wzmocnieniem swojej pozycji na rynku DOOH, podążając za światowymi trendami w obszarze rozwoju reklamy OOH. Zgodnie z danymi IGRZ, rynek DOOH w 2018 r. wzrósł o 25% do 56,3 mln PLN i stanowi już ponad 10% całego obszaru reklamy zewnętrznej w Polsce. Według globalnych prognoz rynek wewnętrznego DOOH do roku 2023 wzrośnie aż o 69%.

AMS obserwuje globalne trendy na rynku digital out of home i zgodnie ze swoją strategią stawia na rozwój reklamowych usług premium. Włączenie do naszego portfolio platformy MoveTV, mającej silną pozycję w segmencie reklamy w klubach fitness, pozwoli nam rozszerzyć ofertę indoorowego DOOH – komentuje Marek Kuzaka, prezes AMS.

Polecamy również:

 

Duże zmiany w strukturach Calypso Fitness