źródło: artykuł partnerski

GymBeam, sklep internetowy ze zdrową żywnością i suplementami diety dla sportowców wszedł na polski rynek w roku 2020. Klientom i partnerom handlowym oferuje szerokie portfolio nowoczesnej, zdrowej żywności, suplementów diety, akcesoriów do ćwiczeń i odzieży fitness.

GymBeam powstał w roku 2014 i już wkrótce po swoim pojawieniu się na rynku, poza dobrze już znanymi suplementami diety dla sportowców, wprowadził również nowe produkty swojej własnej marki. Centrum logistyczne spółki mieści się na Słowacji i codziennie wysyła z tego miejsca w przybliżeniu 5 000 paczek do klientów końcowych w 14 krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Ze względu na swoją szybką ekspansję, spółka zalicza się do najszybciej rozwijających się firm e-commerce w regionie CEE. W roku 2020 GymBeam otworzył swój pierwszy fitness hub w Budapeszcie, który jest jednocześnie punktem logistycznym, showroomem i miejscem spotkań społeczności sportowej. W planach jest otwarcie podobnego miejsca w Pradze.

Spółka realizuje produkcję oraz sprzedaż swoich własnych produktów pod marką GymBeam, BeastPink, VanaVita i GymBeam Clothing, do których niedługo dołączy marka odzieży premium do ćwiczeń Strix. Produkty tych marek stanowią aktualnie w przybliżeniu 30% asortymentu sklepu i łącznie jest to około 1000 produktów z 200 firm. Zdrową żywność i suplementy diety GymBeam produkuje w ok. 170 zakładach zlokalizowanych w 25 krajach UE, Wielkiej Brytanii, Norwegii i USA. Największa liczba tych produktów pochodzi z Niemiec, Czech i Słowacji. Dodatkowo ok. 30 firm działających w Azji dostarcza produkty z kategorii odzież sportowa i akcesoria do ćwiczeń. W tym roku planowane jest uruchomienie własnej produkcji produktów w kapsułkach softgel.

GymBeam w roku 2020 zrealizował 27,5 milionową inwestycję w branży e-commerce, dzięki której z powodzeniem mógł zareagować na zmiany preferencji klientów podczas pandemii. Zwiększył więc liczbę produktów do wspomagania odporności, akcesoriów do ćwiczeń w domu oraz zdrowej żywności. Do najlepiej sprzedających się produktów od dawna zaliczają się białka Just Whey i True Whey, 100% masło orzechowe, Multiwitamina Vitality Complex i kolagenowy napój dla kobiet Colla Pink. Spółka nadal kontynuuje dynamiczne poszerzanie portfolio własnych produktów i marek.

Spółka już od chwili swojego powstania kładzie nacisk zarówno na jakość i innowacyjność produktu, oraz na budowanie społeczności online, która kocha ruch i zdrowy styl życia. Udaje się to dzięki skutecznemu marketingowi online, analizie danych i tworzeniu interesujących treści w sieciach społecznościowych, które potrafią efektywnie dotrzeć do klienta.

W razie zainteresowania współpracą z firmą GymBeam, zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem info@gymbeam.pl lub pod numerem telefonu 22 292 54 80.

Cenniki hurtowe do pobrania:
Dla płatników VAT tutaj Faktura VAT 0% ze względu na wewnątrzwspólnotową dostawę towarów w ramach UE.
Dla nie płatników VAT tutaj