Sieć franczyzowych klubów butikowych Harder, wychodzi na przeciw zmianom rynkowym, wprowadzając modyfikacje w modelu biznesowym.

Rozwijająca się sieć klubów butikowych, której misją jest “dać światu jeszcze więcej zdrowych, uśmiechniętych i zadowolonych z siebie ludzi” wprowadza w każdy piątek Clubbing Friday. To cyklicznie organizowane wydarzenie, które wykorzystuje klimat imprezowych klubowych wieczorów do budowania społeczności lokalnej oraz wzajemnej motywacji treningowej. Podczas wszystkich piątkowych zajęć Hardersi trenują przy klubowych brzmieniach serwowanych przez DJ-a na żywo. Po treningu można zintegrować się z innymi klubowiczami przy lampce Martini Proseco.Od pewnego czasu mówi się, że klub fitness przestaje być tylko miejscem, w którym się ćwiczy, a staje III sektorem życia oprócz domu i pracy. Chęć bycia częścią społeczeństwa, jest czymś do czego człowiek dąży na każdym etapie życia.

Chcemy zachować proporcje pomiędzy zdrowym trybem życia a  potrzebą każdego człowieka jakim jest zabawa. Wydarzenie ma charakter sportowo/imprezowo/teambuildingowy informują założyciele Harder.

Kolejną zmianą w modelu biznesowym franczyzowych klubów butikowych Harder jest system współpracy z trenerami personalnymi. Harder otwiera  się na trenerów z zewnątrz oferując im “studio treningowe” poza godzinami zajęć. Kluby butikowe, wyposażone są w sprzęt do treningu funkcjonalnego, siłowego, sprzęt cardio. Wygodne szatnie, dogodne lokalizacje oraz monitor pracy serca MyZone, dla każdego podopiecznego, na czas treningu (bezpłatnie) to dodatkowe atuty każdej lokalizacji.

Zarówno dla trenera jak i jego podopiecznego dostęp do klubu możliwy jest po wykupieniu 30-dniowego karnetu bez ograniczenia w formie liczby wejść, wejściówki jednorazowej lub po „odbiciu” karty MultiSport lub OK System.

Od trenerów personalnych, którzy chcieliby rozwijać swoją działalność w Harder, klub nie pobiera dodatkowych opłat.

Zmiana modelu biznesowego jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Redakcję Branży Fitness cieszy fakt, że sieć klubów butikowych Harder zamiast walczyć ceną, wprowadza dodatkowe benefity oraz usługi dla klientów.

 

Polecamy także:

Liderzy zagraniczni radzą w jaki sposób kluby fitness powinny zwiększyć zaangażowanie klubowiczów również poza klubem