Drodzy Państwo, zapraszamy na rozmowę z zarządem klubu HASTA LA VISTA we Wrocławiu –  Łukaszem Padewskim, Agnieszką Saniuk oraz Edytą Jezierską. Dowiemy się skąd pomysł na tak nietypową nazwę dla klubu fitness, co wyróżnia to miejsce na mapie Wrocławia i jakie plany snują na kolejne lata działalności.

Kiedy powstał klub ? Skąd pomysł na taką nazwę i jak w Waszym odczuciu odnosi się do branży fitness?

Klub powstawał w latach 2011-2012, rozpoczynając swoją działalność od 12 kortów do squasha. Od razu przyciągnął uwagę sympatyków tego sportu.
Potem, co ciekawe, nastąpił nieplanowany wcześniej szybki rozwój obiektu, który obecnie dysponuje 32 kortami do squasha, 11 kortami do badmintona, 8 stołami do tenisa stołowego. Dodatkowo  siłownią składającą się z trzech stref: cardio, cross trening, wolne ciężary oraz trzema klimatyzowanymi salami fitness, na których odbywają się zajęcia grupowe. Na terenie centrum znajduje się strefa Spa, plac zabaw dla najmłodszych, sklep ze sprzętem sportowym oraz część kawiarniana.

Nazwa klubu nawiązuje do hiszpańskiego “Hasta La Vista” (do zobaczenia) co stało się z czasem dewizą klubu, do którego przyjdziesz raz i na pewno będziesz chciał wrócić. We wnętrzu nie brakuje klimatycznych detali. Słoneczne fototapety oraz nazwy kortów zapożyczonych od hiszpańskich miast, sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi, który jest najlepszym rozwiązaniem na stres i zmęczenie psychiczne.

Przestronność obiektu umożliwia organizowanie wydarzeń sportowych, również rangi światowej: The World Games 2017, turniej PSA Hasta La Vista Open 2017. Hasta La Vista miała okazję gościć światowej klasy zawodników min. Simon Rösner (GER), Nick Matthew (GB) oraz Grégory Gaultier (FRA), zawodników z Mistrzostw Świata Juniorów 2013 czy Indywidualnych Mistrzostw Polski 2014.
W tym roku, od 23 do 29 sierpnia, na terenie Hasta La Vista odbędzie się największa międzynarodowa impreza squashowa: WSF World Masters Squash Championships 2020.
Wizytówką klubu jest kort szklany, który pozwala na nagrywanie i transmisję on-line z najważniejszych meczy oraz uatrakcyjnia ich oglądanie. Jakość obiektu odzwierciedlają zastosowane systemy wpływające na idealne warunki do aktywności fizycznej (zautomatyzowane sterowanie CO2, temperaturą i wilgotnością powietrza, certyfikowane korty, profesjonalne oświetlenie).

Dodatkowym atutem obiektu jest wykonana w drewnianym stylu strefa Spa & Wellness składająca się z sauny suchej, sauny na podczerwień, łaźni parowej oraz jacuzzi. Ze strefy relaksu rozpościera się widok na główną część obiektu.

Jaką macie ofertę dla klubowiczów? Czy oferujecie treningi personalne, zajęcia zorganizowane?

Oferta jest zróżnicowana i uzależniona od preferencji klienta. W ofercie znajdują się wejścia jednorazowe oraz karnety standardowe, ulgowe i seniorskie na wybraną strefę lub łączone(Fit&Gym).
Dodatkowo honorowane są karty partnerskie takie jak: Multisport, OK System, Fitprofit, BeActive – upoważniające do skorzystania z siłowni lub dowolnych zajęć fitness bez dodatkowych opłat.

Oferta zajęć grupowych, przystosowana zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych pragnących osiągnąć zamierzony cel, obejmuje:

  • zajęcia fitness mieszane – spalające tkankę tłuszczową oraz modelujące sylwetkę: trening obwodowy, tabata, body workout
  • zajęcia fitness wydolnościowe – spalające tkankę tłuszczową: trening metaboliczny, zumba
  • zajęcia fitness wzmacniające, kształtujące i modelujące sylwetkę: kalistenika, mini band
  • zajęcia fitness relaksujące, wzmacniająco-relaksujące: zdrowy kręgosłup, joga wewnętrzna harmonia, power joga, stretching

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów, którzy związani ze sportem są od najmłodszych lat.
Zajęcia grupowe odbywają się na jednej z trzech sal fitness wyposażonych w profesjonalne nagłośnienie, odpowiednią do ćwiczeń nawierzchnię i wentylację, lustra na ścianach, lampy UV. Uczestnicy mogą korzystać z odpowiedniego sprzętu fitness: maty, hantle, sztangi, kettlebell, piłki.

Oferowany grafik zajęć fitness jest dostosowany do preferencji uczestników. Wzrost zainteresowania konkretnymi zajęciami wpływa na zwiększenie ich częstotliwości. Aktualny grafik jest dostępny na stronie internetowej z możliwością zapisów on-line.

Siłownia składa się z czterech stref – strefa maszyn, cardio, wolnych ciężarów oraz funkcjonalna, które tworzą jedną całość.

Na terenie siłowni istnieje możliwość prowadzenia treningów dopasowanych do potrzeb klienta. Obiekt współpracuje z certyfikowanymi, wykwalifikowanymi trenerami personalnymi oferującymi bezpłatne konsultacje podczas codziennych dyżurów na siłowni. Hasta La Vista nie świadczy usług indywidualnych zajęć z trenerem jednak w ofercie znajduje się karnet trenerski umożliwiający prowadzenie treningów personalnych na obiekcie.

Co Was wyróżnia na wrocławskim rynku fitness?

Branża fitness we Wrocławiu rozwija się w szybkim tempie, konkurencja staje się coraz większa, a o za tym idzie, nie łatwo jest zachęcić do korzystania z jednego klubu. To co wyróżnia Hasta La Vista na tle innych miejsc związanych z fitnessem to między innymi:

-Brak umów długoterminowych
-Honorowanie kart partnerskich popularnych na wrocławskim rynku
-Wielkość i jakość obiektu
-Profesjonalizm trenerów
-Różnorodność zajęć i dyscyplin, z których można skorzystać w jednym miejscu i w każdym wieku
-Stale wzbogacanie oferty jak np. nowe zajęcia kalisteniki, cieszących się ogromną popularnością, organizowane 4 razy w tygodniu
-Kompleksowość obiektu ( darmowy parking, Wi-Fi, strefa SPA, wypożyczalnia sprzętu )

W waszym klubie wykorzystujecie kalistenikę – czy są to zajęcia ogólnodostępne dla klubowiczów?

Tak, każda osoba posiadająca karnet na zajęcia fitness, na każdym poziomie zaawansowania, może wziąć udział w treningach kalistenicznych, które odbywają się zarówno na siłowni wyposażonej w dużą liczbę drążków jak i na sali fitness. Ponadto, Kacper i Maciej prowadzą treningi personalne z zakresu kalisteniki, a utworzona przez nich społeczność organizuje otwarte, spontaniczne i tematyczne treningi z okazji dnia kobiet, walentynek, międzynarodowego dnia pizzy i wielu innych.

Tym co nas wyróżnia na tle innych klubów oferujących kalistenikę jest społeczność wielu sportowców, którzy współpracują, bawią się razem i uczą od siebie nawzajem. To właśnie wyjątkowa rodzinna atmosfera jest naszym wyróżnikiem na terenie Wrocławia, czy może nawet całej Polski. Wyjątkowe relacje podczas wspólnych treningów są niezwykłym dodatkowym motywatorem do ćwiczeń. Nie dziwi nas sytuacja, gdy członek sekcji bokserskiej czy powerlifter uczy się elementów gimnastyki sportowej lub kalisteniki, aby jeszcze lepiej zrozumieć mechanizmy działające podczas ruchu. Ciągły rozwój i otwartość to mocne strony ludzi uczęszczających do naszego klubu.

Czy Wasi trenerzy to wykwalifikowane osoby, sportowcy, osoby aktywnie uprawiające sport?

Zależy nam aby współpraca z podopiecznymi nie polegała tylko na poprawie formy a przede wszystkim na poprawie zdrowia. Dlatego osoby, z którymi nawiązujemy współpracę to specjaliści w swoim fachu. Nie wymagamy tylko certyfikatu trenera personalnego, ale również zaangażowania i poświęcenia swojej pracy.
W duchu prawidłowego rozwoju naszych podopiecznych na siłowni zajęcia indywidualne prowadzą osoby posiadające profesjonalne uprawnienia trenerów personalnych oraz stale rozwijające swoje kwalifikacje, uczęszczając na zróżnicowane szkolenia oraz kursy.

Przykładem trenerów dbających nie tylko o rozwój podopiecznego, ale także o nieustanne powiększanie swojej wiedzy są między innymi trenerzy Kacper Dziuba i Maciej Bryke.

Kacper, na co dzień pasjonat kalisteniki, posiada na swoim koncie kursy i szkolenia Akademii Mistrzostwa Sportowego: Trener Personalny, Programowanie treningowe w kształtowaniu sylwetki, Kalistenika, Kinezjotaping oraz Trening Medyczny. Kacper ukończył także kurs Trenera Kalisteniki Fit&More poziom 1 prowadzony przez mistrzów Yatarova, Kamenova i Oleynika oraz szkolenie Energy of Calisthenics – Calisthenics System Workshop I & II.

Maciej, od dziecka poruszający się w świecie sportu, pasjonat ruchu oraz wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej od tańca, przez tenis, do sportów ekstremalnych, od kilku lat pasjonuje się kalisteniką. Zawsze stawiał sport oraz poprawny rozwój fizyczny siebie i swojego otoczenia na bardzo wysokim poziomie, co zaowocowało decyzją o chęci przekazywania swojej wiedzy innym. Na swoim koncie posiada międzynarodowe kwalifikacje Trenera Personalnego EQF4 oraz Instruktora Siłowni EQF3, a także szkolenia takie jak Energy of Calisthenics – Calisthenics System Workshop I & II oraz PFS Dietetyka i Suplementacja. Maciej jest także aktywnym członkiem REPs Polska zrzeszającym profesjonalnych trenerów personalnych w całym kraju.

Jakie macie plany rozwoju na 2020 i kolejne lata?

Właśnie trwa rozbudowa obiektu od strony ul. Góralskiej. Na pewno pojawi się długo wyczekiwana restauracja z miejscem gdzie będzie można wybrać z oferty od śniadań po kolacje, napić się dobrej kawy, poczekać na trenera czy po prostu odpocząć po wysiłku – takiego miejsca nam do tej pory brakowało.

W nowej przestrzeni znajdą się również usługi takie jak fizjoterapia i rehabilitacja, masaż, oraz zajęcia związane z pracą nad umysłem i ciałem (mind and body fullness).
Nowe, większe wejście, nowoczesne wykończenia, powiększona część recepcyjna i hol główny, który stanie się centralnym punktem, wpłyną na wzrost komfortu naszych gości.
W planach jest również rozbudowa siłowni i powiększenie jej o 70%, oraz zakup nowego sprzętu najwyższej jakości.

Oprócz rozbudowy architektonicznej obiekt cały czas pracuje nad nowymi projektami związanymi ze sportem zawodniczym i rekreacyjnym oraz edukacją i turystyką sportową.
Myślimy o rozbudowie przestrzeni dla małych dzieci z zapewnieniem opieki dla najmłodszych umożliwiającej ich rodzicom zaangażowanie w aktywność fizyczną.
Naszym celem jest by dać ludziom to co ich pozytywnie nastraja, wypełni dobrą energią i przez to wpłynie na zdrowie i kreatywność w życiu prywatnym i zawodowym.

Dziękujemy za rozmowę!

Polecamy także:

Profesjonalne treningi w rodzinnej atmosferze – z wizytą w klubie IMPULS