Branża fitness idzie cały czas do przodu. Wśród nowych trenów w top 3 od kliku lat pojawiają się nowoczesne technologie. Wearables rewolucjonizują rynek. Podczas Tragów Body Life Balance natknęłam się na inteligentne urządzenie fizjoterapeutyczne. Początkowo słysząc liczne rekomendacje i pozytywne słowa byłam nastawiona sceptycznie. Za namowa Moniki i Macieja postanowiłam zagłębić się w tematykę i wypróbować HEALY. Od tamtej pory jestem zdumiona z potencjału i efektów jakie daje to urządzenie!

Healy jest urządzeniem medycznym/ fizjoterapeutycznym do leczenia przewlekłego bólu, fibromialgii, bólu szkieletowego i migreny, a także do terapii wspomagającej choroby psychiczne, takie jak depresja, lęk i powiązane zaburzenia snu. Healy posiada również programy związane z sekcją beauty orz fitness. Wspomaga regenercje, odporność, wzmacnia siłę oraz reguluje wagę ciała.

Zasada działania Healy opiera się na teorii Beckera i Nordenstroma, według której wiele chorób lub dysfunkcji w organizmie jest spowodowanych nienaturalnie obniżonym napięciem błony komórkowej. Oznacza to, że różnica napięcia pomiędzy wnętrzem komórki a przestrzenią międzykomórkową jest zbyt mała. Zdrowa komórka wykazuje wartość około -70 mV lub miliwolt. Niższy potencjał napięcia niż ta normalna (fizjologiczna) wartość prowadzi do zaburzenia metabolizmu komórkowego oraz często skutkuje różnymi chorobami oraz problemami zdrowotnymi.

Poprzez wprowadzenie prądów do organizmu Healy ma przywracać napięcie komórkowe do zakresu zdrowego (fizjologicznego). Prądy te są bardzo małe, poruszają się w zakresie kilku mikroamperów. Najważniejszym kryterium w przypadku tego typu terapii jest to, aby prądy były podawane w formie odpowiednich częstotliwości, dlatego tę formę terapii nazywa się również „terapią częstotliwościami”.

Właściwym kapitałem w terapii częstotliwościami jest więc teoria i doświadczenie Nuno Niny, które częstotliwości są potrzebne do których chorób. Healy zawiera w swoich programach wiedzę i doświadczenie wieloletniej praktyki z tysiącami pacjentów. Healy to urządzenie medyczne klasy IIa UE, które zostało zaprojektowane „do noszenia”, co oznacza, że można je przymocować do ubrania. Urządzenie to współdziała z ciałem za pomocą elektrod noszonych na nadgarstku, usznych elektrod klipsowych lub elektrod samoprzylepnych. Jednym z powodów, dla których Healy jest tak mały i lekki, jest to, że smartfon użytkownika jest wykorzystywany jako ekran, pamięć i jednostka sterująca.
W ten sposób nie musisz nosić ze sobą niczego ponad to, co masz już w swoim telefonie.

Przez ok 2 miesiące testuję healy. Pomimo tego, że byłam sceptyczna, zauważyłam pozytywne aspekty związane z wykorzystywaniem programu. Zaczęłam szybciej osiągać efekty fitnessowe. Moja waga zaczęła lecieć w dół a ja zauważyłam pozytywną motywację do działania. W czasie przygotowania do Kongresu FEM, pół firmy zachorowało na przeziębienie. Ja pomimo słabego stanu zdrowia, zachowałam sprawność, za pomocą programów healy. Dzięki praktyce uwierzyłam w moc tego małego urządzenia.
Zapraszam do zapoznania się z wywiadem z Moniką brożek Horodyską.

Osoby, które chcą uzyskać więcej informacji zapraszam do kontaktu z Moniką – 881681998 – link partnerski dla zainteresowanych

Z pasji do sportu zrodziło się marzenie” – z wizytą w studiu Transformers