źródło: materiały prasowe

Okres pandemii poważnie zweryfikował modele biznesowe sektora fitness. Zarówno w Polsce jak i poza granicami, wiele sieci zmieniło właścicieli lub też ograniczyło swoją ekspansję.

Firma Nuffield Health nabyła prawo do dzierżawy obiektu Barbican w Londynie. Historyczny klub fitness jest obecnie zarządzany przez Virgin Active. Zlokalizowana przy Aldersgate Road nieruchomość jest wykorzystywana jako klub zdrowia od lat 80. ubiegłego wieku, kiedy rozpoczął działalność pod nazwą The Barbican Health and Fitness Centre.

Dzięki współpracy z Dianą, księżną Walii, która otworzyła klub, obiekt stał się jednym z pierwszych ekskluzywnych klubów fitness w Wielkiej Brytanii. Od momentu powstania, historyczny klub fitness działał pod różnymi właścicielami i markami – między innymi Healthtrack, Holmes Place, a ostatnio Virgin Active.

Historyczny klub fitness zasili portfolio Nuffield Health

Decyzja Nuffield o nabyciu nieruchomości jest częścią większej strategii.

Rzecznik prasowy Nuffield Health powiedział: “Możemy potwierdzić, że przejęliśmy dzierżawę Virgin Active w Barbican w Londynie. Obiekt stanie się wiodącym londyńskim centrum fitness i dobrego samopoczucia, stanowiąc dla nas strategiczną możliwość dotarcia do większej liczby osób z naszymi połączonymi usługami zdrowotnymi i tym samym wzmocni naszą obecności w Londynie”.

Rzecznik Virgin Active poinformował, że ustalenia dotyczące przejęcia obiektu przez Nuffield odpowiadały obu stronom. “Nuffield zwrócił się do nas kilka miesięcy temu w sprawie klubu Barbican ze względu na jego bliskość do St Barts [gdzie Nuffield buduje nowy szpital] i ich strategię połączonych usług zdrowotnych”.

“Przeniesienie Barbican w ręce Nuffield odpowiadało nam, biorąc pod uwagę, że mamy już szeroki zasięg siłowni w Londynie. Ten krok pozwolił także przenieść naszą siedzibę do tej samej lokalizacji, w której mieści się nasza akademia i studio filmowe przeznaczone do realizacji zajęć online. Życzymy im wszystkiego najlepszego”.

Virgin Active walczy o swoją przyszłość w dobie pandemii

Virgin Active obecnie walczy o zabezpieczenie swojej przyszłości. Inwestorzy są gotowi zapewnić ponad 60 milionów funtów zastrzyku finansowego dla operatora fitness, ale każda kolejna inwestycja musiałaby być połączona z “szeroko zakrojoną” restrukturyzacją firmy.

Virgin Active posiadał 243 kluby na całym świecie przed pandemią (na koniec 2019 r.) Z czego 42 w Wielkiej Brytanii. Nuffield Health prowadzi natomiast 31 szpitali, 113 klubów fitness i klinik opieki zdrowotnej oraz ponad 200 usług wellbeing w miejscach pracy.