Michał Brzemiński, dyrektor sprzedaży HubStyle poinformował, że do końca roku zamierza otworzyć około 20 sklepów Sugarfree & Cardio Bunny na zasadach franczyzowych, a w ciągu 3 lat ich liczbę zwiększyć do 50.

Do końca tego roku zakładamy, że uda nam się otworzyć zaplanowanych 20 sklepów w miastach powyżej 150 tysięcy mieszkańców, i wprowadzić nasze produkty do butików multibrandowych w miastach poniżej 150 tys. mieszkańców. W tej chwili mamy 3 sklepy stacjonarne, z których dwa to nasze własne placówki, a jeden to działający we Wrocławiu sklep franczyzowy. Aktualnie szukamy kolejnych lokalizacji i franczyzobiorców – powiedział w rozmowie z ISBnews Brzemiński odpowiedzialny w spółce także za wdrożenie strategii rozwoju sprzedaży.

Dodatkowo informuje, że zainteresowanie franczyzobiorców możliwością prowadzenia sklepów pod marką Sugarfree & Cardio Bunny jest bardzo duże. Sklepy mają być zlokalizowane w galeriach handlowych.  Musimy jednak cały czas myśleć o jakości tych placówek, zarówno pod katem ich lokalizacji, odpowiedniej ekspozycji marki, jak i obsługi klienta. To dla nas priorytet, dlatego szukamy osób identyfikujących się z marką, które zaangażują się w rozwój własnego biznesu. My w zamian oferujemy atrakcyjne warunki i współpracę na prawdziwie partnerskich warunkach. Ważne jest również wsparcie naszych franczyzobiorców pod kątem profesjonalnych szkoleń dla ekspedientów. Celujemy w powierzchnie handlowe rzędu 110-150 m2 w bardzo dobrych lokalizacjach – dodał Brzemiński.

Obecnie przygotowujemy się do otwarcia dwóch placówek, jedna zlokalizowana będzie na południu Polski, a druga w województwie kujawsko-pomorskim. Myślimy, że uda nam się je uruchomić w połowie drugiego kwartału – powiedział dyrektor.

Plany HubStyle są ambitne. W ciągu trzech lat chcemy mieć 50 placówek franczyzowych i około 600 współpracujących butików, ale w tym ostatnim przypadku będziemy oceniać jakość tych hurtowych odbiorców i na bieżąco weryfikować cel.  Chciałbym, aby w 2019 r. obrót detalu stanowił 60-80% ogólnych przychodów, co jest realne przy założeniu zrealizowania harmonogramu otwarć. Obecnie zdecydowana większość obrotów generowanych jest w e-commerce, w którym działamy od samego początku – doda

Brzemiński podkreślił, że dodatkowym celem jest postawienie na komplementarność – np. klientka kupuje nie tylko sukienkę Sugarfree czy produkt Cardio Bunny uszyte z bardzo dobrych materiałów i modne, ale także dodatkowe, uzupełniające produkty.

Obecnie w ramach tych dwóch marek będziemy znacząco rozszerzać portfolio naszych produktów, ale na razie nie możemy zdradzić jakie to będą produkty. To odpowiedź na zapotrzebowanie klientek, które chcą być kompleksowo obsłużone w jednym miejscu. Mamy swoje biuro projektowe w kraju, a większość odzieży jest szyta w Polsce. Testujemy także rynki zagraniczne pod kątem produkcyjnym, szczególnie jeżeli bierzemy pod uwagę rozwój naszej sieci sprzedaży – podkreślił Brzemiński.

Polecamy także

Nowa marka odzieży sportowej na polskim rynku