Facebook tnie zasięgi”, “teraz to już za późno żeby się wybić”, “reklamy na fejsie to studnia bez dna”, “facebookowe leady są tragicznej jakości”, “facebook nie sprzedaje”.

Znalezienie podobnych opinii nt. największej platformy społecznościowej na świecie nie należy do specjalnie trudnych, w części z nich tkwi odrobina prawdy.

Niemniej – połączenie Facebooka z Instagramem to ciągle najlepsze z dostępnych narzędzi, pozwalające na dotarcie do idealnego dla nas klienta.

Istnieją 3 główne powody, dla których przedstawiciele branży fitness powinni się zainteresować płatną promocją na Facebooku:

1. Za pomocą Facebooka możesz dotrzeć do ponad 16 mln Polaków.

2. Facebook gromadzi dane nt. użytkowników, dzięki czemu wie o nich więcej, niż jakakolwiek inna instytucja, co pozwala na ultraprecyzyjne dopasowanie komunikatu reklamowego do odbiorcy.

3. Reklamy w branży fitness są nadal na tyle tanie, że mądrze zaplanowana kampania przynosi przynajmniej kilkukrotny zwrot z inwestycji.

W wyniku powyższych, możesz dotrzeć ze swoimi treściami do osób, które idealnie wpisują się w ramę idealnego klienta, czyniąc tę platformę głównym źródłem przychodu przy relatywnie niewielkich kosztach, co zrobiliśmy np. TUTAJ.

Poniżej podaję kilka przykładowych grup odbiorców, wśród których mądrze zaplanowane reklamy trenerów personalnych cieszą się szczególnie dużą skutecznością.

Młode mamy

Kontrowersyjnie szybkie powroty do formy sprzed ciąży internetowych celebrytek stanowią fantastyczne źródło inspiracji dla młodych mam, które chcą na własnej skórze sprawdzić, czy osiągnięcie podobnych efektów jest naprawdę możliwe.

Menedżer reklam oferuje w tym zakresie bardzo dokładną segmentację.

Lejek sprzedażowy, w który dzielisz się darmowymi poradami dla kobiet chcącymi wrócić, a nawet przebić formę sprzed ciąży, połączony z opiniami zadowolonych mam oraz propozycją próbnego treningu nie może nie działać.

Pary przed ślubem

Branża ślubna zarzuca tę grupę ofertami domów weselnych, sukni ślubnych czy podróży poślubnej. Mądry trener wie, że na samopoczucie, formę i wygląd Młodej Pary lepiej wpłynie regularny trening i dopasowana dieta, niż najbardziej nawet wyszukane zabiegi kosmetyczne.

Można tę wiedzę wykorzystać, kierując reklamę do par, które z największą dozą prawdopodobieństwa staną w najbliższych miesiącach na ślubnym kobiercu.

Z naszych doświadczeń wynika, że najlepiej sprawdzają się reklamy kierowane do kobiet, które łączą niedawne zaręczyny z zainteresowaniami podobnymi do niżej wymienionych:

Mieszkańcy zamożnych dzielnic, pracownicy w konkretnych lokalizacjach

Pomimo, iż usługi trenera personalnego stają się coraz bardziej dostępne dla większej grupy osób to sprzedaż treningów na czterocyfrową kwotę miesięcznie jest dużo łatwiejsza, jeśli klient dysponuje zasobniejszym portfelem.

Jedną z prostszych metod na dotarcie do opisanej grupy jest reklama ukierunkowana na konkretne kody pocztowe, ulice lub upuszczone “pinezki”.

Krótki research nt. miasta, w którym przyjdzie Ci się reklamować pozwoli na wyodrębnienie dzielnic, gdzie ceny nieruchomości praktycznie wykluczają obecność mieszkańców poniżej pewnego poziomu dochodów.

Analogicznie wygląda sytuacja w przypadku dotarcia do pracowników konkretnych firm.

Z pomocą przyjdzie Ci Google Maps.

Trenujący na konkretnych siłowniach

Chcesz dotrzeć do osób, które trenują na konkretnych siłowniach, ale nie mają efektów?

Nic prostszego.

Wykorzystujesz dokładnie ten sam sposób, co w punkcie wyżej, czyli targetowanie oparte o lokalizację.

Jeśl połączysz tę grupę z konkretną płcią, wiekiem i celami (Facebook wie czy jesteś na masie, czy redukcji) to możesz spodziewać się świeżego przypływu zapytań o współpracę.

Lekarze, przedsiębiorcy, prawnicy, dyrektorzy…

Tak, do tych grup zawodowych również możesz trafić na Facebooku.

Podobnie jak do konkretnych specjalizacji IT, kadry menedżerskiej czy dobrze opłacanych freelancerów.

Zainteresują ich treści dostosowane pod stresujący i przeładowany grafik oraz konkretne, merytoryczne artykuły.

Tematami szczególnie lubianymi są: dieta i trening przy ograniczonej ilości czasu, dieta i trening po 40ce, poprawa jakości snu, bóle wynikające z siedzącego trybu życia.

Podsumowanie

Frustracja wynikająca z nieumiejętnego korzystania z płatnych reklam w social media jest zrozumiała, jeśli nie przynoszą one pożądanych efektów.

Jednym z elementów wpływających na skuteczność działań marketingowych w tym zakresie jest dobór odpowiedniej grupy odbiorców, który może zaważyć na rentowności całego przedsięwzięcia – trudno oczekiwać, aby ta sama reklama działała na 50-letniego doradcę podatkowego jak i 20-letnią studentkę.

Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu idealnego dla Ciebie klienta to możemy Ci w tym pomóc, wystarczy, że napiszesz.

Polecamy także:

Istota działań Employer Brandingowych – wywiad z Karoliną Bałaban – Communications Manager CityFit