photo: Magdalena Szmidt www.MagdalenaSzmidt.com

Fit Weekend 2017

Równocześnie z rozpoczęciem I.edycji GO ACTIVE SHOW wystartował Fit Weekend w Kielcach – “multisportowe wydarzenie łączące sport, zdrowie i urodę”. Druga edycja wydarzenia zgromadziła przedstawicieli różnych sportowych środowisk, m.in. zawodników i fanów kulturystyki, muaythai, karate, pole dance, fitness, wyciskania sztangi. Swoją ofertę z zakresu suplementów, odzieży i akcesoriów sportowych, żywności, wyposażenia oraz usług dla aktywnych zaprezentowało ok. 30 wystawców.

Redakcja Branzafitness.com wybrała się do Kielc na poszukiwania nowych rozwiązań, premierowych produktów, innowacyjnych kierunków obranych przez eksponentów oraz w celu oceny skali wydarzenia. Nasze ustalenia pokryły się z przewidywaniami dotyczącymi obecności na targach. Dla większości wystawców to kolejny punkt w kalendarzu imprez branżowych, a podział branży na dwie lokalizacje dla większości był niekorzystny i niewygodny.

Nowości nie było zbyt wiele. Większość zaprezentowanych zostało kilka tygodni temu na FIBO. OstoVit zaprezentował linię przypraw do mięs, sałatek i ryb w bardzo korzystnej cenie za spore opakowanie oraz Flav Drops – skoncentrowane aromaty do omletów, naleśników, napojów w 17 różnych smakach. BioTech lansował kompleksową formułę Black Blood Workout Shoot pod hasłami “mega pompy i maksymalnej skuteczności” oraz nową, odświeżoną szatę graficzną linii suplementów dla kobiet. Zainteresował nas również sukces w sprzedaży ich bestseller’owego produktu, odżywki białkowej Iso Whey Zero – W samym marcu br. sprzedaliśmy ponad 14 tys. dużych opakowań. Mocno angażujemy się sprzedaż w Polsce, ale także stawiamy na Francję. Nasz nowoczesny model sprzedaży oraz kierunek rozwoju, który przyjęliśmy idealnie się sprawdza, więc jesteśmy zadowoleni – powiedział nam Szymon Włodarczyk, przedstawiciel handlowy marki BioTech. Swoją premierę miała również marka dDRINKS, która zaprezentowała dwie linie aminokwasów w puszce – Nocco BCAA i Nocco BCAA+ nie zawierających konserwantów, ani cukru.

Wystawcy dumnie afiszowali się  atrakcyjnością prezentowanej przez siebie oferty, nowymi szatami graficznymi produktów, pozyskanymi zawodnikami, odmienionymi logotypami, innowacyjnym składem produktów. Zadbali również o obecność swoich ambasadorów, z którymi odwiedzający mieli okazję porozmawiać, zrobić zdjęcie oraz poprosić o autograf.

Wśród wystawców w Kielcach pojawili się DIAGNOSTYKA oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, na stoiskach których odwiedzający mogli skorzystać z wachlarza usług oraz pozyskać informacje dotyczące badań profilaktycznych. Interesujący wydaje się fakt, że na swoje uczestnictwo zdecydowali się wystawcy stricte niezwiązani z branżą, ale adresujący swoją ofertę do osób dbających o wygląd. To interesująca oraz godna przeanalizowania kwestia dla wystawców, którzy rozważają swój udział w podobnych wydarzeniach.

Z segmentu wyposażenia na swój udział zdecydowali się jedynie: FitnessClub24 oraz Everest Climbing, którzy swoje stoiska umieścili równocześnie w Ptaku. Bez wątpienia utrudnieniem dla odwiedzających była niedostępność aktualnej listy wystawców.

Na kilku scenach rozegrały się zawody sportowe: Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness, Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym, Grand Prix Polski Karate Kyokushin oraz Maraton Rowerowy – II Kielce Indoor Cycling Marathon.


Więcej zdjęć zamieściliśmy w przygotowanym albumie Fit Weekend Kielce 2017 na Facebook’u.

Zapraszamy do obejrzenia galerii oraz publikowania opinii dotyczących wydarzenia.

Autor: Magdalena Szmidt