W ubiegłym tygodniu w Hotelu Marriot w Warszawie odbył się Kongres FEM Fitness Experience Management, którego Portal Branża Fitness był zarówno partnerem merytorycznym jak i medialnym.

Kongres FEM – Fitness Experience Management to najważniejsze wydarzenie branżowe dla właścicieli, managerów siłowni, klubów fitness, studiów treningowych, klubów butikowych, inwestorów, producentów i deweloperów mający na celu edukację oraz zapoznanie się z najnowszymi trendami w branży fitness.
Podczas Kongresu swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się specjalnie wyselekcjonowani prelegenci z różnych branży, z bogatym BIO, za którymi stoją znane marki. Program III edycji poruszał ważne kwestie z zakresu innowacji, nowoczesnych technologii, zarządzania, HR, marketingu, sprzedaży. Zagadnienia były dostosowane zarówno dla osób stawiających pierwsze kroki w zarządzaniu klubami fitness, jak również specjalistów oraz osób zaawansowanych. Nie zabrakło popularnych tematów z zakresu e-commerce, linkedin, czy praktycznego szkolenia z social mediów.

Była to największa do tej pory i najlepiej oceniana przez uczestników edycja wydarzenia:

– 263 uczestników,
– 18 prelegentów,
– 40h wiedzy,
– 21 wyselekcjonowanych wystawców,
– Debata CEO,
– rozdanie nagród Diamenty Branża Fitness,
– Konferencja Technologiczna – Salma,
– Warsztaty Social Tigers,
– Networkingowe Coctail Party uwieńczone wystąpieniem Jerzego Górskiego,
– relacje biznesowe,
– pomysły na biznes,
– Innowacyjny Showroom,
– Strefa rekrutacji,

Nowa formuła została dobrze odebrana przez uczestników, czego efektem było zwiększenie liczby miejsc na Kongres oraz planowanych stoisk wystawienniczych.
Do tej pory podczas poprzednich edycji, w strefie wystawienniczej było maksymalnie 10 wystawców. W III edycji, ze względu na duże zainteresowanie, uczestnicy mogli liczyć na prezentacje usług przez 21 wyselekcjonowanych wystawców, takich firm jak: Job HouseDFE Fitness 24HolodiaPerfectgymING,Cad SystemEpufloorMixitProzisNakedWinkorFitness 24 ClubKukułaBiofiton, Kavita,CXstreamHMSTop GymMiha BodytecNie zabrakło również ofert dla osób, które chcą otworzyć klub fitness. Zainteresowani mogli zapoznać się z ofertą modelów franczyzowych proponowanych przez Xtereme Fitness Gyms oraz Energie Fitness.

Złotym sponsorem wydarzenia była firma ING z innowacyjną metodą płatności – IMOJE

Srebrnym sponsorem – Cad System – dystrubutor BOSE 

Wśród grona partnerów znalazły się takie firmy jak: Deloitte, Perfectgym, NSC National Sales Congress,  Polski Komitet Sportów NieolimpijskichFranczyza Expo,  Viro, Winkor, FIWE,

Patronat medialny objęli: Branża FitnessLepszy TrenerManager z GłowąBlogfitEspresso Fitness,

Podczas Kongresu odbyło się wręczenie Diamentów Branża Fitness – prestiżowego konkursu dla dystrybutorów i producentów sprzętu, systemów, oprogramowania do zarządzania klubem fitness, odzieży, suplementów usług:

I miejsce w kategorii Odkrycie Roku otrzymała firma Core Health & Fitness za Glute Drive,
I miejsce w kategorii Innowacja – Perfectgym
I miejsce w kategorii Lider Jakości system&oprogramowanie – eFitness,
I miejsce w kategorii Lider Jakości sprzęt – ITP S.A. marka Technogym
I miejsce w kategorii Lider Jakości suplementy – Trec Nutrition Sp z.o.o
I miejsce w kategorii Lider Jakości odzież – Cardio Bunny,
I miejsce w kategorii Lider Jakości model franczyzowy – Xtreme Fitness Gyms,

Zainteresowani otwarciem klubu fitness managerowie mogli liczyć na zapoznanie się z ofertą franczyzową Xtreme Fitness Gyms oraz Energie Fitness.


Kongres FEM Fitness Experience Management to oprócz edukacji miejsce spotkań biznesowych osób z branży fitness, służące networkingowi, wymianie doświadczeń oraz nawiązaniu relacji biznesowych. Wkrótce opublikujemy fotorelację z wydarzenia.
Zachęcamy do zapoznania się z reportażem video.

Polecamy także:

5 nawyków utrudniających sprzedaż