źródło: artykuł partnerski

Jakie fundusze i umiejętności musi posiadać osoba zainteresowana otwarciem rentownego klubu fitness? Czy potencjalny franczyzobiorca powinien wywodzić się z branży? Patrząc na współczesne realia, odpowiedzi na te pytanie wydają się być zaskakujące.

W miniony weekend na fitnessowej mapie Polski przybył kolejny klub sieci Xtreme Fitness Gyms. Choć marka jest już obecna od czerwca zeszłego roku w Krośnie (woj. podkarpackie), to franczyzobiorczyni zdecydowała się tam otworzyć swój drugi klub, którego początek działalności jest już sporym sukcesem… sprzedażowym. Jak w przypadku każdego otwarcia w tej franczyzowej sieci, przedsprzedaż karnetów online i stacjonarna, daje możliwość uzyskania szybkiej rentowności. Nie inaczej jest w Krośnie. Krótka wideorelacja z otwarcia dostępna jest na końcu artykułu.

Wejść do branży może każdy

Nowo otwarty klub w Krośnie to 37. lokalizacja sieci. To także piąte z dziesięciu otwarć zaplanowanych na drugie półrocze bieżącego roku. Przykład z Podkarpacia, to kolejny dowód na to, że przedsiębiorca, chcący dywersyfikować swoje przychody, może swobodnie odnaleźć się w branży fitness bez wcześniejszego doświadczenia.

Żadnych zmartwień

Jak wygląda proces otwarcia klubu? Wszystko rozpoczyna się od Działu Ekspansji Xtreme Fitness Gyms, który pozyskuje miejsce na klub i negocjuje stawkę najmu. W 80 proc. są to miejscowości od 20 do 50 tysięcy mieszkańców. Pozostałe 20 proc. to lokalizacje poniżej 20, jak i powyżej 50 tysięcy mieszkańców.

Osoba zainteresowana sprawdzonym i skutecznym modelem biznesowym, po podpisaniu umowy franczyzowej ma gwarancję niskiego czynszu i… żadnych zmartwień. Nadzór nad wykończeniem lokalu, analiza strategii konkurencji w regionie, opracowanie struktury karnetów, planu marketingowego, doboru sprzętu – wszystko to jest po stronie zespołu specjalistów sieci.

Podobnie jest po otwarciu, kiedy poprzez dedykowaną osobę – Opiekuna Franczyzowego, Xtreme Fitness Gyms jest zaangażowane w funkcjonowanie klubu.

Technologia w służbie fitnessu

Jakie narzędzia technologiczne są innowacyjne i z powodzeniem wykorzystywane w tym modelu franczyzowym? Jednym z nich jest Matryca. To autorskie narzędzie stanowiące listę kontrolną otwarcia klubu. To dzięki niej, nowy franczyzobiorca widzi postęp prac oraz zadania, które są do wykonania po jego stronie.

Całe know-how dostępne jest online poprzez Platformę Szkoleniową. Tam znajdują się, przygotowane przez specjalistów sieci, szkolenia z zakresu sprzedaży, zarządzania, finansów i rozwoju osobistego. To baza wiedzy stanowi fundament do prowadzenia klubu dla franczyzobiorcy i jego pracowników.

W procesie przedsprzedaży i po otwarciu klubu, zarządzanie klubu staje się proste dzięki unikalnemu systemowi operacyjnemu GymOS, który dedykowany jest wyłącznie do klubów Xtreme Fitness Gyms. Zawiera gotowe rozwiązania i skuteczna narzędzia: zoptymalizowane procesy sprzedaży, panel CRM, działania marketingowe, analizy i raporty.

Narzędziami retencyjnymi, dostępnymi w cenie karnetu są aplikacja ćwiczeniowa XtremeAPP i platforma treningowa VOD XtremeGO. Wszystko stworzone i rozwijane przez dział nowych technologii sieci.

Ile to kosztuje?

Każda osoba zainteresowana modelem franczyzowym sieci, w pierwszej kolejności, powinna zapisać się na bezpłatny webinar za pośrednictwem strony internetowej, podczas którego poznaje specyfikę branży oraz strukturę modelu franczyzowego Xtreme Fitness Gyms.

Kolejny etapem jest stacjonarna prezentacja franczyzowa w Head Office i jednym z klubów w Tarnowie. W planie spotkania jest między innymi omówienie prognoz inwestycji, finansów, marketingu, a także wewnętrznego systemu operacyjnego oraz narzędzi technologicznych. Przedstawiane są również dostępne dla franczyzobiorców lokalizacje pod kluby Xtreme Fitness Gyms.

Polecamy także:

Sześć dekad historii Made in Italy