źródło: www.worldleisurejobs.com

Firma OYO Fitness, chce skorzystać z szybkiego wzrostu liczby osób poszukujących rozwiązań fitness w domu, dzięki zestawowi sprzedawanemu jako w pełni przenośna osobista siłownia. Zastosowanie ma mieć miejsce również w siłowniach stacjonarnych.

Do wprowadzenia Nova Gym na rynek, wykorzystano platformę crowdfundingową Kickstarter. Kampania promocyjna tego urządzenia osiągnęła już 1,9 mln USD przychodu, co czyni go najlepiej finansowanym produktem fitness w historii Kickstarter w ciągu zaledwie 11 dni.

Siłownia OYO Nova Gym została zaprojektowana tak, aby oferować trening siłowy dla szeregu grup mięśni. Wykorzystana do tego została SpiraFlex – innowacja stworzona przez założyciela OYO Paula Francisa.

Jedną z najbardziej atrakcyjnych korzyści jest to, że urządzenie jest lekkie i przenośne.

Technologia SpiraFlex jest niedroga, łatwa w montażu i cicha w obsłudze, ponieważ nie stosuje się żadnych metalowych części. Dostrzegając te korzyści i korzystając z technologii SpiraFlex, Schwinn Cycling & Fitness, Inc., Boulder, Colorado, uruchomił międzynarodowy program fitness dla klubów i wybranych dystrybutorów detalicznych, o nazwie RiPPTM (Resistance Performance Program).

RiPP to program ćwiczeń wykorzystujący maszyny RiPP Pro, oparty na technologii SpiraFlex. Program zazwyczaj składa się z 45-minutowej sesji treningu oporowego, prowadzonej przez certyfikowanego trenera RiPP, który oferuje uczestnikom motywującą atmosferę ćwiczeń grupowych.

Oprócz rynku domowego OYO będzie koncentrować się na rynku siłowni, starając się stworzyć sprzęt jako pomoc w ćwiczeniach grupowych.

Francis wynalazł technologię SpiraFlex dla programu misji kosmicznej NASA. Miała ona pomagać astronautom przeciwdziałać utracie kości i mięśni, podczas lotów, gdzie mamy do czynienia z zerową grawitacją.

Następnie opatentował technologię SpiraFlex i zlecił licencję firmie Nautilus. Twórca tym samym pomógł rozwinąć domową siłownię Bowflex Revolution, która od tamtej pory osiągnęła sprzedaż ponad 260 mln USD.

Wraz z założeniem OYO Fitness, Francis chce włączyć technologię SpiraFlex do sprzętu fitness, z którego można korzystać w dowolnym miejscu.

Firma ma w ofercie sprzęt do ćwiczeń oraz planuje rozszerzenie międzynarodowej dystrybucji na Europę, Azję i Amerykę Południową.

Polecamy także:

Pytania i odpowiedzi dotyczące III etapu nowej sportowej rzeczywistości