źródło: www.leisureopportunities.co.uk

DataHub uruchomiła aplikację do kontrolowania klubowiczów, zaprojektowaną specjalnie dla sektora fitness i aktywności fizycznej, w związku z Covid-19.

Tractiv8 to aplikacja, która umożliwia członkom siłowni, klubu fitness i centrum rekreacji szybki i prosty sposób na poinformowanie ich placówki, w przypadku zarażenia koronawirusem.

Następnie aplikacja korzysta z danych obiektu, przechowywanych w systemie DataHub, w celu ustalenia, kto był w budynku i kiedy – automatycznie identyfikując grupy ryzyka.

Aplikacja sprawdza aktywność, lokalizację i czas, umożliwiając operatorom szybką komunikację z członkami grupy ryzyka. Nie ma śledzenia lokalizacji (GPS) osób, a wszystkie dane są anonimowo rejestrowane, przetwarzane i zarządzane przez platformę DataHub.

Komunikacją można następnie zarządzać bezpośrednio za pośrednictwem platformy DataHub, poprzez pocztę elektroniczną lub bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji Tractiv8. Aplikację można wdrożyć w celu ponownego otwarcia obiektów w jednym miejscu lub całej sieci.

“COVID-19 dramatycznie wpłynął na sektor fitness, ponieważ obiekty zostały zamknięte, a ograniczenia społeczne napędzają bezprecedensową zmianę w dostarczaniu usług z zakresu sportu i aktywności fizycznej” – mówi Chris Phillips, szef sprzedaży, 4Global. „Tractiv8 stanowi dla firm kluczowy element w podejmowaniu być może największego wyzwania, związanego z ponownym otwarciem – aby wzbudzić zaufanie członków i zapewnić ich, że priorytetem jest ich bezpieczeństwo. Zaufanie klientów jest niezbędne, aby ponownie uruchomić źródła dochodów i zabezpieczyć istniejące członkostwa, jednocześnie przyciągając nowych.” – dodaje.

Ostatnie, krajowe badanie po zamknięciu sieci Leisure-net ujawniło, że 56% klientów uważa, iż ​​czystość i dystans oraz poczucie biezpieczeństwa, będą najważniejszymi czynnikami, wpływającymi na ich powrót do klubów fitness.

Polecamy także:

Benefit Systems przekaże odmrażanym obiektom partnerskim ponad 4 mln zł