Innowacyjna koncepcja treningowa w branży fitness

W obecnych czasach bardzo ważną rolę w społeczeństwie odgrywa zdrowy styl życia, zgrabna sylwetka oraz dobre samopoczucie. Nawet ludzie w podeszłym wieku, osoby po przebytych kontuzjach, czy też osoby otyłe pragną powrócić do sprawności, zredukować masę ciała i poczuć się atrakcyjne.

Walkę z otyłością najlepiej rozpocząć od aktywności fizycznej. Treningi na siłowni często bywają kontuzjogenne oraz monotonne. Ćwiczący szybko się nudzą, co więcej ponad połowa z nich ulega kontuzji z powodu przetrenowania lub niewłaściwego doboru obciążenia. Osoby starsze oraz otyłe zniechęcają się do aktywności fizycznej, ponieważ trening okazuje się dla nich zbyt ciężki i wymagający.

BTL wychodzi naprzeciw szablonowym treningom, promując nowoczesne produkty inspirowane przez technologię NASA, aby ułatwić ćwiczącym regenerację, wspomóc ich walkę z otyłością oraz umożliwić bezbolesny i niezwykle ciekawy trening. Innowacyjne i doskonałe pod każdym względem urządzenia:

BIEŻNIA ANTYGRAWITACYJNA ALTER-G

TRÓJWYMIAROWY TRENING STABILIZACYJNY I OGÓLNOROZWOJOWY – SPACECURL 3D

Urządzenia te są idealnymi jednostkami treningowymi umożliwiającymi aktywność osób:

• chcących aktywnie spędzać swój wolny czas
• starszych
• otyłych
• po urazach i operacjach w obrębie kończyn dolnych i tułowia

Systemy ALTER-G i SPACECURL 3D dają świetne rezultaty w:
• poprawie wydolności fizycznej
• treningu stabilizacji, równowagi i koordynacji
• zwiększeniu siły mięśniowej
• treningu mięśni głębokich
• przyspieszeniu redukcji tkanki tłuszczowej

Osoby rozpoczynające przygodę w klubie fitness powinny z rozsądkiem dozować obciążenie. Nawet zwykły bieg na bieżni może okazać się szkodliwy dla stawów kończyn dolnych oraz układu wydolnościowego. Niezwykle pomocnym urządzeniem jest bieżnia antygrawitacyjna ALTER-G, dzięki której minimalizowane są obciążenia, co przyczynia się do redukcji ewentualnych skutków treningu powstałych podczas chodu lub biegu w naturalnych warunkach. W bieżni antygrawitacyjnej ALTER-G zastosowano unikalną technologię różnicy ciśnień powietrza, dzięki której ćwiczący ma możliwość chodu, biegu lub ćwiczeń w pozycji stojącej w dużym odciążeniu (nawet do 80% masy swojego ciała!). Tak wyspecjalizowana technologia jest niezwykle ważna dla osób zmagających się z nadwagą oraz osób starszych, które mają trudności z poruszaniem się z powodu bólu, czy sztywności stawów. Odciążenie wykorzystane w bieżni ALTER-G redukuje ryzyko uszkodzeń oraz nadmiernych obciążeń stawowych, jednocześnie sprawia przyjemność w trakcie samego treningu.

Innym urządzeniem, jakiego nie może zabraknąć w klubie fitness jest trójwymiarowy, unikalny trening stabilizacyjny i ogólnorozwojowy – SPACECURL 3D dający niesamowite możliwości treningowe. System ten umożliwia poruszanie się z różną prędkością we wszystkich płaszczyznach w przestrzeni – bez ograniczeń! Siłą napędową jest siła mięśni człowieka. W ten sposób poprawiane i stymulowane są jednocześnie świadomość ruchu, postawa ciała, koordynacja oraz cała sensomotoryka. Dodatkowo aktywny i dynamiczny trening sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej oraz wzmacnianiu mięśni całego ciała. SPACECURL 3D angażuje ćwiczącego do energicznej i absorbującej pracy całym ciałem, co bardzo korzystnie wpływa na układ narządu ruchu oraz krążeniowo-oddechowy.

Nie podlega dyskusji, że bieżnia antygrawitacyjna ALTER-G oraz SPACECURL 3D doskonale sprawdzą się w klubach sportowych i placówkach fitness, zapewniając doskonały trening wytrzymałościowy oraz siłowy wśród osób starszych, otyłych oraz zdrowych.

Więcej informacji na www.btlnet.pl