Mapa ciepła oraz rozkład aktywności w obiekcie fitness a wzrost retencji

Pilotażowy projekt Life Fitness oraz firmy Intel, Infocam  w Polsce

Po raz pierwszy w branży fitness, firma TOP-GYM testuje innowacyjną usługę – pilotażowy projekt, służący ograniczeniu liczby rezygnujących klubowiczów oraz poprawie jakości obsługi i bezpieczeństwa w klubie. Cele osiągane są poprzez automatyzację procesu obserwacji i „wychwytywania” na podstawie behawiorystki klubowiczów. Rozwiązanie było testowane u jednego z klientów TOP-GYM – w sieci klubów Total Fitness.

– Zależy nam na łączeniu i integrowaniu dwóch obszarów:  biznesowego oraz technologicznego. Naszą wizją jest wspieranie klientów w ich rozwoju biznesu, wykorzystując sprzęt fitness oraz technologie. Akurat w tym projekcie wykorzystujemy system kamer, dedykowane oprogramowanie, które jest zdolne analizować zachowania klubowiczów oraz wykorzystanie sprzętu w klubie (model predykcyjny). Na razie jesteśmy na etapie początkowym, chcielibyśmy, aby docelowo właściciele klubów mogli obserwować zmiany zachodzące w obszarze wykorzystania sprzętu w klubie, zmiany postaw i zachowań klubowiczów, którzy ostatecznie decydują o tym, czy nadal chcą uczęszczać do danego klubu. Narzędzie mogłoby być wstępem do stworzenia fitnessowego narzędzia klasy BI (Business Intelligence), czyli rozwiązania zamieniającego dane na informacje zarządcze dla menedżera, właściciela klubu lub być po prostu systemem wczesnego ostrzegania, którzy klubowicze mogą rozważać rezygnacje z usług klubu, a to jak wiemy przekłada się bezpośrednio na strumień przychodów – mówi Paweł Rochala, dyrektor ds. rozwoju w TOP-GYM.

TOP-GYM pragnie być najbardziej innowacyjnym partnerem biznesowym w branży fitness. Doradzimy, jak stworzyć koncepcje projektu, nie tylko unijnego, aby skorzystać z dotacji unijnych. Nasi eksperci podzielą się wiedzą z zakresu tworzenia projektów badawczo – rozwojowych (B+R) i współpracy z uczelniami oraz technologii i innowacji, które mogą wspomóc rozwój klubów fitness i obiektów rehabilitacyjno – sportowych. Jeżeli są Państwo zainteresowani współpracą w obszarze „fitness & zdrowie & technologia” prosimy o kontakt z Pawłem Rochala, Business Development Director  p.rochala@top-gym.pl  tel. 730 795 850.