Rozmowa z Krzysztofem Stępień o planach i rozwoju sklepów InSportLine

Otworzyliśmy pierwszy w Polsce sklep stacjonarny w Warszawie, mamy w planach otwarcie kolejnych sklepów w Katowicach i Krakowie. Dotychczas dzięki działaniom marketingowym Klienci mogli nabyć nasze produkty za pośrednictwem Internetu, współpracujemy ze sklepami internetowymi oraz klientami z serwisu allegro.pl. Cały czas rozwijamy swoją markę.

Z jakich powodów zdecydowali się Państwo na otwarcie sklepów w Polsce ?

Nasze sklepy funkcjonują już w Czechach, Słowacji na Węgrzech i teraz przyszedł czas na Polskę, dotychczas Klient z Polski nie miał możliwości w kraju sprawdzenia sprzętu, obejrzenia czy przetestowania. Klient który obejrzy produkt jest pewniejszy w swojej decyzji i łatwiej podejmuje decyzję. Jest grupa Klientów która ze względu na brak możliwości zobaczenia produktu na żywo nie zdecydowała się na zakup i to było głównym powodem który wpłynął na otwarcie sklepu stacjonarnego.

Jakie produkty posiadacie w swoim asortymencie ?

Mamy bardzo szeroki wybór sprzętu fitness ale nie tylko, posiadamy sprzęt do sportów letnich: rolki, łyżworolki, hulajnogi, deskorolki. Sprzęt do sportów zimowych : łyżwy, kaski narciarskie i tym podobne. Posiadamy również sprzęt wodny , outdoorowych  jak również ubrania i kaski motocyklowe.

W jaki sposób chcą Państwo przekonać do siebie Klientów ?

Analizowaliśmy rynek w ubiegłym roku i jesteśmy w czołówce firm, nie ma w Polsce firmy która ma tak szeroki asortyment. Nasza firma InSportLine ma ponad 5 tys. różnych pozycji handlowych i to jest na pewno to czym wyróżniamy się , klient może zaopatrzyć się kompleksowo. Posiadamy również dobry serwis w przystępnej cenie.

Jakie założyliście oczekiwania przed otwarciem sklepu w Warszawie ? Zostało ono spełnione czy jednak spotkało Was rozczarowanie ?

Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni, pierwsze dwa tygodnie były bardzo intensywne, odwiedziło nas bardzo dużo Klientów. Mieliśmy mocną kampanię reklamową w Internecie a Klienci na nas czekali przed drzwiami w dniu otwarcia. W większości byli to konsumenci szukający dobrego sprzętu za rozsądne pieniądze.

Gdzie oprócz sklepu można spotkać produkty InSportLine ? Na jakich wydarzeniach się pojawiacie ?

Pojawiamy się na targach w Czechach i Słowacji. W Polsce wystawialiśmy na targach nasze produkty ale głównie robiły to firmy które z nami współpracują . W obecnej chwili stawiamy raczej na Internet oraz sprzedaż stacjonarną ale jesteśmy otwarci na nowe kierunki reklamy.

Jakie mają Państwo cele na najbliższe lata ?

Otwarcie kolejnych sklepów w Polsce oraz poszerzenie asortymentu.

Dziękuje za rozmowę
Krzysztof Stępień
 https://www.e-insportline.pl/