źródło: materiały prasowe

Mimo trwającego kryzysu, w hrabstwie Great Yarmouth powstaje nowe centrum sportowe Marina Centre. Koszt inwestycji szacowany jest na kwotę 26 milionów funtów. Centrum ma się stać głównym impulsem dla gospodarki Great Yarmouth, jednocześnie wspierając zdrowie i dobrostan społeczności w całej gminie.

Należące do Rady Gminy Great Yarmouth (GYBC) Marina Centre o wartości 26 mln funtów zostanie rozbudowane jako katalizator dalszych inwestycji i rewitalizacji wybrzeża oraz wzmocni lokalną gospodarkę. Przewiduje się, że 75% łańcucha dostaw projektu będzie pochodziło z MŚP w Great Yarmouth. Zakończenie prac zostało przesunięte z powodu pandemii i ma nastąpić najpóźniej w trzecim kwartale 2022r.

Finansowanie projektu

Projekt finansuje GYBC, przy czym 2,5 miliona funtów zostało zabezpieczonych z rządowego funduszu Getting Building Fund, za pośrednictwem New Anglia Local Enterprise Partnership, 1,6 miliona funtów od Sport England i 500 000 funtów z Pooled Business Rates.

Projekty odzwierciedlają doskonałą lokalizację nad brzegiem morza i ambicję rady, aby stworzyć prawdziwie całoroczną atrakcję, w tym między innymi: sześciotorowy 25-metrowy basen z pełnym dostępem dla osób niepełnosprawnych, przystosowany do zawodów oraz gal, basen dla uczniów z ruchomą podłogą, gabinet odnowy biologicznej z sauną, łaźnią parową i SPA, 100-stanowiskową siłownię z widokiem na morze, cztero-boiskową wielofunkcyjną halę sportową, studio fitness i spinningu, wewnętrzną strefę wspinaczkową dla wszystkich grup wiekowych oraz kawiarnia z bajecznymi widokami na plażę.

Marina Centre

Radny Carl Smith i radny Trevor Wainwright, przywódcy głównych grup politycznych, powiedzieli:

Decyzja Komisji Kontroli Rozwoju jest ważnym krokiem w rozwoju tego niesamowitego, nowoczesnego kompleksu wodnego i rekreacyjnego, który przyniesie korzyści dla całej gminy przez okres do 40 lat, pełniąc rolę katalizatora potencjalnych dalszych inwestycji i ważnego ośrodka społecznościowego w zakresie promocji aktywności w pomieszczeniach i na zewnątrz.

Wirtualna wycieczka po Marina Centre

Centrum ma zostać oddane najpóźniej w trzecim kwartale 2022 roku. W międzyczasie, aby umożliwić mieszkańcom zajrzenie do nowego obiektu, rada opublikowała pięciominutowe wideo w swoich mediach społecznościowych, komentując je słowami: „ zachęcam wszystkich do obejrzenia, ponieważ film daje realistyczne wyobrażenie o tym, jak imponująco będzie wyglądać nowe Marina Centre zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Głosy opinii publicznej były niezwykle cenne, pomagając w sfinalizowaniu projektów tego przełomowego budynku, który jest ważną częścią naszego szerszego programu regeneracji wybrzeża.”

Polecamy także:

PureGym planuje otwarcie 40 klubów w Arabii Saudyjskiej!