fot. msit.gov.pl

Europejski Tydzień Sportu w klubach fitness

W całej Polsce ponad 200 tysięcy osób wzięło udział w więcej niż 1000 wydarzeń podczas Europejskiego Tygodnia Sportu – prawie 300 z nich odbyło się w klubach fitness!

Fitness na każdym kroku

W tym roku po raz pierwszy w ETS zaangażowały się kluby fitness. Wśród nich największe sieci takie jak: 36 minut, Calypso Fitness, Fabryka Formy, CityFit, Fitarena, Fit Fabric PRO, Fit Fabric, Fitness Express, Fitness Park, Holmes Place, ICON Fitness, Interfit Club, Just GYM, My Fitness Place, Organic Fitness, Quanfit, Saturn Fitness, StepOne Fitness, Total Fitness.

Kluby fitness przygotowały na tę okazję specjalne oferty, przekonując, że Europejski Tydzień Sportu to najlepszy moment, by zacząć ćwiczyć i dołączyć do aktywnych. Na odwiedzających czekały darmowe wejścia do klubów fitness, otwarte zajęcia grupowe i treningi wprowadzające. Nowe osoby mogły dowiedzieć się, jak poprawnie obsługiwać sprzęt do ćwiczeń, wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach z trenerem personalnym, zrobić analizę składu ciała czy poznać sekrety zdrowego odżywiania. Trenerzy obalali treningowe mity, zdradzali niedoświadczonym, jak wykonać udany trening cardio i wiele więcej.

Brak czasu na ćwiczenia w dzień? To żadna wymówka!

W nocy z 29 na 30 września odbyła się Noc fitnessu – kluby były otwarte do późnych godzin nocnych dla wszystkich chcących spędzić aktywnie sobotni wieczór. W obiektach odbyły się m.in. nocne maratony zajęć grupowych.

Idea zaangażowania branży fitness w Europejski Tydzień Sportu zrodziła się podczas CEO Meeting organizowanego przez eFitness. Co udało się zrobić, dzięki zaangażowaniu tak wielu podmiotów branży fitness?

Europejski Tydzień Sportu to wydarzenie promowane przez EuropeActive. Jego ideą jest popularyzacja kultury fizycznej i zdrowego trybu życia, czyli wartości na jakich nam branży fitness zależy. Poprzednie edycje odbyły się bez udziału branży fitness. To, co nam się udało teraz, to w tym roku udało nam się zaangażować 300 obiektów, 20 największych sieci, które w te dni się otworzyły, przygotowały specjalną ofertę i promocje skierowane nie do tych 10% osób, które już aktywnie ćwiczą. Zawalczmy o te 90% niećwiczących osób, którym możemy naprawdę pomóc i tych, którzy już po pierwszym dniu w klubie fitness zauważą różnicę – mówił w wywiadzie dla Branży Fitness Łukasz Balicki, CEO eFitness.

Europejska Noc Sportu #BeActive na PGE Narodowym

W ostatni weekend września na PGE Narodowym odbyła się Europejska Noc Sportu #BeActive. Zarówno w Polsce, jak i w całej Europie była to pierwsza taka noc obchodzona w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Wydarzenie zakończyło tegoroczną czwartą edycję Europejskiego Tygodnia Sportu. Fotorelacja z wydarzenia na PGE dostępna jest na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki RP.

____________

o ETS

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu promocję sportu i aktywności fizycznej, narodowym Koordynatorem ETS jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zobacz także:

 

 

www.MagdalenaSzmidt.com/kontakt/