źródło: artykuł partnerski

Optymalne wyciszenie pomieszczeń ma szczególne znaczenie dla komfortu treningów. Prywatność umożliwia koncentrację, ta z kolei wpływa na efektywność i satysfakcję z ćwiczeń. Tymczasem zadowolony klient jest najlepszą wizytówką i rekomendacją klubu. Dzisiaj przedstawiamy 3 ciekawe rozwiązania z granulatu SBR, które pozwolą optymalnie wygłuszyć wszystkie pomieszczenia.

Płyty gumowe dla siłowni – idealna nawierzchnia izolacja akustyczna

Ich zalet nie trzeba przedstawiać. Maty SBR są antypoślizgowe, miękkie i elastyczne, dzięki czemu zapewniają doskonałą stabilizację podczas ćwiczeń. – Standardowe płyty gumowe są już dość powszechną opcją w profesjonalnych klubach – podkreśla Kasjana Kanclerska, Koordynator Sprzedaży Krajowej marki Rubtiler. Z punktu widzenia inwestora zapewniają świetne warunki także od strony akustycznej. Tłumią hałas i wibracje powstające zarówno podczas ćwiczeń np. przy upadkach ciężarów, jak i w wyniku pracy urządzeń sportowych. Idealne jako podłoże w strefach cardio, wolnych ciężarów i martwego ciągu.

izolacja akustycznaAntywstrząsowe i wytrzymałe płyty gumowe Antishock

Do bardziej wymagających klubów np. zlokalizowanych w biurowcach lub w obiektach rekreacyjnych doskonałą propozycją są płyty gumowe Antishock Rubtiler.  – Są to grubsze maty o specjalnie zaprojektowanym spodzie  – tłumaczy Kasjana Kanclerska. – Polecane są w szczególności do stref martwego ciągu, gdzie dochodzi do częstych upadków dużych ciężarów. Płyty gumowe Antishock tłumią generowane wówczas wibracje i hałas. Dodatkowo są odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne, co ma istotne znaczenie w miejscach ćwiczeń z dużymi obciążeniami. izolacja akustyczna

Płyty izolujące akustycznie z geowłókniną – niewidoczna ochrona

Te propozycje nie są jeszcze aż tak popularne jak ich poprzedniczki. – Wynika to z niewielkiej świadomości inwestorów o tego typu rozwiązaniach – wyjaśnia Kasjana Kanclerska z Rubtiler. – Tymczasem są one świetną opcją, która pozwala na uzyskanie optymalnego wygłuszenia w pomieszczeniu. Warto zainstalować je w salach zajęć aerobowych. Łatwo je ukryć. Płyty z geowłókniną można montować do elementów konstrukcyjnych, na ściany i na sufit, a następnie zamaskować tynkiem.  Dzięki temu ich nie widać, a dźwięki nie przedostają się na zewnątrz, zwiększając tym samym komfort wszystkich w obiekcie. To istotne, gdy sale fitness są częścią większego kompleksu. 

Te trzy opcje mogą się wzajemnie uzupełniać. – Wszystko zależy od warunków, jakie musi spełniać klub – mówi specjalistka Rubtiler. – Dlatego warto przed zakupem skonsultować się z ekspertami, by poznać wszystkie możliwości, jakie daje granulat SBR.

Więcej informacji:

DZIAŁ SPRZEDAŻY KRAJOWEJ Kasjana Kanclerska
e-mail: k.kanclerska@vinderen.com
tel: +48 665 887 724