Obecnie coraz częściej korzystamy z płatności cyklicznych. Opłacamy Netflix`a, Spotify, prenumeratę naszych ulubionych czasopism, rachunki, ubezpieczenia…

i nie chcemy martwić się o te wszystkie terminy płatności.

A przecież regularnie płacimy też stałą kwotę za siłownie!

Płatności cykliczne, są najwygodniejszym rozwiązaniem dla klientów abonamentowych. Pieniądze są automatycznie pobierane z konta Twoich klientów, a Ty regularnie otrzymujesz płatności na swoje konto. Jest to rozwiązanie szczególnie ważne dla branż wymagających płatności abonamentowych takich jak media, prenumeraty, telekomunikacja, ubezpieczenia czy właśnie branża fitness. Bramka imoje umożliwia cykliczne pobieranie płatności z karty kupującego. Jedynie pierwsza transakcja, będąca początkiem cyklu jest wywoływana przez płacącego. Kolejne transakcje nie wymagają już dodatkowego uwierzytelnienia np. poprzez podanie kodu bezpieczeństwa karty, ponieważ są inicjowane bezpośrednio przez aplikację sprzedawcy.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest ustalenie harmonogramu pobierania opłat w regularnych cyklach (dziennych, tygodniowych, miesięcznych). Twoi klienci nie będą już musieli pamiętać o wykonywaniu powtarzalnych (np. comiesięcznych) płatności, a Ty regularnie i terminowo będziesz otrzymywać wpłaty za oferowaną usługę.

Poza płatnościami cyklicznymi imoje oferuje też wszystkie najpopularniejsze metody płatności: szybkie przelewy, Blik, karty płatnicze oraz innowacyjną usługę „Kup teraz, zapłać później” dostarczaną przez fintech Twisto. Oferując swoim klientom atrakcyjne formy płatności rozwiniesz swój biznes, a Twoi klienci zyskują większą wygodę i bezpieczeństwo płatności.

Co o takim rozwiązaniu sądzi właściciel firmy Fitssey? Zapytaliśmy o opinię Grzegorza Tomasiaka, który już zdecydował się na usługę imoje w swoim biznesie. Fitssey to system rezerwacji online i aplikacja do zarządzania klubami fitness, szkołami jogi, szkołami tańca oraz innymi działalnościami wspierającymi aktywność fizyczną. www.fitssey.com

  1. Jak można wykorzystać płatności cykliczne w branży fitness?

Branża fitness od kilku lat przeżywa ogromny rozkwit. Pojawiają się różnego rodzaju biznesy, a w dobie automatyzacji bardzo istotnym jest oferowanie klientom usług online i mobile na najwyższym poziomie.

Płatności cykliczne są idealnym narzędziem dla właścicieli klubów, gdzie klienci regularnie uczęszczają na zajęcia i opłacają członkostwo. To rozwiązanie pozwala nie tylko zautomatyzować cały proces płatności, ale również utrzymać płynność finansową.

  1. Jakie korzyści dają płatności cykliczne w branży fitness?

Płatności cykliczne oferują przede wszystkim bardzo dużą wygodę – pracownik klubu nie musi już wysyłać upomnień, czy też pilnować terminów, a płatności regularnie i terminowo wpływają na konto. Dzięki temu znacznie oszczędzamy na kosztach obsługi klientów i utrzymania pracowników, a także mamy pewność regularnych wpływów.

Płatności cykliczne to również doskonale narzędzie do przewidywania przychodu. Dzięki odpowiednim raportom, jesteśmy w stanie określić rentowność biznesu na kolejne miesiące, a także zaplanować nasze wydatki.

Autor artykułu: Karolina Świerczyńska – Online Payments Specialist

 

Polecamy również

Marka HMS – połączenie pasji, przyjaźni oraz fascynacji sportem