Jak sprzedawać lepiej i więcej? 

Każdy właściciel klubu fitness dąży do utrzymania wysokiej retencji i zysków z sprzedaży członkostw i dodatkowych produktów czy usług. Nie odkrywamy tu Ameryki. Coraz więcej menedżerów obiektów sportowych chce nie tylko sprzedawać więcej, ale i lepiej. Podpisanie umowy członkowskiej to zaledwie początek. Od złożenia podpisu klubowicza rozpoczyna się jego przygoda w klubie oraz rosnące zyski klubu.

Bo wszyscy pracownicy to jedna drużyna

Chcąć utrzymać klubowicza, zespoły sprzedażowe, recepcja, trenerzy muszą grać do jednej bramki. Każdy dział na swój sposób wpływa na zadowolenie i decyzje zakupowe klientów.

Dział sprzedaży przedstawia ofertę klubu i dopasowuje plan i członkostwo do możliwości klubowicza. Recepcja oferuje dodatkowe produkty pasujące do tendencji zakupowych klienta. Trenerzy zachęcają do skorzystania z dodatkowo płatnych usług, takich jak treningi personalne czy plany dietetyczne. Wszystkie te puzzle składają się na sumę przychodów per klient w trakcie jego cyklu życia w klubie.

Sprzedawaj, nie narzucaj

Jak zatem sprawić, by klient sam chciał kupować? Sprzedaż to delikatna sztuka. Nikt nie lubi jak wciska mu się produkty, których nie będzie używał czy usługi, z których najprawdopodobniej nie skorzysta. Niezwykle istotna jest segmentacja klubowiczów i stworzenie ich profili uwzględniające ich preferencje i potrzeby. Dzięki temu oferta kierowana do nich będzie bardziej indywidualna, co korzystnie wpłynie na dokonywane przez nich zakupy. Nowoczesne systemy do zarządzania uwzględniają modele predykcyjne, pozwalające na szybką identyfikację klienta i stworzenie spersonalizowanych sugestii i oferty.

Zostań wilkiem sprzedaży

Dołącz do cyklu spotkań Sales and Lead Management Academy, gdzie dowiesz jak zarządzać zespołami sprzedażowymi oraz jak wykreować strategię sprzedaży, która zapewni przychody przez cały cykl życia klubowicza. Nasi prelegenci to profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem branżowym. Każdy z nich to wyjątkowy ekspert, który dostarczy niezbędnej wiedzy nie tylko menedżerom, ale i zespołom sprzedażowym czy recepcji. Wybierz jedną z 6 lokalizacji i dołącz do wilków sprzedaży w branży fitness!

Zapisy dostępne są tutaj.